Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem sokára költözü...

Mit tegyek? Nem sokára költözünk! Van egy kutyám akit nagyon szeretek, de sajna nem vihetem magammal mert panelba megyünk!

Figyelt kérdés

Nincs hozzá szokva a benti élethez, sem a fürdetéshez! Nem akarom itt hagyni magára! Anyám nem foglalkozna vele, mert ő sem lesz itthon, 2 havonta jár ki külföldre! Üres lesz a ház, csak a kutyám marad itthon egyedül! :S


Én a párommal költözök! :) Itt hagyjuk anyámat! És a kutyámat! :( Bár az utóbbit nagyon nem szívesen! De a párom utálja bent őket! A szőre is nagyon hullik és én sem szívesen tartok magam mellett úgy állatot, hogy nem tiszta és ki tudja miket szedett össze kint az udvaron! :S


Ötletek?


2011. jún. 14. 08:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
23%
Egyik válaszolóval sem értek egyet!Nem rossz a gazdi vagy ilyesmi!Igaz nekem még nincs kutyám hanem még 3 hét múlva lesz!Már nagyon várom!A kérdezőnek:-Fürdessed meg meg fésüld és kezeld a bolháit vagy szedd ki a kullancsokat vagy bízd szakemberre!Vagy ha tényleg nem megy az hogy bevidd a panelházba akkor meg ajándékozd el!De ha durva akkor nem lesz könnyű dolgod!Sok sikert!
2011. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
78%
Márpedig nem sok különbséget látok aközött,hogy valaki egy kutyát hagy el, vagy egy gyereket.
2011. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
98%

Az én kutyámnak is egész évben vedlő bundája van, de velünk lakik a lakásban, nagyon egyszerű, mikor sétáltatjuk a parkban vagy a kertben, megállunk és kikeféljük a bundáját, de van mikor otthon, utána akkor összesöpörjük az elhullott szőrt.

És nem tudom, mit értesz azalatt, hogy összeszed valamit a kertben... Ha megkapja a szükséges védőoltásokat, nem szed össze semmit és persze a féreghajtás rendszeresen.


Ha a híd alá kellene mennem, akkor sem válnék meg a kutyámtól.

2011. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
60%

A második oldalon az első voltam!Nos én is panelban lakom!2 szobás!És van 100L-es akváriumom benne halakkal!1 macskám is van és most jön egy kiskutya is!


13/F

2011. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
38%
De ha a híd alá mész akkor kinzod a kutyádat!Nincs mit aggyál neki enni,ha neked sem lesz mit enned!
2011. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
82%

nekem panelban van 2 kutyám és igen egész évben hullik a szőrük, felszedtük a szőnyeget igy minden este egy kis felsöprés a padlónak nem árt, meg vagy 5 perc az egész, hétvégente meg amugy is alaposan fel lenne porszívózva.


És semmit sem szednek össze az utcán, ami rád ártalmas lenne. előbb lesz nekik bajuk mint neked. te is azon az utcán jársz. én még soha semit semkaptzam el a kutyáimtól lakásban, csak a tacskü kapta el az én torokgyulladásomat:S.

abban bizony mindenkinek igaza van h felelősséget vállaltál érte egész életére, neki csak Te vagy. És megértem ezt a párom nemszereti dolgot. nálunk is volt ilyen.mi nem éltünk együtt de hétvégente eléggé zavarta a kutyás életmódom (kutyafuttó, kirándulás, játék). más is volt, de nem is maradtunk együtt. én soha nem engedtem a részére semmiből aminek a kutya hátrányát láthatja, mert felelős vagyok érte. az ember párja életben marad egy szakítás után is, de egy sintértelepre, menhelyre dobott kutyának még el sem tudod magyarázni h buksikám sajna ittmaradsz 2 hétre(sintértelep aztán ugye altatás) vagy 3 évre menhelyen (ha nem alatanak). csak beviszed és otthagyod. ez az amit én és még szerencsére sokan nem tudnának megtenni. És keress neki gazdát, ha inkább engedsz. de ne szakítsd el és dobd menhelyre v sintértelepre.

Én nem is tudom h tudod megtenni. ez nem lecseszés, csak próbálom beleképzelni magam a helyzetedbe. lehet h tök szeerelmes lennék és elpasszolnám a kutyám. de nekem tuti tönkremenne a kapcsoltaom mert soha nem tudnék megbocsátani a páromnak h elpaterolta mellőlem a társamat, és marna a bűntudat, h engem várt minden nap, én voltam neki a világ közepe. majd egy nap csak hirtelen jön egy pasas és nem kedveli tehát viszlát. igen ez nagyon nehéz. de én soha sem tudnék megbocsátani sem magamnak sem a páromnak ha megszbadulnék tőle. minde nap minden kutyáról az jutna eszembe h most hol van.

