Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
 161/187 A kérdező kommentje:
lol. mondtam egy szóval is hogy lepontoztam valakit? nekem nemszokásom pontozni a válaszokat..sem pozitív , sem negatív értékelést nem adok soha. nagy valószínűséggel a tenyésztőtől vásárolt kutyák gazdái háborodtak fel, és pontozták le azt, aki jobban szereti a menhelyi kutyákat.
2010. nov. 24. 22:53
 162/187 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Én már a komentjeidet nem hiszem el!

Teljesen hiteltelen vagy!


Addig amíg nincsen összehasonlítási alapod, nincsen tapasztalatod mind a két felőli oldalról addig, honnan tudod melyik kutya hogyan miként viselkedik?


Ez a kérdés csak arra volt jó, hogy összeugrass pár embert!!!

Ezért tudod, hogy kitiltás jár?

2010. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/187 anonim ***** válasza:
29%

Kitiltás? Mi van itt diktatúra? Ha nem tetszik a kérdés vagy a kérdező véleménye kitiltatod? Nekem már az sem tetszik, hogy egyes agresszív kommentáló letiltatja azokat a kommenteket ami neki jön, természetesen nem látja a fától az erdőt és a saját kommentjében nem veszi észre az "összeugrasztó" szándékot!

Amíg ilyen emberek vannak , addig az a kérdés is "összeugrasztó" lesz , hogy mennyi az idő!!!

2010. nov. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/187 A kérdező kommentje:
nincs tapasztalatom mindkét téren? hmm tényleg nemfogok venni soha tenyésztőtöl kutyát. Viszont nagyonsok ismerősömnek tenyésztőtől vásárolt a kutyája, és csodálkozva nézik , ahogy az én kutyáim ragaszkodnak hozzám. Isminek például engedelmességi tanfolyamot végzett a németjuhásza...ja és ELVILEG 100 % ig behívható..mégis van amikor úgygondolja, nemmuszály visszamenni a gazdihoz ha ő nem akar...hiába tud 89367367363 féle parancsot, nemmindig hallgat rá..a rotival ugyanez a helyzet.na nekem ilyen problémám nincs. én nemtanítottam lábmellett jönni, alapból nem megy el tőlem 1 méternél messzebb egyiksem, mert félnek hogy valaki újra elhaggya őket. Itt is megnyilvánul..Lesik minden mozdulatomat...mondok egy példát: kiskorátol felnevelem a kutyát, bújócskát játszok vele..fogja magát , és halál nyugodtan megkeres. Namost én ugyanezt kipróbáltam a kutyáimmal,akiket egyszer valaki már eltaszított magától. Elbújtam , és ahogy nemláttak, szinte idegesek lettek.Nyüszítve futottak , hogy vajon holvagyok..amikor megtaláltak, a fejemig felugráltak mintha már évek óta nemláttak volna. náluk ezmár szinte beteges ragaszkodás, ami nembiztos hogy jó..de az 1000% , hogy jobban szeretik a gazdájukat. és még mondhatnék ezeregy dolgot , amiből kiderül miért is mondom amit mondok, és amiben sokan egyet is értenek velem.
2010. nov. 25. 08:34
 165/187 anonim ***** válasza:
16%
Befogadott Német juhászom van és szólnom nem kell neki, jön ha meglát, a húst a szájába tehetem kézzel nem harap rá, pedig soha nem tanítottam. Ha a macskát meglátja kergeti de ha csak annyit mondok, hogy "nem " megáll és leül, közben engem néz mikor folytathatja, ezt sem tanítottam! Kérésre ül, fekszik és még nagyon sok mindent csinál! Ha sétálunk mellettem jön és nem kell póráz sem, nem fut el, csak akkor ha már olyan helyen vagyunk és szólok, hogy mehet! Az állatorvosnak mindent megenged, nem kell rá szájkosár akkor sem ha injekciót kap, soha nem volt semmilyen probléma vele, nagyon intelligens kutya és hihetetlen gyorsan és könnyen tanul! A szeretete pedig határtalan!
2010. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/187 anonim ***** válasza:
92%

Nem szerencsés dolog igy szétválasztani hogy menhelyi kutya és nem menhelyi kutya!!

