Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
 141/187 anonim ***** válasza:
84%
Hogy van ez?Ilyet meg lehet csinálni?A rendszer enged saját magadnak is pontot adniakkor ez nem igazságos én eddig sem értettem miért ment le az én pontom mikor alig szóltam hozzá bármihez is és minden nap megy lejjebb.
2010. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/187 anonim ***** válasza:
23%
Lehet! A férjem is regisztrált tag és egy kérdésnél csak utólag jött rá, hogy az én válaszaimat pontozza le! Különböző témáknál szoktunk lenni, de akkor pont azon a kérdésen volt, ahol előtte én is :-)
2010. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/187 anonim ***** válasza:
100%
A pontozásnak semmi köze a kutyákhoz, lehet olyan is jelöl, aki hozzá sem szól a témához, van hogy én is csak olvasok jelölök, de nem fűzök kommentet, mert túl hosszú lenne, vagy nincs annyi időm, hogy minden érdeklő témához hozzászóljak. Teljesen mindegy milyen kutyát választ magának az ember-, csak tartsa tisztességesen, szeretettel mindhalálig! Ha szukája van, és nem aka sok kiskutyát, ne engedje pározni, vagy műttese meg!
2010. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/187 anonim ***** válasza:
21%

A pontozásnak valóban nincs köze a kutyákhoz, illetve ez nem teljesen igaz, mert a témához és a válaszokhoz van köze és van aki a pontozást halál komolyan veszi és van akit egyáltalán nem érdekel. Én személy szerint egyáltalán nem használom, nem pontozok, nem fontos. Ha érdekel a téma elolvasom, ha hozzáfűzni valóm van akkor leírom.

Azért én már itt ezerszer olvastam, hogy reklamálnak a pontok miatt, hogy azzal foglalkoznak miért csökkent!

Különben meg a témában való hozzászólásoddal tökéletesen egyetértek!

2010. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/187 anonim ***** válasza:
84%

tegnap14:42--Erőlködsz itt mint egy fába szorult féreg, de hiába....


Helyesen::Üvölt, mint a fába szorult féreg!Idézz de akkor helyesen!Kösz...

2010. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/187 anonim ***** válasza:
100%
A probléma összetett és van sok felelős,de nem egy személyben a fajta kutya tartók, vagy a tenyésztők, szaporítók de lehetnek ők is. Az a felelős a problémáért , aki úgy vállal, úgy tenyészt, úgy tart kutyát, hogy nem gondolja át azt a tényt, hogy ez egy élőlény, akit gondozni kell , szeretni kell és megfelelően tartani, a menhelyek problémái ebből adódnak, a felelőtlen emberek, felelőtlen döntései miatt vannak a kóbor állatok. Megoldani szinte lehetetlen. Az ivartalanítás mindenképp enyhítene a problémán ez érvényes a macskatartókra és kutyatartókra is. Ennyi a legkevesebb amit tehetünk , hogy ne szaporítsuk a kóbor állományt. Ez vonatkozik a fajta tiszta kutyatulajdonosokra és a korcs kutya tulajdonosokra is. Abba viszont nem lehet beleszólni ki , miért , milyen kutyát válasszon, csak tanácsolni lehet!
2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/187 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:48---

Ez szerintem egy indulatmentes,korrekt,jól megfogalmazott és a válaszadó általam is preferált hozzáállása a kérdéshez.

Aki ezt ragozni szándékozik az az én meglátásom szerint csak kötekedésből teszi!!

2010. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/187 anonim válasza:
92%
9:58 ,és az előtte szóló. Csak az emberekkel van a baj, és a szaporítókkal. Van már a kutyáknak is fogamzásgátló. Aki meg egy keverék kutyát elvisz a szomszéd faluba, mert kapott egy fajtatisztát-, annak kitudnám tekerni a nyakát!!!! Nekem volt már keverékem és törzskönyvezett kutyám is..........nincs semmi különbség, ugyan olyan ragaszkodók és szeretetre méltók! Egy igazi kutyabarát nem a trendet követi, hanem a kutyát szereti.
2010. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/187 anonim ***** válasza:
90%

Na az utolsó hozzászólások egészen jók!


Igen az emberek és a szaporítók hozzáállásával van a legnagyobb baj.

Ám kedves kérdező kissé provokatívan tetted fel a kérdést.

Nem kéne a tenyésztőket a munkájukat lenézni pocskondiázni.

Minden embere más. Van akinek elvárásai vannak a kutyával szembe, és nem biztos hogy arra egy gyepiről származó kutya megfelel.

Persze azokat is be lehet tanítani , de nem biztos.

Nálunk is keverék és fajtatiszta, tenyésztőtől származó és sittről való.

De az összes ugyan úgy szeret, ugyanúgy hálálkodik.

2010. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/187 anonim válasza:
20%
Menjen nyugodtan mindenki egy menhelyre kivenni egy kutyát, aki itt a kutyák nevében felszólalt (mocskolódott), és bizonyítsa be ezzel az ebek iránti elkötelezettségét és szeretetét. Vannak ott is fajtatiszta kutyák, ha arra van igénye, igaz több a keverék, direkt írok keveréket, mert a korcs kutya az mást jelent! Én a következő kutyámat menhelyről fogom hozni, ha a mostani meghal. Nem is tudjátok elképzelni, hány önkéntes vállal át kutyákat a menhelyekről, mert már nem tudják fenntartani, ellátni a sok kidobott állatot. Aki igazán szeretne segíteni, az máskor gondoljon az adója 1%-val a kutyamenhelyekre,(mi így szoktuk) sokan lusták még arra is, hogy egy cetlit kitöltsenek, amiben rendelkeznek az 1 %-ról. Privátban tudok címeket adni szerető gazdira varó kutyákhoz.
2010. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!