Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/234 anonim ***** válasza:
26%

Akko szokták ennyire húzni a dolgot, ha a gazdajelölt alkalmasságában nem biztosak. Ez afféle küszöb, mert sok gazdijelölt tényleg megfutamodik az ilyen pepecseléstől, és ezzek ki is vans zűrve. Aki ennek ellenére kitart, annak meg oddadják a kutyát.


De tudok olyan példát is, aki kinézte a neten, kiment a Noéba, aláírta a papírokat, és vitte is. Azóta is nagyon jó gazdi, most kezdték a kutyasuilt, és terápiás kutyának készül a kicsi.

2011. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/234 anonim ***** válasza:
70%
Amikor nincs ész érved arra, hogy miért baj, hogy féltjük a kutyáinkat, akkor jönnek a sztereotípiák. Korlátolt vagy és értetlen.
2011. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/234 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nyíregyházán az Állatbarát Alapítvány menhelye pont ilyen, amilyet szeretnél! Örülnek, hogy szabadulnak a kutyáktól. Én hoztam onnan el úgy, hogy "ráböktem", azóta se hallottam róluk.

2011. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/234 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog,hogy így törödnek az örökbefogadható kutyákkal. Minden tiszteletem az övék.

Mi Miskolcon voltunk a menhelyen 4éve, 2 kutyát kiválasztottunk,kifizettük az oltási költségeket és elhoztuk. Örültek,hogy sikerült gazdit találni nekik. Nem volt kötelező ivartalanítás,de természetesen megtettük. Valószínűleg a fent említett helyeken jobb körülmény és több pénz van az állatok ellátására,ezért tudnak ennyire odafigyelni.

Kedves kérdező akkor olyan helyről hozzál kutyát ahol megbíznak abban,hogy aki menhelyről választ jó helyre viszi.

És hangsúlyozom nem akarok senkit megbántani,elhiszem, hogy a tapasztalatok miatt ilyen elővigyázatosak azok a menhelyek.

2011. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/234 anonim ***** válasza:
83%

nekem is az szúrt szemet hogy a kérdező részéről egyetlen érv sem hangzott el.csak copy-paste-elte az előző kommentjét.

Tudod mit "kedves" kérdező? annak ellenére hogy itt egy kicsit hőbörgő, éretlen és csak magának igazat adó embernek tűnsz elhiszem hogy jó vagy és minden vágyad volt segíteni egy elesett állaton. De egy önkéntesnek aki hozzád adná örökbe a fáradtsággal,pénzzel szocializált , nevelt kutyáját honnan tudja h te ennyire jó vagy? szerintem egyszerű példa a húsvétra tekintettel: ha én mondjuk 1 hétig dolgozom, cikkcakkozok egy piros hímest tojást, és megvettem a legszebb pirosat, a legszebb diszelemeket, nem fogom odaadni az első betévedt locsolónak mert rámutatott h AZ tetszik. És tessék elhinni h majd ÉN vigyázok rá, de komolyan!!mi??hogy 5 perce ismer és nem hiszi el nekem?? dehát jó volt az első benyomás, nem?? vagy nem???

2011. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/234 A kérdező kommentje:

igen, 91%-os, de el kellene dönteni hogy el akarod e adni azt a hímes tojást vagy te akarsz rajta ücsörögni amíg el nem rohad?... mert ha el akarod adni és azon sírsz hogy neked mennyi hímes tojásod van és már a hócipőd is tele van velük, és jön egy vásárló aki kifizeti a hímestojás árát (mert oltási költséget, ivartalanitást- ha volt- egyebeket ki kell fizetni) és még pluszba azt is mondja hogy vigyáz majd rá akkor ne verd a nyálad hogy NEM HISZEM EL NEM HISZEM ELLLLLL!!!!! És mindezek mellett te választottad hogy hímes tojást fogsz festegetni senki se dugott ágyút a popódba hogy márpedig te hímes tojást fogsz cakkozni! ...

Több érvem is volt

1) azért mert valaki arra az egy órára rendbe kapja magát még nem biztos hogy utána is jól fog viselkedni --> túlzott ellenőrzés felesleges

2) azért mert valakinek sok pénze van még nem biztos hogy jól fog viselkedni -->túlzott ellenőrzés felesleges

3) ezzel a pepecseléssel potenciális gazdikat veszítenek, mert sokaknak beáll a STOP-tábla effekt a sok feltétel láttán

4) ne ők döntsék el én mit akarok, mert nem ismernek engem, és ez is antipatikus benyomást kelt

5) úgy vannak beállítva hogy ÉN örüljek hogy nagyságosan odaadnak egy kutyát és nem ŐK örülnek hogy végre valahára örökbe adtak egyet

- a teljesség igénye nélkül -

(és az nem igaz hogy akkor szokták húzni amikor valami gebasz van a gazdijelölttel, mert kb bemutatkozás után, hogy Hello Gipsz Jakab vagyok, akarok egy kutyát, rögtön sorolta a dolgokat mi hogy)

2011. ápr. 27. 11:39
 37/234 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én macskát hoztam el menhelyről, nem kutyát, de a szitu ugyan az. Először mi is furcsáltuk a "környezettanulmányt" és egyébb ellenőrizgetések ígéretét, de túl tettem magam rajta, biztosítottam a menyhelyt az eggyüttműködésemről, és nem adtam fel. Egy pénteki napon mentünk el megnézni a cicákat, szombaton már el is hoztuk őket. Azóta egyszer nem jöttek ki a lakásunkhoz, ellenben rendszeresen beszámolok emailben a cicákról, képeket küldök a menhelynek, mert tudom hogy ezzel nekik milyen örömet és megnyugvást okozok. Felőlem ki is jöhetnének, valószínűleg azért nem teszik, és azért maradt el a beígért szőrözés, mert látták rajtam hogy komoly, megbízható gazdi vagyok.

A te viselkedésed, hozzáállásod ellenben hagy maga után némi kívánni valót, nem is csoda hogy nem nagyon akarták odaadni a kutyát hipp-hopp...

2011. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/234 anonim ***** válasza:
100%

Annyit viszont még hozzátennék, hogy nekem is volt rossz tapasztalatom menhellyel, az első, ahol próbálkoztunk, nemes egyszerűséggel rámvágta a telefont miközben beszéltem...Úgyhogy köztük is vannak érdekes egyedek.

11:41voltam

2011. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/234 anonim ***** válasza:
70%

"úgy vannak beállítva hogy ÉN örüljek hogy nagyságosan odaadnak egy kutyát és nem ŐK örülnek hogy végre valahára örökbe adtak egyet "

igenis TE örülj, hogy kaphatsz egy kutyát, olyat akit orvosilag kezeltek, cippeltek, oltottak, ivartalanítottak, szocializáltak.

Igen sok kutya van a menhelyeken de mi lenne ha csak osztogatnák őket minden betévedőnek?

Ne te teszel szívességet, hogy elviszed hanem ők tesznek, hogy odaadják... Igen sok kutya van a menhelyeken mert sok felelőtlen ember van de nem jobb a kutyának ha egyik felelőtlentől át kerül a másikhoz...

2011. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/234 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:47

Jó hát erre mondtam hogy akkor örüljenek neki ők azt tartsák meg az összeset :-D...... ezek szerint mindenki elégedett...

2011. ápr. 27. 11:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!