Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyet érdemes...

Szerintetek milyet érdemes meg vásároli?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt szeretném kérdezni töletek, hogy mejk kutya falytát érdemes meg venni és tenyészteni?

Mert amugy is venni akarok a kersztfiamnak egyet de ha már veszek, akkor venni kellene belölük többet ugy 2-3-at.

Olyan kellene ami kisebb termetü, meg annyira nem igényes fialásnál.Itt arra gondolok, hogy ne kelljen császározni, meg amelyk kint is el van, persze meg felelö körülmények közt.

Várom a a válaszokat!Elöre is köszönöm!


2010. júl. 26. 10:54
 51/100 anonim ***** válasza:

Kozmetikára nemigen fog költeni,hátul a garázsba zárt kutyánál minek?

Oltások minek,úgysem járnak ki?

Minőségi kaja minek,akkor sokat kell rájuk költeni?

Az,hogy a kutya hogy néz ki,teljesen érdektelen,a fő,hogy valaki fizessen a kölykökért.

2010. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
67%

nagyerekek. ez most itt megint egy olyan kérdés, ahova az "értelmesebb", állatot tényleg szerető ember hiába tépi válaszban a száját. mert:

a kérdező már meg is vette a veszti(ke)t. és nem fogja beolttatni a többi szükséges oltással, max kapnak évente egy veszettséget és jónapot. ellesznek házikoszton, ha esetleg allergiás lesz valamire nembaj, attól még elleni tud. ha kihullik tőle a szőre és agyonvakarja magát (a weszti ugye allergiára hajlamos(abb) fajta) nem baj, attól elleni tud. ha egy mocskos gubanc raszta lesz a szőre mert nem fésüli, nem gondozza, nem kozmetikáztatja nem baj, attól elleni tud. ha begyullad a szeme nem baj, attól elleni tud. a kölyköket meg el lehet adni 4-5 hetesen oltások és féreghajtás nélkül IS (sajnos). addig meg majd ellesznek az anyuka tején, ha esetleg valamiért maradnak 4 hetes koruk után is, majd kapnak maradékot ők is.

és az "olasz" el fogja vinni tényleg, kamionra (bár tudom hogy próbálnak szigorítani). de ha véletlenül nem viszi el az olasz, akkor ki lehet menni vele a vásárba, vagy meg lehet hirdetni az expresszen. az óccsóéfajkutyátkeresőkkel meg mindig tele van a padlás, aki wesztit/jorkit/csivavát akar, de max 5-10-15ezerért.

még annyi beruházás lesz hogy vesz egy db kankutyát, aki felcsinálja a szukákat (de ha "esze" van akkor felmegy a blöki.hu-ra, és ott aztán vannak ingyen randevút kereső kankutyák, és akkor ez a rész is meg van oldva). aztán az első pár alomból megtart néhány kant-szukát, és így szépen fejlődik az állomány.

és ilyen "jobb" helyen nemkell ám megvárni míg a szuka 1,5-2 éves lesz (3. tüzelést én kivárnám, dehát ki vagyok én?), odatartja az már magát az elsőnél is a kannak. az hogy esetleg után selejtes, kicsi marad, az nem baj, majd a kölköket is lehet esetleg extramini vesztinek árulni. :-/

üdv mindenkinek a való világban....

2010. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
100%

És még adod a tippeket neki? Megőrültél?

Kedves moderátor, jeleztem hogy az előző válasz más szempontból problémás, kérlek töröld le az én mostani válaszommal együtt! Nehogy már még tippeket kapjon egy ilyen undorító szaporító! Ha már ezt csinálja, akkor találja ki saját maga a dolgokat!

2010. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy mondtam neki bármi újdonságot sajnos.... :-/ de nyugodtan töröltetheted ha pont ez bántja a csőrödet.
2010. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 roxy_baby ***** válasza:
100%

Az ilyet el kéne vinni valamelyik vidéki gyepire,h nézze meg,h mit alkottak a hozzá hasonló "emberek"fogalma sincs,h mit beszél.


