Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű lelkiismeret-furdaláso...

Szörnyű lelkiismeret-furdalásom van, kidobjam a kutyát?

Figyelt kérdés
Ideiglenes örökbefogadója vagyok egy kiskutyának, aki őszintén szólva egy csöppet sem passzol hozzám. Mikor meg kellett adni a kritériumokat, pörgős kutyát mondtam, ehhez képest ez a kis eb egész nap fekszik, egy kilómétert nem lehet vele lefutni, mert elfárad. Próbáltam megszeretni, a pozitív oldalát látni, de nem megy:( Egyáltalán nem illik hozzám ez a kutya. Mindemellett elég komoly nevelésbeli problémák vannak, amiket tudnék hogy kezelni (az 'állandó kutyám hasonló volt, mivel ő illik hozzám, volt motiváció, leneveltem), csak egyszerűen nem érzek rá kedvet. Tehernek érzem őt, de nincs szívem visszaadni a menhelynek. Mit tegyek?

2012. márc. 22. 20:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
63%
Utolsónak is teljesen igaza van, a kérdező önző módon tárgyként tekint a kutyára, ami ha nem olyan ami neki tetszik, visszavinné és reklamálna...
2012. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de nem te, hanem a kutya választ gazdit! Tökéletes ellentéte annak, amit te szeretnél, ez egy kihívás számodra, amivel nem tudsz megbirkózni. Hiába adsz meg mindent annak a szegény állatnak, ha nem érezteted vele, hogy szereted, így a kutya sem tudja veled azt éreztetni, amit te valójában szeretnél. Keress neki másik gazdit, vagy vidd vissza szegény ebet a menhelyre, és ne tarts többé kutyát, mert nem való neked!
2012. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
90%

figyi, kicsit felhúztál, de igyekszem higgadtan válaszolni. alapesetben az mondanám, h ne vidd vissza, mert meg fogja viselni az állandó környezetváltozás, h egyik helyről a másikra viszik, sehol nem marad sokáig, sehol sem kell. de mivel nem tudsz neki szeretetet adni és foglalkozni sem igazán foglalkozol vele, azt se jó szívvel, magyarán csak ellátod, így ennél talán egy másik örökbefogadó gazdi is jobb lenne. semmit nem tudsz a kutyákról, ha azt hiszed, h nem érzi, h nem szereted és ez neki a legkevésbé sem számít.


és még valami. képzeld el, h én úgy kaptam kutyát, h soha soha életemben nem láttam még, amikor már az enyém volt. más választotta ki nekem, aztán felhívott, hogy majd hozza, és pár héttel később a kezembe nyomta (megölték volna másnapra és ő lett a szülinapi ajándékom). akartam kutyát, de határozott elképzeléseim voltak. ő ezeknek rengeteg ponton nem felelt meg és nagyon megszenvedek vele, néha még most is. de egy biztos. az egymás iránti kölcsönös szeretetünk minden dili ellenére megkérdőjelezhetetlen és soha semmiért nem cserélném el ezt a torzonborz kis vakarékot. úgy szeretem, mintha én választottam volna, sőt talán még jobban. sőt, tudod mit, valójában tök mindegy lett volna. ő az én kutyám, és kész!

2012. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem illetek össze a kutyussal, akkor keress neki egy rendes gazdit. Azt mondott nem egy hiperaktív állat! Akkor próbálkozz a környékeden egyedül élõ idõseknél.
2012. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
81%

Leírom az én esetemet.


Kb. fél éve talált egy ismerősöm egy drótszőrű foxit. Megsajnáltam, magamhoz vettem, hogy majd keresek neki gazdit. Ivartalaníttattam, kikezeltem a sebeit, kozmetikáztam, oltottam, stb, saját pénzből. Kerestem az eredeti gazdáját is, nem lett meg. Eközben kiderült, a kutya neveletlen, mindent tönkretesz, antiszociális, stb.(senki sem ilyen kutyára vágyik)


Most kapaszkodj meg kedves kérdező, elhatároztam hogy megtartom a kutyát, pedig a mai napig nagyon nehéz vele, komolyan mondom! De mivel pár hónap alatt megszokott engem, és a másik két háziállatomat is, egyszerűen eszembe sem jut, hogy kiszakítsam a környezetéből, mert nekem "nem tetszik" a viselkedése.

Egy élőlényről beszélünk, nem egy tévéről, vagy mobiltelefonról, az ég áldjon meg!

2012. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
45%

Arra senki nem gondol , hogy a menhely b..sz..ta át a kérdezőt ??

Hiszen energikus kutyát kért és ehelyett lassú ,életunt pihenésre vágyó kiskutyát kapott.

Ez szép és jó , de pont azért kért egy pörgősebb kutyát, hogy egy egészt alkossanak és az életvitelébe gondolom egy ilyen kutya fért volna bele.


Én inkább a menhelyet hibáztatom.......

2012. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
86%

Azt írod, a kutyus nem tudja, mert elfojtod az érzelmeidet.

Te csak azt hiszed! Hányszor hallani olyat, hogy a kutya érzi, amikor a gazdija valami miatt szomorú, és ő a gazdi lábához ül, és vele együtt szomorkodik.

Nem tudsz neki hazudni!

2012. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
71%
Vidd vissza és hozz el egy másikat, mert ez így senkinek sem jó.
2012. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
63%
De, gondolunk, csak tudod ennek persze a kutya igya meg a levét, ugye? Mert egy kutyát nem lehet szeretni, csak akkor ha fehér, vagy fekete, vagy energikus, nemde?
2012. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
84%
Aham, és ha a másik meg nem lesz elég magas? Vagy alacsony? Vagy csúnyán néz? Azt is visszaviszi? Hibát mindenben lehet találni. Én azt mondom, ne vegyen magához kutyát, mindenkinek jobb lesz.
2012. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!