Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
 81/106 anonim ***** válasza:
40%
Hitgyülis barom az állat arra lett teremtve hogy megegyük ,az ember meg arra hogy a sok hústól vastagbél rákban dögöljön meg . Gratulálok isten ezt krúva jól megteremtetted :D
2017. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak", hogy az emberi faj mindenféle állatot megeszik. Akár tenyésztett, akár vadon élő. Távol-Keleten a kutyát, macskát / meg szinte mindent, ami repül, jár, vagy úszik /, a sarkvidéken élők a fókát, Japánban és a Feröer-szigeteken a delfineket, Afrikában a majmokat is levadásszák, stb., stb., stb. Pedig a delfinek és a majmok a legintelligensebb állatok közé tartoznak. Hol van ezektől bármelyik tenyésztett haszonállat?

Az emberhez legközelebb álló fajok pedig a ló és a kutya, a leghűségesebben szolgálják az embert évezredek óta.

Én állatbarát vagyok, elítélem az esztelen vadászatot és az állatkínzást. De azt, hogy a húsárt, tejéért, tojásáért tenyésszenek állatot, azt már nem. Évezredek óta ezt teszi az emberiség, nem tudom, mi ebben a kivetnivaló. Vagy inkább pusztítsák a vadállományt?

A vegánoknak, vegetáriánusoknak meg ki kéne ábrándulniuk abból, hogy ők nem lehetnek rákbetegek. Linda McCartney is vega volt, mégis mellrákban halt meg. És másról is hallottam már, hogy utolérte ez a kór, hiába élt egészségesen. Nagyapám hús hússal evett és 92 évesen halt meg / szerencsétlen esés következtében /. A rák nem mindig azt "nézi", ki mit eszik...

2017. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
0%
igen képzeld van galambom.Annyira ragaszkodik hozzám hogy nem tudok neki párt szerezni mert megöli.Állandóan velem van.Mikor megyek haza repül elém és szál a fejemre.Tudod miért mert párjának tekint.Lehet hogy ez nem normális nála de akkor is komolyan gondolja.Egy macska szarik a fejedre akármi is lesz.A te fajtád sose fogja megtudni hogy milyen is ez a zérzés mert álomvilágban élsz.Egy olyan álomban amiben csak bebeszélsz magadnak mindent.Tudod vannak monogám magarak is.Láttál már monogám macskát vagy kutyát?Nem.Ugyanis a kanmacska egész nyáron csak a nőstények után szaladgál veszekszik stb.Ebből áll az élete.A kutya is megszökik tavasszal ha nincs ivartalanítva.De bizonyos madarak képesek az életük árán is megvédeni a másikat.Tudnak szeretni.Tudnak kötődni.Ez egy macskába nincs benne és nem is lesz.Nesze neked macska.
2017. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy vagyok ezzel, hogy az állatkínzást gyűlölöm, viszont azt, hogy az ember megöl állatokat a húsukért, azért, hogy egyen, azt szükséges rossznak tekintem. Egyszerűen nem megy nekem a hús nélküli táplálkozás.
2017. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim válasza:
2017. ápr. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:

Végignéztem a fenti videót: vegán életmódra biztató propagandafilm, nem több.

Minden élőlény a másik rovására él ezen a bolygón, ez van.

Előbb inkább embermilliókat érintő kizsákmányolást és szenvedést kéne megszüntetni. Ja, az az állatvédőket úgysem érinti...

2017. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
28%

Nálam úgy van a rangsor hogy állat és utána az ember.Mit foglalkozzak az embermilliók bajával.Kimegyek az utcára látok pl 12 embert abból 11 ha pénzt kapna érte megülne a maradék 1 meg megöl pénz nélkül is.

Nem teszek semmit se másokért mert nem lesz megbecsülve semmilyen jó cselekedet sem.Az állatok se becsülik meg de nekik van joguk itt élni.

2017. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim válasza:
58%

"Előbb inkább embermilliókat érintő kizsákmányolást és szenvedést kéne megszüntetni."

A világon sok helyen éheznek az emberek. Például Szomáliában több száz ezer ember hal meg évente és a fele gyermek. Szomália fő exportcikke a marhahús. 1 kg marhahús előállításához 16kg gabona szükséges. A sok gabonát amit az állatoknak adunk, azt az éhező gyerekeknek is adhatnánk, ehelyett a túltenyésztett állatoknak adjuk, akiket túlzottan felhizlalunk. Teljesen fölöslegesen, nem mellesleg a marha az fű evő állat, de mi mégis azzal az élelemmel etetjük, amit az éhező emberek megtudnának enni.

2017. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
49%

""Előbb inkább embermilliókat érintő kizsákmányolást és szenvedést kéne megszüntetni." "


Ahhoz pont az kellene, hogy átálljon a világ a vegán étkezésre. Ez az egyetlen fenntartható megoldás arra, hogy mindenkinek elég táplálék jusson. Ugyanis 1kg hús kitermeléséhez kb. 20x annyi takarmányra és vízre van szükség, mint 1 kiló zöldségéhez.


Még ha duplaannyi zöldség is kell ahhoz, hogy néhányan jóllakjanak, akkor is 10x annyi termőföldet és vizet spórolnánk meg, mint ami ma használatban van.

2017. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
0%
És akkor ha csak zöldséget eszünk akkor hogy jutunk húshoz?Mert annak biztos káros hatásai lesznek ha nem lesz semmilyen húsforrás.
2017. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!