Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/151 anonim ***** válasza:
100%

"Legalább az "aljanép" nem vállal kutyát, akinek még a legolcsóbb tápra sincs pénze, és lűncra verve tartja a kutyát a saját sz@rában..."


Pont hogy az ilyen emberek kerülnék el az adót mivel 100% hogy nincs chip a kutyájukban (és gondolom nem is oltatják őket) , ergo hivatalosan nincs is kutyájuk és nincs miért fizetnijük.

2011. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/151 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az aljanép tart kutyát. Mi lesz azokkal akik igenis tisztességesen tartják a kutyájuk, és szeretik egymást, de ezt már nem tudják finanszírozni? A betegségek általában csak időlegesek. Egyszer-kétszer ki lehet fizetni azt a pénzt, de ha folyamatosan kéne, az egyeseknek más lenne. A menhelyen biztos jobb lenne nekik mint a szerető gazdánál, kicsit szerényebb körülmények között, mi?
2011. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/151 anonim ***** válasza:
69%

Puff neki, a tenyésztőknek, akiknél nem egy, sem két kutya van.

A hozzáértésről meg annyit, a macska kölyköket nem 6 hetesen választják el, hanem 12 hetesen . Legalább is a tenyésztők. Erre beírják, hogy KÖTELEZŐ lesz a kölyköket 6 hetes koráig az anyjánál tartani.

Amúgy az egész adó a kutyamentősök nézeteit jelzi. Az én versenykutyám után beszedett adó ugyan miért is kell, hogy holmi kóbor ebek ivartalanítására menjen?

Miért nem elég nekik az adó 1 %-a és az időnként adott pénzem ? Ha adózok, a többi el lesz felejtve részemről. Van még civil szervezet, mint égen a csillag.

2011. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/151 anonim ***** válasza:
100%

Az én pénzem inkább a kóbor állatokra menjen,mint a csaló politikusok zsebébe,mint a befizetett adónk nagy része.

Nekem ugyan nincs csilivili versenykutyám,de nem sajnálom a pénzt a kóboroktól,ha már kötelező lesz úgyis adózni.

A tervezet eredménye?Nem 1,5 millió gazdátlan állat lesz,hanem a duplája.És ki fogja ellenőrizni a dolgokat itt falun,mikor még a veszettségi oltást se adatják be sokan?Ne röhögtessetek?Ivartalanított kutyák mentesek lesznek az adó alól,nagyon helyes.De a szaporítók meg egyéb linkek találni fognak olyan dokit,aki némi zsebpénzért igazolja,hogy ivartalanított az adott szuka,az meg disznóólban elli sorozatban a kölyköket a hátsó udvaron,mindenki szeme elől rejtve.

2011. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/151 anonim ***** válasza:
87%
ebadó? hát nem tudom, lehet hogy valaki az elkerülés végett kidobná a kutyáját, pl aki chappy és társaival eteti... amúgy meg ha gondozod, úgyis elég sokat költesz rá, és még adó is?
2011. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/151 anonim ***** válasza:
100%
bár átgondolva nem hülyeség, de nem sok értelme van, tényleg másba kéne beépíteni
2011. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/151 anonim ***** válasza:
100%
a cahppyvel csak általánositottam, nem akarok szidni senkit, aki ezzel eteti, mi is azzal etettük, de aztán utánaolvasva már rendes tápot kap.
2011. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/151 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelés, és a terv jó, arról lehetne beszélgetni, hogy a megvalósítást, hogyan kellene csinálni.

Az adó alól ki lehet bújni ivartalanítással, csipeztetéssel, ami szerintem egy jó kezdeményezés, aki meg versenyekre akarja vinni a kutyáját, esetleg tenyészteni akar, nem hiszem hogy az az évi x ezer forint pont neki ne férne bele (mert nem hiszem h évi 5 számjegyű összegnél többről lenne szó.

Szóval szerintem kezdeményezésnek jó, pont a felelős állattartást akarják ezzel elérni. Aki a 11 éves kutyáját félti, nekik meg ott van a lehetőség, hogy háztartásonként 1 kutyára kérjenek felmentést. Szóval ilyen indokkal tuti adnának.

Az meg mondom, egy más kérdés, hogy falun úgy sem fogják betartatni, megvalósíthatósága mondhatni 50%, városokban félig-meddig, falun meg sehogy (arról nem is beszélve, hogy tényleg a legtöbb falusi ember szerintem annak ellenére, hogy szereti a kutyáját, nem tudna egyszerre 30ezret kipengetni rá, vagy ha tudna se biztos hogy akarna, szal lehet hogy nőne a kóborkutya populáció, de aztán ha évek múltán is be lenne tartva a törvény, akkor egyre csökkennének).

Szerintem ez egy hosszútávra szóló dolog, nem egy-két hónappal a bevezetés után kell majd keresni a pozitív hasznot.

2011. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/151 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy most állati feleslegesen vitatkoztok. Ivartalanítani és chipezni a kutyákat, sztem ez nem feltétel, ez lenne a természetes....
2011. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/151 A kérdező kommentje:

Ha ezt tényleg bevezetik akkor szerintem nagyon sok kutya szí.ja meg.

És amit még nem értek a fülvágásos dolog.

Azt is megadóztatják akinek a kutyája pl. egy véletlen utcai bunyó után sérül a füle, mondjuk mind kettő? Vagyis büntetést fognak kiszabni, mert idősebb korában kell levágatni?

És akinek van három tizen éves kutyája egy kertes házban, és egyik sincsen ivartalanítva, de nem gyártja a kölyköket, és csak egy kutyára vonatkozik a felmentés?

Akkor a másik kettőt kötelező kés alá tenni? És ha nem megy bele a tulaj akkor bünti pénzt kell fizetnie? ( mert én tizen éves kutyákat tutira nem engednék altatni )

2011. máj. 23. 23:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!