Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
 71/106 anonim ***** válasza:
0%
De azért ment oda a tyúk, hogy megetesd, kaját várt tőled. Nekik nincs szükségük külön törődésre. A macska meg azért nem megy oda, mert saját akarata és személyisége van. Az odamenést nem szó szerinti sétálásra értettem, hanem lelki állapot ápolására.
2017. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
0%
Kifejezhetted volna magadat azért kulturáltabban is, én szeretem az állatokat, de nem fogok ezért vegán lenni. Megenni is szeretem őket. (Hívő is vagyok, én és az a elcseszett hülye felfogásom ugyebár) Az állat arra lett teremtve, hogy ételül, és társul szolgáljon. (Még mielőtt ezt is félreérted, nem a "szolga" szó igei alakjára gondolok) Attól én nem engedem fel a mangalicát a kanapéra, és a patkányt sem puszilgatom meg. Hiszen a patkány is ugyanolyan állat lenne, mint a macska meg a kutya, igaz? Akkor hogyan meri valaki őket irtani?
2017. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
21%
a macska egyedüli magányos állat,nem kell annak más csak hogy egész nap simogasd és etesd meg minden ami neki jó,a világháborúban egyetlen 1 macska kapott elismerés,33 galamb és 3 ló kapott még elismerést és ezek mind haszonállatok,egy madárnak sokkal több érzése van mint egy macskának,minden haszonállat kötődik ha kell,csak hozzáállás kérdése.Az miért van szerinted hogy a kutya morog ha odanyulsz a kajájához?Mrt tojik a fejedre,csak a kaja a lényeg,de még a kutya is jobb,mert ő falka állat,de a macska a legalja.
2017. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:

Aki akar egyen kutyát vagy macskát de ne másét vegye el, van aki meg a 150 kilós disznót vagy a tehenet tartja kiskedvencnek de egyik haverom is csirkéket tartott házikedvencként, nagymamám még edés cuki nyusziból főzi a pörköltet.

Nincs különbség, mindegyiket ugyanúgy lehet kedvencnek és kajának tartani csak a gyakorisága változik meg az hogy pl a patkányt nincs értelme megenni mert kevés a húsa és sokat eszik szóval nem tartják kajának mert van jobb alternatíva, de a kutya és macska is hasonló.

2017. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 A kérdező kommentje:

Már rég megértettem hogy az ember néhány állatot háziasított néhányat nem. Köszönöm. De ez az a felfogás amit soha az életben nem fogok tudni megérteni.

"De azért ment oda a tyúk, hogy megetesd, kaját várt tőled. Nekik nincs szükségük külön törődésre. A macska meg azért nem megy oda, mert saját akarata és személyisége van. Az odamenést nem szó szerinti sétálásra értettem, hanem lelki állapot ápolására."


Szóval szerinted a macskának saját akarata van és személyisége, de véletlenül pont a disznónak,csirkének,libának,kacsának,tehénnek eltűnt, komolyan azt hiszed hogy ők azért léteznek hogy te megedd őket? Bár régen az emberek azt hitték, hogy a négerek meg arra születtek, hogy rabszolgái legyenek a fehéreknek.

Ők ugyanúgy éreznek mint a többi állat, miért nem tudják egyesek ezt felfogni? Ha neked kinézetileg túl messze van egymástól a macska és például a tehén, nyugodtan összehasonlíthatod a lóval, érdekes őket nem öljük meg, mert gondolom szebbek vagy eltűrik hogy ráülj áh fogalmam sincs.


https://www.youtube.com/watch?v=5mJC_tkW558

Tényleg nem látod az állatban az érzelmet, a szabadba vágyást, azt hogy élni akar? Nem szeretné hogy megöld, nem akar fájdalmat, és ő is igényel szeretetet, még ha nem is közvetlen az embertől. Attól még hogy a kutya talán jobban tud azonosulni az emberi tulajdonságokkal, attól még egy csirke is ugyanúgy érez fájdalmat vagy szeretet és van saját személyisége.

