Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen keverékek lehetnek...

Milyen keverékek lehetnek ezek a kiskutyák?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. máj. 4. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
És a kicsi szuka kutyusok gazdája is mind olyan felelősség teljes, hogy vigyáz, hogy sohasem legyen kiskutyájuk? És garantáltan nem fog soha beszökni egy kankutya hozzá tizenéven keresztül? Vagy nagyon ügyes vagy, hogy ilyen jó gazdikat találtál, vagy nagyon naiv. Csak minden esetben a kutyusok szívnak.
2011. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 A kérdező kommentje:
Miért ne vigyáznának rájuk? jah, persze itt gyártják direkt a kutyákat... nem tudom, hogy miért lenne olyan nehéz vigyázni a kutyára.
2011. máj. 7. 21:24
 63/85 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kanok mindent megtesznek, hogy a szukához férhessenek. Kerítés szétrágás, átmászás, bizony nehéz. Most ne érts félre, itt nem azért vannak az emberek, hogy bántsanak, hanem hogy talán sikerül felnyitni a szemedet, hogy a felelős állattartáshoz hozzá tartozik az ivartalanítás is. Még a menhelyek tömve vannak az ilyen véletlen almoktól, addig bizony szükséges. Én csak remélni merem, hogy nem a saját károdon fogsz tanulni. Nálam most egy olyan kutyus vendégeskedik, akit kölyök korában akasztástól mentettem meg a testvéreivel együtt, örökbe adtam, akkor jónak tűnő gazdinak. Most a két méteres láncról hoztam vissza, a vashordója mellől, szinte kopaszon. A testvére már halott, elütötte az autó... És igen, azért van olyan tesójuk is, aki bizony tényleg jó helyre került, és csak remélni merem, hogy idővel nem derül ki az ellenkezője, mert már így is nagyon fáj.
2011. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, de ha már kutyát tartassz legyen rendes keritésed. szerintem nem lehetetlen vigyázni a kutyára. én megértelek, hogy fontos az ivartalanitás, de annak aki nem tud megfelelően vigyázni a kutyájára, nincs megfelelő kerités. de az aki tudja, hogy tud rá vigyázni annak miért olyan fontos?

tudom én is, hogy sok szörnyű.. elég csak itt körül nézni nálunk.. tudok pár dolgot, de inkább nem mondom.. elég szörnyű, hogy ilyen dologra képesek az emberek... minimum ugyanazt megérdemelnék amit a kutyájukkal tesznek...

én is fogadtam már be olyan kutyát, akit felakartak akasztani... mindenkitől elszökött eddig... tartották láncon, akkorákat rugtak belé hogy repült szegénykém, ütötte el autó és még csak két éves kutyusról van szó és ennyi mindent megélt... bennünk mégis megbizik, nem szökik el, szeret nálunk nagyon.. akkor tényleg annyira szörnyű ember vagyok, mint amennyire ti mondjátok?

2011. máj. 7. 22:00
 65/85 anonim ***** válasza:

Figyelj, minden ivaros kutya szenved, ha rajta van a párzási ösztön és nem talál párt. Akár kan, akár szuka.

Ha van is jó kerítésed, ha vigyázol is rá, a kutya szenved.

Gondolj bele, ha neked soha, az életed végéig nem lehetne egyszer sem kapcsolatod senkivel!


Ha ivartalanítva van a kutyák zöme, kevesebb jut a brutális és szadista embereknek. És ha kerül is hozzájuk kutya, könnyebb elkobozni, mert lenne hova adni.

De most sokkal több a kutya, mint a jó gazda.

Nem mindig volt így és remélhetőleg nem is lesz mindig így. De most ez van, ezért fontos az ivartalanítás.

És ezt meg lehetne magyarázni az állatorvosnak is.

Ha nem, akkor biztos van más környéken orvos, aki vállalja.

Egy kis műtét és egy életre nyugodt életet élhet a kutya és nektek is kevesebb a gond.