Sajnos itt már rég nem arról szól a vita hogy melyik a szerencsésebb választás!Itt volt aki hülyének nevezte azt aki nem menhelyről választ kutyát,és inkább kölyökkutyát nevel föl!

Nemes dolog menhelyi kutyát kivinni,de aki nem úgy dönt hogy onnét visz az is ember.(szerintem!)

Tisztelettel kérdezem a menhelyek nevében nyomulókat::Csak az a rendes ember aki a turkálóban szerzi be a ruháit vagy az is,aki esetleg sokszoros árért újat vesz??Itt is ott is egy megunt,és újra használatba vett valamiről van szó!Ha most azt mondjátok hogy egy kutya az nem ruha,akkor az gyenge ellenérv lessz!

2010. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/187 anonim ***** válasza:
80%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:47

Ha mégegyszer hangsúlyozod hogy a befogadott kutya szeretete lehet csak "határtalan" akkor tökön szúrom magam!Két kutyám van már jópár éve, amelyek kiskoruktól nálunk vannak(nem pénzért vettem Őket!!)de azoknál ha jobban szereti valaki a gazdáit az hazudik!

Ha természetesen Nálad a szeretet mást jelent az már más tészta!Undor fogott el mikor a youtuben Olyan videóba botlottam!!Azt ne keverjük ide.

2010. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/187 anonim ***** válasza:
100%
Botlottál???Aki ollyanokat néz csak az botlik ollyanokba!!
2010. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/187 anonim ***** válasza:
100%
A Youtuben véletlenül láttad? Én a tévében, ha állatkínzásról, vagy kegyetlenül tartott kutyákról van műsor, azonnal elkapcsolom, és sírhatnékom támad, nem bírnám végignézni! Szerintem is csak az alkosson határozott véleményt a 2 helyről származó kutyákról, aki kipróbálta már, mert igenis van különbség! A leg-nek is van legfelsőbb foka. Nekem teljesen mindegy honnan van a kutyám, én gondoskodom tisztességesen róla, ha operáltatni kellett töbször is megtetettem kemény több 10 ezerért a keveréket is, meg a törzskönyveset is.
2010. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/187 anonim ***** válasza:
15%

08.47 es vagyok! Ne kapj dührohamot, nem írtam mást csak a saját tapasztalataimat, nyugodtan szúrd magad tökön akkor sem tudok mást írni, nem mellesleg nem is neked írtam hanem a kérdezőnek, mert ha nem baj én neki írok és nem a kommentelőknek! Nekem ez a fajta kutyám van , és igen ő befogadott, ez így alakult és nem azért mert nem szeretem a másik oldal kutyáit, én ezt tudom írni róla! Azért is írtam mert a kérdező egy Német Juhász kutyát hozott fel példának és nekem pont az van. Megkérdezlek, hol írtam olyat, hogy a családban nevelt kutya nem jó, vagy nem okos, vagy, hogy nekem problémám van velük? Nem hasonlítottam a kutyámat senkiéhez én egyszerűen és sértegetés nélkül leírtam a saját tapasztalataimat mert nem is tudok mást írni! Ha majd veszek egyszer kutyát, mert az is előfordulhat le írom a vele kapcsolatos tapasztalataim az arra vonatkozó kérdésekre!


Én csak azt nem tudom elhinni, hogy itt már nem lehet semmit írni mert rögtön a torkomnak ugranak! Mégis mit írhatok? Vagy írhatok egyáltalán, vagy te majd eldöntöd mikor helyes amit írok, vagy mikor nem? Majd a te kérdésednél szabd meg, hogy hasznos e vagy nem a válaszom és kérlek addig engem hagyj békén!

2010. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!