A humánus módon ölés...A humánus jelentése: emberies, emberséges. Számomra nem létezik emberi ölés. Szerinted a húsipar pont azzal foglalkozik, hogy ne érezzen egy állat fájdalmat? Próbálják a lehető legolcsóbb módon megoldani. Az a baj, hogy az emberek úgy élik le az életüket, hogy egy ilyen esetet se láttak, hogy ezt hogy végzik. Van erről egy film:Earthlings. Ebben a legátlagosabb hús, és tejiparokat mutatják be és NEM a kivételes eseteket.

A "legfájdalomkímélőbb" ilyen iparban is szenvedve halnak meg az állatok. Nem véletlen, hogy nem mehetsz be egy ilyen helyre csak úgy, vagy nem üvegablakok fedik ezeket a helyeket mert az egész világ vegán lenne, és nem lenne kereset. Most biztos röhögsz, de ha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne hogy az ember öl akkor miért nem nézhetnénk meg mielőtt megvesszük a boltba? Ami a szemednek rossz, miért lenne jó a gyomrodnak?


Gyümölcstől meg az ég világon semmi bajod nem lehet. De gondolom még éhgyomorra nem is ettél csak étkezés után. Úgy elhiszem hogy rossz. De ez nem a gyümölcs hibája hanem az étel, amit előtte ettél. Éhgyomorra a legsúlyosabbb bélbetegek is fogyaszthatnak gyümölcsöt. Ugyanis egy gyümölcs emésztéséhez kell a legkevesebb energia az emésztőrendszerednek.


Nem veszekedni akarok, csak válaszoltam ha valaki megint azt hiszi sértegetni próbálom:D<3

2017. ápr. 12. 20:24
 76/106 anonim ***** válasza:

#77 "De gondolom még éhgyomorra nem is ettél csak étkezés után. Úgy elhiszem hogy rossz"

Hát jó sz_r gyümölcsöket ehetsz ha csak éhgyomorra lehet azokat megenni, az igazi, minőségi gyümölcsöt még pukkadásig zabálás után is jóízűen meg lehet enni, nem kell éheztetéssel kényszerítened magad az "élvezésére'



Just sayin'

2017. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 A kérdező kommentje:
Nem én mondtam hogy nem bírok gyümölcsöt enni. Nekem semmi bajom vele étkezés után se. Csak sok embernek puffadást okoz a gyümölcs, ami tulajdonképpen nem a gyümölcstől van, hanem az előtte elfogyasztott ételtől..és ezt próbáltam elmagyarázni. Hülyeség a gyümölcsöt okolni a gyomorproblémák miatt.:D
2017. ápr. 12. 23:10
 78/106 anonim ***** válasza:
#80 oké mondjuk ez igaz. Bár biztos van valaki akinek tényleg 1-2 okoz ilyet, én pl a babtól, káposztától nem puffadok de a kínai kajától nagyon.
2017. ápr. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
39%

75,jezusom,te rettentoen buta vagy,mar ne is haragudj. Mi az,hogy egy madarnak tobb erzese van,mint egy macskanak? Lattal te mar macskat eletedben? Azok a cicak,akiknek van gazdajuk,igenis igenylik a torodest,szeretetet. Egy galamb fekudt mar bele az oledbe dorombolni? Vagy szaladt oda hozzad oromeben,amikor hazaertel? Nekem van macskam,tudom milyenek,ellentetben veled. Ha csak a kajaert szeretne,akkor nem erezne meg folyton,ha bant valami,nem lenne mellettem egesz nap,amikor beteg vagyok,vagy sirok. Ha boldog vagyok,ram maszik es dorgolozik,velem orul.

A kutyakkal sem mas a helyzet. Szerinted miert nevezzuk az ember legjobb baratjanak? Azert,mert csak a kaja erdekli? Javaslom,hogy ezt gondold at megegyszer. Ha hazavinnel egy verebet a kertedbe,azonnal elrepulne,viszont egy kutya huseges a gazdajahoz.

2017. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 A kérdező kommentje:
Azt az ervet en sem igazan ertettem. Imadom a macskakat es a kutyakat is egyarant. En nem ellenuk vagyok, en csak azt gondolom hogy egy haszonallat(meg az elnevezesuket is utalom:( ) is ugyanannyira erez, mint ok.:)
2017. ápr. 14. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!