Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyet érdemes...

Szerintetek milyet érdemes meg vásároli?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt szeretném kérdezni töletek, hogy mejk kutya falytát érdemes meg venni és tenyészteni?

Mert amugy is venni akarok a kersztfiamnak egyet de ha már veszek, akkor venni kellene belölük többet ugy 2-3-at.

Olyan kellene ami kisebb termetü, meg annyira nem igényes fialásnál.Itt arra gondolok, hogy ne kelljen császározni, meg amelyk kint is el van, persze meg felelö körülmények közt.

Várom a a válaszokat!Elöre is köszönöm!


2010. júl. 26. 10:54
 61/100 anonim ***** válasza:
100%
.szaporitó...téged kéne felcsinálni kidobni az udvarra és nézni ahogy szenvedsz!! :@
2010. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Szerintem hagyd a kutyatenyésztést, ez nem ilyen egyszerű!!!!:)a tenyésztés nem ott kezdődik h fogunk egy csibedrótot, lekerítünk egy sarkot a kertből, bedobunk egy faviskót, veszünk 2-3 ismeretlen felmenőkkel rendelkező kutyát, és had szaporodjanak....

a tenyésztés ott kezdődik, hogy nem egyszerre veszel meg 2-3kutyát..mert egy helyen van és olcsó..ha kell, vársz rá addig, amíg meg nem látod a megfelelő minőségűt..aki tenyészt nem szaporít..aki tenyészt az "ad" a fajtához azzal, h "szortírozza" a saját kutyáit, a kölyköket..(értem ez alatt h gyengébb minőségű kutyát nem fog tenyésztésbe, ha születik nála kölyök,amelyik nem felel meg a standard által előírt kritériumoknak- törzskönyvet nem kér le rá, eladja kedvencnek, hogy ezzel az országban kialakult állományt ne ronthassa tovább, egy esetlegesen hozzá nem értő további tulajdonos által...) egy kutyatenyésztő odaadással "ápolja" a fajtát, igényes kanhoz viszi igényesen megválasztott (származása alapján, valamint kinézete, azaz a fajta standard alapján) szuka kutyáját...természetesen igaz ez a kanra is...

tenyészemlézi a kutyáját, ha nem felel meg a követelményeknek, akkor semmi esetre sem állítja tenyésztésbe, rendszeresen látogatja a kiálításokat, fizeti a tagsági díjat, a fedeztetési jegyet, (ha fajtához kötött)-elhordja különböző fajtajellegű betegségek szűrésére, oltja féregteleníti, megteremti akár erőn fellül is a kutya kényelmét, minőségi tápokkal eteti, chippezteti!a kölyköket 8hetes koránál előbb semmi esetre sem adja tovább, és már a tenyésztőnél megkezdődik a féreghajtó-oltási program!!!!

az élet sehol nem olyan egyszerű mint ahogy ezt elképzeltük....

a kutya, mint élőlény, elkaphat betegségeket, megfázhat, kijöhetnek öregkori betegségek....nem olcsó mulatság a kutyatartás, nemhogy a tenyésztés, komplikáció itt is minden fjtánál felléphet, sőt, minden fajtának megvan a maga "hepje", vannak amelyek nehezen ellenek, és vannak más fajták, melyeknek megvan a maga jellegéből adódó betegsége....

szerintem maradjatok egy rajzlapnál és zsírkrétánál, az max elkopik, vagy betellik, de nem szenved, nincs kihasználva, és nem pusztul el végelgyengülésben...

kicsit sokat kell még sztem ahhoz olvasgatni szakirodalmakat, neten, beszélgetni igazi hús vér megszállott tenyésztőkkel, hogy csak egy késhegynyi sejtést is kapj abból, mi az a tenyésztés....

további szép estét:D

2010. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
51%

és sorry h sok lettt...

de 12.ik éve h tenyésztek, szüleim pedig 20x éve..

ilyen kérdés olvasása után úgy érezzük, a mi "munkánk" van lealacsonyítva....

ejjj

2010. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 Akiteki ***** válasza:
100%

22:30

"ha születik nála kölyök,amelyik nem felel meg a standard által előírt kritériumoknak- törzskönyvet nem kér le rá, eladja kedvencnek, "

Nem, tenyésztő ilyet nem csinál.

Csak a szaporítók csinálják, hogy az alom egyik felét törzskönyveztetik, a másikat meg nem.

2010. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
100%
Plüsskutyát! Azt vegyél s azt tenyéssz!
2010. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
24%

ember, bármyilen inter champion, világgyőztes stb kutyákat pároztatsz, almon bellül ég és föld a különbség..... almon bellül előfordul fog hibás, gyönyörű harapású, kiváló kiállítási minőségű, és gyengébb is... ne beszélj már zöldeket..pls...

aki lekéri minden olyan kutyára a törzskönyvet ami nem felel meg a kritériumoknak, az a szaporító, mindenre tesz törzskönyvet h + pénzért eladja......könyörgök...

2010. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 Akiteki ***** válasza:
100%

Ne könyörögj. hanem gondolkozz.

A törzskönyv nem a tenyésztés feltétele, hanem a kutya személyi igazolványa.

Senkit nem jogosít fel a törzskönyv megléte a kutya tenyésztésbe vonására.

A szaporulatot nem a törzskönyv ki nem váltásával, hanem az ivartalanítással lehet megakadályozni.

Attól, hogy spórolsz 5500 forintot, még nem gátoltad meg, hogy törzskönyv nélkül szaporítsák a kutyát.

Egy tenyésztő vállalja azt is, ha hibás kutya születik nála, nem úgy titkolja el, hogy még törzskönyvet sem vált ki rá.