Tényleg bocs, csak filózom. Az én exem sem rajongott ezekért,de mindenki mástól boldog. nekem kutya kell hozzá, másnak kocsi. ha szereted a kutyát családot keresel neki és nem menehlyre sintértelepre dobod, ahol szinte esélytelen.

2011. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
85%

Szánalmas... Mehetne ám világgá az a pasi,aki nem tűri meg a kutyámat. Én városi lány vagyok,és egy vidéki férfivel élek. Náluk nem szokás behozni a kutyát a lakásba. Én az Ő házába költöztem,mégis kikötöttem,hogy amíg rend,és tisztaság van,illetve egyik kutya sem tesz kárt semmiben,addig bejöhetnek. Most épp itt fekszik az ágy mellett 2 kutya,az ágyban 1 vemhes cica ( így fogadtam be ),és holnap megyek egy másik cicusért,akit megölnének,ha nem hoznám haza. Tény,rengeteg munka van abban,hogy a lakásnak ne legyen olyan szaga,mint egy állatkertnek,de szerintem megéri.

AZ,hogy koszos,kb egy fürdéssel orvosolható.Hiába nem szokott hozzá,meg lehet oldani,legfeljebb tesztek rá egy szájkosarat addig. Rögtön megtisztul,és ha még fésülöd is,akkor a szőre sem hullik. A kutya hamar megszokja az új helyzetet,és bocsi,de te nem a kutyádnak szeretnél jót,hanem magatokat mentegeted,amiért magárahagysz egy állatot.

Én máshogy kérdezem a gyerek dolgot. Ha lenne egy babád,és találkoznál egy pasival,egymásba szeretnétek,de ő kijelentené,hogy utálja a gyerekeket,akkor otthagynád a babádat?

2011. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%

többre tartod a kutyát az embereknél, de nem viszed magaddal, mert hullik a szőre.

Egyértelmű, hogy azért tetted fel a kérdést, hogy valaki megnyugtasson, nyugodtan otthon hagyhatod ott is jó élete lesz. Sajna ez nem fog bekövetkezni. Azt gondolom, hogy ha tényleg szeretnéd a kutyát, akkor meg tudnátok beszélni a pároddal, hogy te nagyon szeretnéd vinni, rendszeresen fürdetve, és fésülve lesz, hogy a legkevesebb gondot okozza.

Csak elhatározás kérdése. Ha rendszeresen viszitek hosszú sétára, és lefárasztjátok, otthon csak aludni fog, és nem lesz láb alatt:)

2011. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 Csilla Julianna ***** válasza:
100%

Ne hagyd magára. Nem lehet úgy kutyát tartani, hogy majd anyukád néha hazamegy, havonta, kéthavonta. Még ha mondjuk a szomszéd etetné is, az nem élet, neki társaság is kell. Ha eddig kint volt és koszos volt szerinted, meg mindenfélét terjeszt, akkor hogy fogalalkoztál vele. Esténként oda raktad a kajáját aztán ennyi????????

Nekem egy pulim van a lakótelepi lakásban. Minden séta után megmosom a lábát, és most nyáron megnyírattam. Egyáltalán nem koszos, az én ágyamba és a gyerekébe is bejöhet.

2011. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:

Ahogy már mondtam, semmi esetre sem fogom az utcára dobni! Én nem vagyok olyan ember, aki megunja és kidobja az állatait!! Csak nem tudom, hogy mit csináljak! A párom nem tűri meg a lakásban az állatokat. Én még ellenék vele, főleg így, hogy fürdetjük meg kikefélem a szőrét, ha kell, inkább naponta többször is felporszívózok, csak hogy ne legyen belőle probléma a párommal, de nagyon ellene van, és nem tudom, mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. Párom szerint az állatnak odakint a helye és nem panelba való! Azt mondta, csak behordja a koszt meg elkapja tőle a betegségeket. Pedig szoktam vinni oltani, és múlt héten volt féreghajva is. De párom szerint attól még lehet koszos és hordozhat bacikat.

Akkor hogyan vegyem rá szerintetek, hogy mégis vihessem? Tényleg ellenzi.

2011. jún. 14. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!