Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
 61/106 A kérdező kommentje:

A tatár bifsztek köztudottan veszélyes, ha rendszeresen fogyasztanád szinte biztos hogy megbetegednél vagy elkapnál valamilyen fertőzést. A mindenevőknél ilyen gond nincs... Te meg ha véletlenül nem teljesen frissen ennéd meg biztos hogy beteg lennél.

A nyers húshoz rengeteg plusz energiája van szüksége a szervezetednek, hogy megeméssze, szóval ha nem jutsz energiához a megevése után, minek ennéd meg? Az emésztőrendszer nem arra van hogy túl legyen terhelve.

2017. ápr. 10. 17:54
 62/106 anonim ***** válasza:
21%
Hagyjad, menthetetlenek. Majd megpusztulnak 40-50 évesen rákban, engem nem érdekel.
2017. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy biológus ő is a tankönyvekből tanult. Az én biosztanárom amúgy vegán. Elhiheted biztos, hogy nem azért mert hülye. Aki eszik húst az sem hülye, nem ezt mondtam, sőt sokkal okosabb is, műveltebb lehet. Valaki nem tud lemondani a húsról valaki meg igen. Ennyi. De szerintem semelyik íz nem ér annyit, hogy egy állat szenvedjen, mesterségesen teherbe ejtsék, születése után teljes félelemben, fájdalomban 4 hónappal(borjú),pár nappal(csibe) megöljék vagy más állatok az egész életüket egy láncon éljék le--> Folyamatos teherbeesés után(hogy tejeljen) 4 év után összeessen egy tehén a kimerültségtől, amikor amúgy 20 évet élne. Valamelyik tyúk a növekedéshormonok miatt nem tud járni, mert olyan sebességgel nő meg, hogy a lába gyenge marad. Valaki azt mondja oké leszarom valaki meg azt hogy ez igazságtalan, nem kell ezt túlbonyolítani, nem kell ehhez biológus, hogy megmondja mi az erőszak és mi nem. A kínaiaknak a kutyaevés nem állatkínzás, itt eléggé az. Mindenkinek más az értékrendje. Élje úgy az életét, ahogy azt jónak látja, senkire nem lehet ráerőltetni semmit. Minden vegán maga döntötte el az lesz, nem más döntötte el helyette.

Pápá

2017. ápr. 11. 18:31
 64/106 anonim ***** válasza:
72%
Én döntöttem el. Azért határoztam így, mert a disznó felbérelte a csirkét, aki a liba és a kacsa segítségével egy hal és egy csibe felhasználásával kiírtották a családomat. Hetedíziglen bosszút fogadtam, hogy megeszem minden leszármazottukat! Kutya és macska együtt éreztek velem, ezért segítenek. Egyesített hatalmunknál fogva megesszük az összes kib*szott disznót,kacsát,libát,csirkét,halat, de még a csirke leszármazottait, a csibéket is! Nincs kegyelem! Muhahahaaa...
2017. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
44%

Mi halunk meg korán? Én úgy tudom, hogy a legnagyobb kort megélt emberek közül egyik sem volt vegán. Amúgy nagyon sok vegán pl. Freelee(youtube) promótálják az ún. high-carb diet-et vagyis a magas szénhidrát tartalmú diéta szerinti életmódot, amiben ugye megeszik pl. 30 banánt egy nap, stb. és közben meg ócsárolja a kiegyensúlyozottan étkező embereket és hatalmas követőtábora van(nagy az Isten állatkertje ahogy mondani szokták).

Szerinted attól fog valaki tovább élni, hogy naponta folsavmérgezést kap a sok banántól meg rengeteg cukrot visz be a szervezetébe(igen a gyümölcscukor is cukor)? Ezzel sokkal jobban leterheli az emésztőrendszerét és sokkal egészségtelenebb, mintha enne egy kis húst és sokkal jobban növeli a cukorbetegség, veseelégtelenség kialakulásának az esélyét, de az is lehet, hogy a szociáldarwinizmus így működik napjainkban.

2017. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 A kérdező kommentje:

65#

A vegetáriánus hunza nép a világ leghosszabb életű népe. Ott sokan megélik a 100 évet. Előfordult, hogy 120-150 évet éltek köztük.


Frelee kicsit kattos, de attól még bírom:D Többezer ha nem többszázezer ember lett miatta vegán, ami rengeteget számít.


A gyümölcs nem emeli meg a vércukorszintet tartósan, mert alacsony a glikémiás terhelése.


10 deka marhahús éppen annyira emeli meg egy cukorbeteg inzulinszintjét, mint 10deka kristálycukor.(forrás: Diabetes care 7. szám,1984:465)


A cukorbetegség amúgyse önmagában a cukortól alakul ki. De ha így lenne akkor minden egyes nyers vegán cukorbetegségben halna meg.XD De ilyen eset még nem történt. Ellenben az Amerikaiknál ahol minden sarkon megtalálsz egy mekit, ahol az életeknek a fele zsírból áll. Ott elég gyakori a cukorbetegség.


