Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű lelkiismeret-furdaláso...

Szörnyű lelkiismeret-furdalásom van, kidobjam a kutyát?

Figyelt kérdés
Ideiglenes örökbefogadója vagyok egy kiskutyának, aki őszintén szólva egy csöppet sem passzol hozzám. Mikor meg kellett adni a kritériumokat, pörgős kutyát mondtam, ehhez képest ez a kis eb egész nap fekszik, egy kilómétert nem lehet vele lefutni, mert elfárad. Próbáltam megszeretni, a pozitív oldalát látni, de nem megy:( Egyáltalán nem illik hozzám ez a kutya. Mindemellett elég komoly nevelésbeli problémák vannak, amiket tudnék hogy kezelni (az 'állandó kutyám hasonló volt, mivel ő illik hozzám, volt motiváció, leneveltem), csak egyszerűen nem érzek rá kedvet. Tehernek érzem őt, de nincs szívem visszaadni a menhelynek. Mit tegyek?

2012. márc. 22. 20:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
77%
3 mentett kutyám van, 2 mint az álom, de a harmadikkal ver az élet.... Sokáig egyáltalán nem fogadott szót, mindent szétrágott, tönkre tett, mindegy volt, mennyit foglalkoztunk vele, teljesen antiszociális volt. Volt olyan, hogy egy nap 3x adtam fel hirdetést, hogy vigye, aki akarja, elég volt, és 3x vettem le a hirdetésemet... Most is itt szuszog, nem messze tőlem. Már elég sok dolgot megtanult, de még mindig a rossz kutya kategóriába sorolnám, egy délelőtt alatt leamortizálta a nappalit, nem maradt épen szinte semmi, mégis, én szeretem, és nem adom fel! (Nehezebb napokon még most is megfordul a fejemben, hogy vigye akinek kell, de ez csak addig tart, rögtön elfelejtem, amint rám néz). Adj neki még egy kis időt!!!!
2012. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
74%
egyet kérek,el ne altasd,hacsak nem betegség miatt passzív... minden kutya jó gazdát érdemelne.Az enyém is pont ilyen,ha macskát lát,akkor mondjuk mindenkit megver, olyan sebességgel képes futni... :D
2012. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
64%

Az senkinek sem jutot eszébe , hogy nem a csajjal van a baj , hanem a menhellyel ?


Kimondottan pörgős kutyát kért, akivel eggységet alkotnak , nem egy álomszuszékot.


Akkor ki hibázott.


Azt meg senki ne mondja , ha a kutya igénye 1 óra , abból lehet 3 csinálni.(Kutya fajta függő)

2012. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen mindegy már, ki hibázott, nem az a lényeg, hanem az az élőlény, az a kutya, amelyik nem ezt a sorsot érdemli, és aki nem tehet semmiről, mégis ő szenved. De ismét leírom, a kérdező keressen neki gazdát, és utána ne tartson kutyát, nehogy az is véletlenül ne feleljen meg az igényeinek.
2012. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
86%
mindkettővel baj van. a menhely nem olyat adott, amilyet ígért, de egy ideiglenes gazdinak muszáj annyi empátiával rendelkeznie, h egy balul elsült kis élet kedvéért kilépjen a komfort zónájából és ne tetézze a bajt még ezzel is. ezért is van a kérdezőnek lelkifurdalása. nem hobbikutyázik, hanem mentett kutyázik. tök más.
2012. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
44%
Ez butaság..
2012. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
68%
mivel nyugodt, higgadt természete van, én a helyedben egy keves idős emberekhez adnám örökbe, ott biztosan megbecsülik. Egyébként hogy-hogy nem látta rajta hogy ilyen? Ha akarsz még kutyát, azzal is lehet bajod lesz, inkább fogadj örökbe egy aktivabb kutyát, de attól tartok hogy őt is megunod. Pl fajtaentőknél van egy csomó labrador, vizsla, foxterrier, akik aktivak!
2012. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
56%
Ne menhelyre add, lőtte nézz körül ismerőseid körül hogy kinek kellene az a kutyus! Biztos vannak olyan tulajdonságai , amiket szeretni lehet! Milyen viselkedési problémái vannak? Azon kivül hogy nyugodt, amit nem neveznék hibának, csak ilyen a természete!
2012. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak, aki értelmes választ adott. Van már egy kutyám, akit az utcáról fogadtam örökbe, ő energikus, lehet vele túrázni menni. Azon csodálkozom, azokat miért nem osztjátok le, akik felteszik itt a gyk-n, hogy 'családcentrikus' vagy 'energikus' kutyát szeretnék, nekik miért nem mondjátok, hogy 'nem mindegy, milyen a kutya'? Azért örülök, hogy voltak intelligensebb egyének is, akik megértették, hogy nem alkotok egységet a kutyával, mivel mindazok a dolgok, amiket az energikus kutyámmal meg tudok csinálni, vele nem lehet. majd gondolkodom még a dolgon.
2012. márc. 22. 21:53
 40/69 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg ez az idős néniknek való típus, akit szeretgetni, ölelgetni kell, egész nap babusgatni. Nos nekem ilyen kutya nem való.
2012. márc. 22. 21:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!