Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
 151/187 anonim ***** válasza:
24%

Sokan vannak akik adnak a menhelyeknek pénzt és kutyát is hoznak el. A fehér kereszt állatvédő liga viszi évek óta az 1% -omat és havonta még feladok, mikor mennyim van, sárga csekken egy adott menhelynek, ahova többször is megyek önkéntesnek. Van otthon menhelyi kutyám , macskám és van egy fajta tiszta kutyám is, mindegyik állatom szeretem és mindegyik állat szeret, fajtától függetlenül! Gazdira váró kutyákat én is tudok ajánlani, képpel , telefonszámmal, ha valakit érdekel!

Sokan vannak akik tesznek az állatokért mindkét oldalon, a fajta tiszta és a keverék oldalon és a "vegyes" oldalon és bizony sokan vannak azok, akik a híradóban szerepelnek mert a kocsi után kötik a kutyájukat, vagy felakasztják! Én azt mondom az ivartalanítás mellett az lenne még az igazi problémamegoldás ha ezek az emberek megbűnhődnének a tetteikért! Ezek az emberek az igazi bűnösök!

2010. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/187 anonim ***** válasza:
13%
Lényegében nem írtál újat, ugyanezt néhány hozzászólással előrébb én már megírtam, csak más szavakkal. A Rex kutyamenhelynek is lehet adózni 1%-ot, és még számtalan másiknak is. De azon felül az a legfontosabb, hogy ne idegenkedjenek az emberek a menhelyi kutyáktól, mert azok is még megtaníthatóak alapvető dolgokra, nem csak kölyökkorban lehet a kutyákat idomítani. Már csak hálából is megteszi a kutya, mert nincs ketrecbe zárva és jobban törődnek vele.
2010. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/187 anonim ***** válasza:
21%

Nem rákontrázni akartam, csak leírtam! Ebben a témában újat senki nem tud írni!

Amit a menhelyi kutyákról írtál, abban tökéletesen igazad van!

2010. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/187 anonim ***** válasza:
80%

ma08:38-tól vett idézet:"De azon felül az a legfontosabb, hogy ne idegenkedjenek az emberek a menhelyi kutyáktól,"

Hányszor fogod még ezt leírni???Nem fáj még az újjad?Fogd már föl:::Ez nem a menhelyi kutyáktól való idegenkedés hanem az a meggyőződés hogy mindenki olyan kutyát és onnét választ ahonnét és amilyet akar!!Nehogymár Teneked kelljen megmondani hogy mit tegyen szabadakaratából valaki és ha nem azt teszi akkor olyan jelzőkkel illeted amit nem érdemel meg!!Lődd már le magad!A kérdést fötetted és kaptál rá választ is! (többnyire saját magadtól!!)

Ugyanúgy az fölajánlható 1%-omhoz és máséhoz sincs semmi közöd!!Ha valaki meggyőződésből nektek adja az Ő dolga,ha az egyháznak az is,ha a gyerekmentőknek az meg mindannyiunké!!

Gyereke szinte mindannyiunknak van,menhelye meg kevesebbeknek.Légyszives ne baszo.ass bennünket!Kösz!!!

2010. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/187 anonim ***** válasza:
18%
12:59 Hozzád ki szólt? Semmi közöm a kérdésfeltevőhöz, ugyhogy légyszíves moderáld magad! A Te stílusodból már éppen elég volt a fentiekben! Úgy látom van itt más is ugyanolyan pontszámmal, mint én-, jobban teszed, ha bocsánatot kérsz, egy feltételek nélküli kutyabaráttól!
2010. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/187 anonim ***** válasza:
73%

Ha a bocsánatkérésem megnyugtat,akkor BOCSÁNATOT KÉREK!

Remélem ezzel elédedett leszel,és nem érzel ellenállhatatlan vágyat,hogy tovább mond a magadét ha kell ha nem!Egy föltétlen kutyabarát nem ilyen szűk látókörű akinek a kutya a menhelyi kutyával kezdődik és ott ér véget!Minden kutya egyformán fontos,az embertársaink azonban nekem fontosabbak!!!

Tiszteletben tartva és megbecsülve a törekvésedet amivel a menhelyi kutyákért igyekszel lobbizni,ezennel megkérlek hogy ne piszkálódj tovább ,mert kénytelen leszek panasszal élni a moderátorok felé.

Köszönöm a megértésedet!

2010. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/187 A kérdező kommentje:
hogy lelettek pontozva a válaszok:D:Da tenyésztőtől vásárolt kutyák gazdáinak biztos nemtetszett , hogy a menhelyi kutya ragaszkodóbb. téphetitek a szátokat, de ez mindig is ígyvolt és így is lesz !
2010. nov. 24. 20:29
 158/187 anonim ***** válasza:
89%
Kibújt a szög a zsákból!Egyértelmű volt hogy mi a célod a kérdéssel!És ime a kommented mindent elárult!!
2010. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/187 anonim ***** válasza:
37%

:-D


Akkor jó szórakozást a lepontozáshoz!!!!!

2010. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/187 anonim ***** válasza:
100%
17:57 Ennyire korlátolt nem lehetsz! Ha figyeltél volna egy kicsit is,- jelenleg fajtatiszta, törzskönyves kutyám van, többszörös győztes ősökkel, előtte keverék kutyám volt, és állírhatom, hogy semmi különbség nincs a különböző eredetű kutyák között. A következö kutyám majd valamikor menhelyi lesz. Ja-, és tudod a kutyák normálisabbak mint sok hülye embertársunk. Na, most szólj a moderátornak, és ha hozzám akarsz szólni, előbb moderáltasd a szövegedet4
2010. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!