Utolsó

Én csak azt nem szeretem, ha valaki azzal jön hogy azért eszik húst, mert különben beteg lesz, vitamin hiányos és meg fog halni(ilyet is képesek mondani). Ha valaki azt mondja, hogy azért, mert így nevelték, így nőtt fel és nem tud lemondani az ízéről, akkor meg sem szólalok. Nyilván nehéz egyik pillanatról a másikra lemondani valamiről, amit az életük legszebb eseményein ettek, jó emlékek fűződnek hozzá például egy családi vacsorából kifolyólag vagy ünnepek miatt. Csak persze ilyenkor teljesen elfelejtjük hogy ezek tulajdonképp állatok, és egy pillanatig nem jut eszünkbe, hogy mit élhettek át előtte mielőtt a tányérra kerültek volna.

2017. ápr. 11. 23:29
 67/106 anonim ***** válasza:

#67: És ezek a hunzák dokumentáltan ennyi idősek, vagy csak ők mondják magukról?

Bizonyított, hogy a vega életmód az oka, vagy esetleg csak az, hogy nem éri őket környezetszennyezés, és nem esznek mű dolgokat?


Cukorbetegség marhahús kontra kristálycukor... Ezen csak nevetni tudok. Telefonról vagyok, így nem tudok új ablakot nyitni, de utána megnézem a glikémiás indexüket.


Vitaminhiány: én csak annyit írtam, hogy tudatosan kell ahhoz táplálkozni, hogy ne lépjenek fel hiánybetegségek. Egyelőre Ti temettek minket...

2017. ápr. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
79%
a kérdés jogos. Én pl. pont emiatt nem járok állatkertbe (tömény állatkínzás), valamint egy fityinget nem adok az ilyen madár- és állatkórházaknak. Ugyanis az ott dolgozók közt még csak nincs is vegán.
2017. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:

Jó reggelt, én volnék az az emlegetett biológus! :D

És utólag is elnézést, kérdező, ha valahol félreérthetően fogalmaztam, eszemben sincs lenézni a vegánokat, sem vitatni hogy tökéletesen egészséges lehet a vegán étkezés is. Ez utóbbi elég nyilvánvaló tény, ezt vitatni azért elég értelmetlen már manapság.

Amit én nem értek, hogy tudjuk hogy van aki jól érzi így magát, tudjuk hogy egészséges, miért kell ennyire ráerőltetni egy ideológiát, aminek aztán se füle, se farka?

Még ha nem is teljesen értek egyet de vele, de alapvetően szimpatikus nekem egy ilyen hozzáállás, amikor valaki képes egy ilyen teljes életmódváltásra. De a másik oldalon meg gyorsan hitelét veszti az ember, ha mellette olyan marhaságokkal próbál érvelni, amiről egy laikus is pár perc guglizással kiderítheti hogy nem igaz (az ilyen "a gyomor nem denaturálja a fehérjéket", "a hisztamin káros", "az ember nem mindenevő" és hasonló dolgokra gondolok).


Szóval kérdező, minden tiszteletem a tiéd, de nem kell ezt túlspilázni mondvacsinált elméletekkel! ;)

2017. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
52%
Én elhiszem, hogy te szereted az állatokat. De ők nem ugyanolyanok. Egy állat vagy képes kötődni hozzád, mint egy társ, aki kell az élethez (nem csak élelemszerzés szempontjából), és ehhez nem kell kiskorától neked nevelned, vagy nem. Míg a kutya és a macska háziasított, és nem haszonállat, így nekik nem csak ételt kell adnod, mert akkor hiányozni fog nekik a törődés, hanem szeretetet és figyelmet is. Míg egy kacsát nem kell simogatnod. Elég, ha megeteted, és az élete teljes. Ezt a több évezred döntötte el, azon a jogon, hogy még mindig könnyebben segít neked egy kutya a vadászatban, hogy levadássz egy szarvast, mint egy szarvas, hogy levadássz egy kutyát. Másból áll nekik az "élet" fogalma.Vegyél egy csirkét, és egy macskát. Futott már a lábadhoz egy csirke, hogy figyelj rá? Nem, mivel nincs szüksége rá. Míg a macskának egyben vagy az ételellátó, a főnök, a barát, és a "szülő". Akitől egyben kap testi és lelki törődést, nevelést. Ne skatulyázd be az embert, aki szintén egyedi. Én szeretem a gyümölcsöket, zöldségeket. A bátyám már kiskora óta nem. Ha túl sokat eszem a gyümölcsből, még ha rendszeresen is fogyasztottam előtte, iszonyú görcseim lesznek, és néha hasmenésem is. Jó néhány napig. A szervezetem nem úgy dolgozza fel ezeket, mint más embernek. Vagy a gyümölcscukor a ludas, vagy a bizonyos gyümölcs savassága. Azonkívül megjegyezném, hogy van jogszabály arra, hogy pl. disznót csakis humános módon ölhetsz meg. Észre sem veszi, nem fáj neki, a Pista bácsi családja meg egész télen boldogan fogyasztja a belőle származó táplálékot. Ugyanúgy ahogy te vegánként nem mész ki füvet legelni, mert a gyomrod nem tudja felbontani a cellulózt, így nem származna túl sok energiád belőle, és hülyeség lenne, ugyanúgy mi sem esünk neki Cirminek meg Bodri kutyának, ha megtudnánk enni a 10-szer nagyobb disznót vagy tehenet.
2017. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!