Különben nem tudja nyomon követni, mi lesz a kölyökkel.

Nálam ugyan még egyetlen hibás kölyök sem született, általában nem is értem, hogy miért minden második válaszoló jön ilyenekkel. De nem is a serleggel fedeztetek.

Akit hobby célra vesznek meg, az is kap törzskönyvet. Először is, mikor megszületnek, ugyan honnan tudnám, hogy mi lesz később vele? Minden egyes kutyára kiváltom a törzskönyvet. Aztán ha valaki hobby célra veszi meg, az nem kap csak egy törzskönyv másolatot. Így a kutya az én nevemen marad amíg nem ivartalanítják. Akkor megkaphatja az eredeti törzskönyvet is.

Csak a szaporítók spórolnak azon, hogy ha nagyon cirkuszol a vevő, csak akkor váltanak ki törzskönyvet.

Nem mindegy a 11 ezer forint, ha az egész kutyát 20-ért passzolják el.

2010. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
33%

nézd...te így, mi úgy...

különböző nézeteket vallunk, ez van..

én tiédet, te kérlek enyémet tartsd tiszteletben....

réémes milyen kutyások vagyunk, lehet az lesz a legjobb, ha felszámoljuk a SZAPORULATUNKAT...???????

valóban elbaszhatunk valamit, és bután csináljuk....eladhatnánk az olyan kutyákat is, amik kedvencnek valók xösszeggel többért.....

de kinek fer az, h vesznek egy tenyésztésre alakalmas kutyát és egy alkalmatlant egyazon áron

realitás?

nem azon az 5500forintot fogunk elbukni...de a minőségit vagyok hajlandó továbbadni tkval...egyéni felfogás..

szüleimtől biztosan hülyeséget tanultam,ők csak többször lettek Év tenyésztője díjasok,bronzkoszorús tenyésztők, kertünkben ilyen olyan champion kutyák vannak...mit tudhatunk mi..szart se...

2010. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:

Mikor én kutyát vetem, hobbi célra vettem, de így is kaptam törzskönyvet a kutyámhoz. Úgy, ahogy akiteki is írta, először csak másolatot, majd az ivartalanítás után az eredetit, melyre a szerződés kötelezett (mármint az ivartalanításra). És igen, olcsóbban kaptam meg a kutyámat 20 ezer forinttal, aminek nem az volt az oka, hogy nem váltották ki a törzskönyvet, hanem mert hobbira vettem. Volt neki egy apró szépséghibája, ami miatt nem lehetett volna kiállítási kutya, nevezetesen az, hogy az egyik szeme kék, ami ebben a fajtában ebben a színváltozatban nem megengedett. De én csöppet sem bánom ezt, mert így is csodálatos kedvenc és szuper sportkutya, csak éppen kiállítani nem lehet és ez egy tenyésztésből kizáró hiba. Mivel egyébként is hobbi célra szerettem volna kutyát és hobbi sportra, nekem ezzel a hibával is tökéletes. És igen, így is kellett nekem is a törzskönyve és a tenyésztő sem adta volna enélkül. Fogunk majd versenyezni és speciális vizsgát tenni, ami kifejezetten ennek a fajtának van és ehhez például kell is majd a törzskönyv, hogy hitelt érdemlően tudjam igazolni, a kutyám valóban ez a fajta és nem típusos keverék. Szóval ezen a ponton sem igaz, hogy a törzskönyv csak a kiállításokhoz jó. Pedig mikor megvetem a kutyámat, még nem tudtam, hogy akarok-e vele vizsgázni, versenyezni. Lám, mégis milyen jó, hogy törzskönyves. És még így is, ezzel az apró hibával is 80 ezer forintot fizettem érte, pedig a törzskönyve 5.500 forintba került, ugyanúgy mint annak a testvérének, akit kiállításra vettek meg, majdnem kétszer ennyiért.

Ha én tenyésztő lennék, alapvető dolognak tartanám, hogy a kezemből ne kerüljön ki törzskönyv nélküli kutya. egyrészt ez presztízskérdés is, másrészt mert egy hobbikutyának is joga van van ahhoz, hogy legyen személyi igazolványa, amivel igazolható, ki ő, mi ő és milyen fajtájú.

A különböző mestertenyésztői címek pedig a szememben nem jelentenek sokat, mert ez egyet jelent, marha sok kutyát gyártottatok, amik közül sok szép lett. Ennyi. Mennyiségi kérdés. Engem ez nem győz meg. Sokkal szimpatikusabb számomra az olyan tenyésztő, akinél kevés alom születik eredményes kölykökkel, mint az, akinél sok alom eredményes kölykökkel.

2010. aug. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 Akiteki ***** válasza:

Erősen félreérted a helyzetet.

A hobby célra eladott kutya eleve nem annyiba kerül, mint a kiállítási célra eladotté. Én nem a törzskönyv hiánya miatt.

Hanem mert az is szerethetne egy szép kutyát, aki nem akarja kiállításra hordani vagy tenyészteni.

Nem a kutya minősége, hanem a gazda személye határozza meg, hogy kiállítási kutya (direkt nem írok tenyésztésit, mert az még utána is sok mindentől függ) vagy házi kedvenc válik a kölyökből.

Lehet hisztizni, cirkuszolni, megsértődni, akkor sem fair, sőt szabálytalan, ha csak néhány kölyköt törzskönyveztet valaki az alomból.

Mint már leírtam, ez nem akadályozza meg, hogy tk. nélkül szaporítsák.

Az ötlet, hogy ivartalanításig visszatartom a törzskönyvet nem az enyém. A macskatenyésztők már nagyon régen így csinálják.

2010. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!