De persze aki szaporítani akar, vagy nem törődik a következménnyel, az ül a babérain és másra hárítja a hibát. Aminek egyes egyedül a kutya látja a kárát.

2011. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
Röhejes egyes emberek. Mikor az ember megy abortuszra azt mélységesen elítélik. Főleg itt a gyakorin mikor olvastam ilyen témát hogy a csaj védekezés mellett lett terhes (mert igen van ilyen) kapott ám hiodeget meleget. És amikor fejlődő kiskutyákat ölnek meg az nem baj ugye???? Az nekem még durvább.
2011. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, csak fel mert tenni egy kérdést...

Az ivartalanításról annyit, hogy nekünk van egy ivartalanított labradorunk. Ő volt az első és az utolsó kutya akit ivartalaníttattunk. Az a szenvedés amit okoztunk neki nem ér annyit...

Most is van egy éppen tüzelő kutyánk és elmondanám a sok okoskodónak, hogy igenis lehet rá vigyázni. Csak meg kell próbálni. Egyszerűbb nekünk embereknek a legkönnyebb utat választani, de hogy mit teszünk a kutyával az semmit nem számít?

Hányszor megkaptam, hogy kupírozott fülű kutyám van, de az semmi sem folt az ivartalanításhoz képest.

Egyébként nagyon aranyosak a kutyák és vigyázz az anyukájukra :)

2011. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
Előző: a "szenvedést" kifejtenéd bővebben? Én is faluban lakok, mint a kérdező. Itt nem szokás vigyázni a tüzelő szukára, itt szokás a kicsiket vízbe fojtani, agyonütni. Kérdező sok rosszat lát a falujában, és ott fogja szétszórni a kiskutyákat. Az alom már megszületett, ő remélhetőleg vigyáz, nem lesz több kiskutyája. Kár ezen vitatkozni, és győzködni a gazdit. A kiskutyák szépek, aranyosak, és remélhetőleg talál nekik jó gazdikat akik nem kötik láncra, és vigyáznak a tüzelésnél, ellenkező esetben a kérdező nagyon rosszul fogja érezni magát, hisz az ő hibája is lesz, hogy a kutyus szenved.
2011. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után nagyon-nagyon soká tért magához. Du-n ivartalanították, aznap fel sem tudott állni. Az utána következő 2 hét borzalmas volt. Nem tudta normálisan elintézni a dolgát (azt hiszem parafinolajjal segítettünk neki), nekünk szörnyű bűntudatunk volt. Szerencsére iszonyatosan jó kutya és nem nagyon nyalta a sebét. Nagyon féltettük nehogy sérve legyen. Az állatorvos túlaltatta, majdnem ott maradt. Lehet ez csak a mi negatív példánk, de mi akkor se fogjuk többet ivartalanítani egyik kutyánkat sem. De ez már nem is a kérdéshez tartozik.

Én csak azt akartam ebből kihozni, hogy szerintem lehet vigyázni rájuk.

2011. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
Elnézést, valóban nem tartozott a kérdéshez, de kíváncsi voltam. Már vagy 20 szuka lábadozott nálam ivartalanítás után, de ilyen gondokkal nem találkoztam. Megértem, hogy elvette a kedvedet. Én több alom kiskutyát szedtem már össze a határból, út mellől, és én épp ezért gondolom úgy, hogy az ivartalanítás nagyon fontos. Persze, hogy lehet rájuk vigyázni, és sokan vigyáznak is rájuk. De még mindig rengetegen vannak, akik nem, különben nem lennének tömve a menhelyek. Nem hinném, hogy mindenki, akinél kiskutya születik, az azért van, mert így akarták, és tervbe voltak véve a kiskutyák. És ha nincs mindnek gazdája, akkor kidobjuk a határba, hisz agyonütni már sajnáljuk, mert nagy, de sokat eszik+szétszed mindent. A felesleg az állatvédőknél csapódik le, akik sajnos a saját rossz tapasztalatiak miatt sokszor vehemensen tüntetnek az ivartalanításért.
2011. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!