Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen keverékek lehetnek...

Milyen keverékek lehetnek ezek a kiskutyák?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. máj. 4. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 A kérdező kommentje:
Köszönöm és természetesen vigyázok az anyukára meg a kicsikre is. Én is ettől félek, hogy majd lesz valami probléma, és aztán megint vissza kell egész menni városba szegény kutyával, meg nem tudom. Tudom, hogy legtöbb esetben nincs baj az ivartalanitásból, de itt van te példád is, hogy mégis történhet belőle rossz. Én tudom, hogy képes vagyok vigyázni a kutyusra mikor tüzel és nem lesz belőle semmi probléma... Ez az alom se az én hibámból lett, mert mondtam már, hogy igy került hozzám. A kiskutyák meg jó helyre kerülnek.. Legalább is az eddigiek alapján, remélem, hogy ha náluk lesznek a kicsik akkor is minden jó lesz.
2011. máj. 8. 12:58
 72/85 Pionyr válasza:

Úgy látom az elején hozzászóló emberek kicsit lehiggadtak.Mi kedden visszük ivartalanítani egy orvoshoz,mert az előző tüzeléses időszakában a kanok a szöges kerítésen bemásztak éjszaka.Szerencsére megúsztuk mert éjszaka be volt zárva.Olyan szinten szívósak ezek a kutyák,hogy -10-ben kint alszanak,nyáron a 40-fokot bírják,és a miénk soha nem látott tápot.Ja és rövídszőrű és ivartalanítani fogjuk.Akkor ez állatkínzás?

Szerintem a kutya helye az udavaron van,és ha szabadon vannak marhára nem éredkli őket a körülmény.

És egész biztos vagyok benne hogy ezeknek a kicsiknek nagyon jó helyük lesz. : )

2011. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:

A kutya helye az ember mellett van.

Hogy szerinted jól érzi magát elkülönítve, az a te dolgod, de a kutya másként gondolja.

Mert észlény, mert szüksége van tesi és szellemi foglalkozásra.

Azt hiszem még nem láttál kutyát, aki összhangban van a gazdájával. Gondolom, igényed sincs rá.

De legalább a legalapvetőbb dolgokat megadod neki.

Gondolom, te is a létminimumon tengődsz, igaz?

Nem kell neked sem iskolázottság, meg olyan elfoglaltság, amit szeretsz. Ezért elég a kutyádnak is, hogy csak él.

2011. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de honnan tudod te azt, hogy mindig egyedül van a kutyám elkülönitve meg azt, hogy nincs vele foglalkozva? meg nem csinálhat olyat amit szeret? Mindig van sétáltatva, jó időbe elmegyünk túrázni, játszok vele.. tudom, hogy érző lény a kutya és kap elég szeretetet, meg törődést, attól mert az udvaron van...
2011. máj. 8. 20:24
 75/85 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy azt csináljon, amit szeret.

Sőt.

A kutyának (is) feladat kell.

A természetben a ragadozó feladata az élelem szerzése.

Mivel a kutyának az ember ezt biztosítja, ezért más feladatra van szüksége. Mégpedig rendszeres feladatra.

A legoptimálisabb esetben dolgoznak vele, vagy esetleg kutyaiskola.

Az átlagembernél a legtöbb amit megtehet, hogy megtanítja az együttélés szabályaira és azt naponta gyakoroltatja vele.

Ez a fontos és nem a kirándulás, meg az un. szeretgetés, ami a legtöbb embernél nem több mint némi siminél és gügyögésnél.

Persze, ha falkában él a kutya, az megint más szitu, mintha egymaga, vagy esetleg egy másik kutyával él az ember mellett.

2011. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 Akiteki ***** válasza:

Mindenki azt hiszi, hogy tud vigyázni a kutyájára. Aztán sokszor kiderül, hogy mégsem.

Nem csak arról van szó, hogy ne legyen vemhes, de egy csomó más, akár halálos betegséget megelőzhetsz az ivartalanítással. Pl. méhgyulladás vagy emlőrák.

2011. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
Azért nem gondoljátok hogy már enyhén túlzásba estek? Osszátok itt a nagy észt hogy mi a jó a kutyájának hogy mit csináljon vele ne csak kiránduljon meg ilyesmi. Kérte ő a ti véleményeteket? Ki kíváncsi erre? Nem tudtok máshol érvényesülni és itt okoskodtok valakinek miközben senki nem kíváncsi rá? Hát mostmár menjetek innen, különben is csak annyit kérdezett hogy szépek e a kutyáim, de tudtam hogy ennek ez lesz a vége. Mindenbe beleszóltok! Hogy az a tál nem 90 fokos szögben áll, az a kajadarab nem ott van ahol kéne lennie, a kutya egy fedett helyen(!!!) van stb. MINDENBE TÖK MIND1 MIT CSINÁLNA A KÉRDEZŐ MINDENBE BELE TUDTOK SZÓLNI MERT IMÁDJÁTOK EZT! Jó lenne ha kicsit leszállnátok a magas lóról és máshol okoskodnátok, fárasszátok inkább szerencsétlen kutyáitokat.
2011. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, látom neked is mindegy az állatok szenvedése, csak az embernek legyen meg minden.

Nem a tál szögével van baj - de egy cinikus és érzéketlen alaknak ezt hiába mondják.

Gondolom, te gyönyörködsz egy kalitkába zárt színes madáron is és eszedbe sem jut, hogy az állat is szenvedhet.

Neked más élőlény szenvedése, rossz sorsa csak zavaró körülmény.

Vagytok ilyenek sajnos, jó sokan.

De szerencsére nem mindenki ilyen!

2011. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
Hatalmasat tévedsz, nekem egyáltalán nem mind1 az állatok szenvedése. Ha durván hangzik, ha nem én jobban sajnálom őket az embereknél. Ez van. Én csupán azt írtam hogy mindenbe bele tudtok kötni. De mind1.
2011. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sajnálod, de ettől még mennek a vonatok.

Tenni kell és az emberek gondolkodását megváltoztatni.

És ez utóbbi nem megy vattába csomagolva.

2011. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!