Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyet érdemes...

Szerintetek milyet érdemes meg vásároli?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt szeretném kérdezni töletek, hogy mejk kutya falytát érdemes meg venni és tenyészteni?

Mert amugy is venni akarok a kersztfiamnak egyet de ha már veszek, akkor venni kellene belölük többet ugy 2-3-at.

Olyan kellene ami kisebb termetü, meg annyira nem igényes fialásnál.Itt arra gondolok, hogy ne kelljen császározni, meg amelyk kint is el van, persze meg felelö körülmények közt.

Várom a a válaszokat!Elöre is köszönöm!


2010. júl. 26. 10:54
 41/100 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Melyik kennelből származnak? Van törzskönyvük?
2010. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, hát tényleg ennyire sötét, ostoba vagy hogy nem fogod fel?

Vettél két szaporított kutyát, gratula, imádkozz hogy ne legyen semmi bajuk, és megúszd annyival hogy nem fajtatiszták!

2010. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim válasza:
100%
Te idiota! Azokat a kutyusokat be kell majd oltsad! Nem mondhatod azt h majd veszel egy bolhairto sprayt s azzal le is szarod oket!! Egyepkent neh azt hidd h meg fognak enni barmilyen hazi kosztot! Az en kutyam is csak a fott csirket eszi meg, pedig nme kenyesztettem agyon a kajaval! Azok a kutyak megdoglenek ha nem oltatod rendszeresen be! Tetj mar eszhez~!!!!!!!!!!1
2010. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Én kérdeztem, hogy honnan vetted őket.

Mindenképp kölyköknek való tápot adj nekik, ezek közül valamelyiket:

Acana, Royal Canin, Eucanuba

Ezek kalcium tartalma megfelelő, és nem kell mellette külön kalciumot adni.

Holnap, holnapután vidd el őket állatorvoshoz. Ő megtervezi az oltási programjukat, illetve féreghajtót is kell majd kapniuk, mert a kölykök sokszor férgesek.


Én nem akarlak már bántani, mert ahogy látom komolyan gondolod ezt a szaporítás dolgot. Egy dolgot viszont elmondanék. Ez nem egy megélhetési forrás.

Nekem 2 tenyésztő ismerősöm van, és mindkét hölgy úgy tenyészti a kutyákat, hogy a férjeik bazi jól keresnek, ők pedig hobbi szinten csinálják, törzskönyvezett kutyákkal, kiváltott kennel névvel.

1-1 alomból olyan 15-20 ezer forint marad meg jó esetben. De az utolsó két alom sok pénzt vitt el, ugyanis a szuka kutya hátsó lábában tönkrementek az izületek a nagy pocak cipelése miatt, a másik kutyának pedig 2 emlőjében is tályog keletkezett, és őt is műteni kellett.

Ennyi, csak azért mondom, mert ez rengeteg időt és energiát el fog venni, de pénz az nem lesz belőle.

Ehhez már semmi közöm, de jobb ha tudod, nem a levegőbe beszélek.

2010. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 Bozsikrisz ***** válasza:
75%
Ja igen, és a 3. tüzelés előtt nem szabad fedeztetni, mert még nagyon fiatalok akkor.
2010. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy már kaptak oltást, nem jelenti azt, hogy nincs tovább dolgod! Vidd el őket az állatorvoshoz, mert még további oltásokra is szükség van és több féreghajtásra!

Táppal kell etetni, méghozzá jó minőségűvel!

És: a westie az egyik legkényesebb fajta, imádkozz, hogy ne legyenek allergiásak, ugyanis a hozzád hasonló emberek miatt a fajta állománya nagyon leromlott, az egyedek 90 %-a allergiával küzd!

És ugye tudod, hogy a westie szőre rengeteg gondozást igényel, 6 hetente kozmetikus kell vinni őket?

Sikerült beleválasztanod az egyik legigényesebb, legkényesebb fajtába, aminek a tartása nem olcsó mulatság, hiába eszik keveset méreténél fogva...

És igen, másfél éves kor előtt nem fedeztetünk!

Másik: allergiás kutyával nem szaporítunk, mert a hajlam öröklődik és a kölykök is allergiásak lesznek!

Úgyhogy légyszíves járj utána, vizsgáltasd ki a kutyáidat egy jó orvossal, hogy meggyőződj, makk egészségesek-e a kutyáid, mivel mint írtam, a westie különösen érintett fajta ebben és legalább annyit tegyél meg, hogy ne áraszd a beteg kiskutyákat! Ugyanis ez a kutyának és a gazdiknak is nagyon nagy szenvedés.

2010. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 Septimius ***** válasza:
100%
A kérdés megfogalmazásának nyelvtani helyességéből arra következtetek, hogy többszáz évnyi szelekciós munka fog tönkremenni pár év leforgása alatt!
2010. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
100%

"Marad elég kaja",ez azt jelenti,hogy nem minőségi táppal fog etetni,hanem házi maradékkal,ami minden szempontból 0.

Az olaszok egyébként,ha nem hallotta volna kérdezőnk,nagyon komolyan fellépnek a kiskutyák importja ellen,mert rengeteg beteg kutya kerül be az országukba,olyan betegségeket hozva,mint pl.a veszettség!!!!

A felvásárlók jó része tönkre fog menni.

Azt is elárulom,hogy a kiskutyák kint nem jó gazdihoz kerülnek,hanem kereskedésekbe,ahol úgy árulják őket,mint nálunk a hörcsögöt vagy papagájt.Ha kinő az "édes babakutya" korból és nem kel el,legtöbbjük zaporítógyárban végzi.

Hogy ezt nem tudtak?Talán olvasni kéne a kutyás újságokat,szakirodalmat,hátha egy kis tudás is ragadna rád,ész biztos nem...

2010. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
hát elmész te a tudod hova tudod neked egy kis plüss kutya se lenne való előre sajnálom azt a kutyát aki a tied lesz!
2010. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
100%

Hátt ekkora balf***t is rég láttam.

Szegény westik. Pincserrekről volt szó:

Emígy:


1. én is wqestie gazdi vok és nagyon domninánsak még a nőstények is

2. a kutyakozmetika minden hónapban nagyon drága.. ugyanis ezeket trimmelni kell

3. a bőrük érzékeny és nem pedigreevel kell etetni mert nagyon megszívod

4. házi koszt ennek a fajtának nem jó, mert allergiás elég sok mindenre( gondolom szaporitotol tk nelkul vetted)

5. a westie nagyon is igényes fialásnál barátom

6. 2 nősténynél hogy döntöd el a rangsort?? TUDOD ÁM HOGY 2 NŐSTéNY VÉRESRE IS HARCOLJA MAGÁT?

7. ezért is kell egyiket fiatalabban és a másikat öregebben

8. szar üzlet ez emígy is és nem is értesz a kutyákhoz látom

9.ez a fajta nincs el kinn,megfázik és minden héten bekoszolódik

10. szerintem egy menhelyen vagy az utcán is sokkal jobb dolguk van mint a te nálad..

örülök hogy manapság ekkora barmok is léteznek mint te vagy, legalább kívánom neked ugyanezt a szar sorsot mind amilyet a kutyáidtól vársz ..ennyi vagy

2010. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!