Te nagyokos,az ilyenek miatt,mint te, lógnak a kutyák még a csillárról is az állatvédőknél,mert ennyire felelőtlenek vagytok,nézd meg,h csak az Illatoson évente hány kutyát kell elaltatni!

Ha állatszerető ember lennél,akkor nem ilyen fa@zságokon járna az agyad,hanem elmentél volna egy menhelyre vagy gyepire(biztos vagyok benne h nem tudod mi a 2 közt a különbség)és örökbe fogadtál volna egyet,de így olvasva tényleg csak plüsskutya való neked...

2010. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
65%
Én már nem írom le mi a véleményem mert egyértelmű... de szerintem ha nem adunk neki tanácsot akkor nem őt büntetjük hanem szegény kutyáit. Gondoljatok bele!
2010. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul nem fog meghatódni attól,hogy a gyepiken hány kutya van és mi lesz a sorsuk.

Őt az érdekli,hogy pénzt akar csinálni a kutyákból,más nem.

2010. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:
49%
Van törzskönyvük? Szeretném, ha belegondolnál a westie fajtamentőkbe is, onnan is hozhattál volna kutyust, ha szaporítótol vetted akkor, pedig nem egészségesek. Az igazi jó tenyésztés sokba kerül, és nagyon sok költségel jár, pláne, ha szaporítótól vetted. Ezt nem undokságból mondom, de komolyan gondolj bele: Jártál már menhelyen? Láttad már az ártatlan kutya kölykök arcát akik nem tehetnek róla, hogy megszülettek, láttad már az arcukat, ahogy néznek rád? Mert én láttam, és most is egy menhelyi kutyust fogok befogadni.Szörnyű dolog, de sok ember ezekbe nem gondol bele, és fejvesztve akar tenyészteni, mintha az egy hobbi lenne, pedig nem az, nagyon komoly dolog, ami komoly költségekkel jár, remélem te nem ilyen vagy.A menhelyen egy kutyus örökké hálás lenne neked, hogy elhoztad, és igenis vannak fajtiszta kutyák a menhelyen. És belegondoltál már mi lesz, ha az egyik kutyát nem veszik meg? Sejtem, hogy erre az lenne a válaszod, hogy majd őt is továbbtenyészted. De ez még nagyobb költség. Különben is mért szeretnél annyira tenyészteni? Ebbe kérlek gondolj bele és ha majd 10-12 év múlva elpusztulnak, akkor is belegondolhatsz, hogy egy kölyök keveréket, vagy fajtisztát is elhozhattál volna, akit a keserű sorstól mentettél volna meg, és akár 16 évig is élt volna nálad boldogan, mert hogy a keverékeknek sokkal nagyobb az átlag életkoruk, mint egy fajtisztának(ráadásul, ha szaporítótól vettétek). Ebbe kérlek gondolj bele, hozzá teszem ezt nem undokságból mondtam. Mi mind némely fokon segíteni szeretnénk, csak valaki olyan dühös, hogy segítséggel már nem tud válaszolni ezért jól leolt téged, de ezzel is azt jelzi, hogy nem cselekszel jól!
2010. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 Akiteki ***** válasza:
100%

Miután hetek óta próbálunk egy kis értelmet tölteni a fejébe, még ki is emeli a kérdést.

De hát mit is várok ilyen helyesírás mellett.

A 8. általános igen megterhelő lehetett.

2010. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
100%

Na ezaz megcsináltad nekem a holnapi programomat.

Mehetek az állatvédőkhöz akikkel megyünk a rendőrségre és kiderítjük honnan írsz.

Nem megfelelő állattartásért, gondatlan tenyésztésért és mivel ennek kutyagyár lesz a vége AKÁR 5ÉVET IS ÜLHETSZ EMBER!!!!!

2010. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!