Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű lelkiismeret-furdaláso...

Szörnyű lelkiismeret-furdalásom van, kidobjam a kutyát?

Figyelt kérdés
Ideiglenes örökbefogadója vagyok egy kiskutyának, aki őszintén szólva egy csöppet sem passzol hozzám. Mikor meg kellett adni a kritériumokat, pörgős kutyát mondtam, ehhez képest ez a kis eb egész nap fekszik, egy kilómétert nem lehet vele lefutni, mert elfárad. Próbáltam megszeretni, a pozitív oldalát látni, de nem megy:( Egyáltalán nem illik hozzám ez a kutya. Mindemellett elég komoly nevelésbeli problémák vannak, amiket tudnék hogy kezelni (az 'állandó kutyám hasonló volt, mivel ő illik hozzám, volt motiváció, leneveltem), csak egyszerűen nem érzek rá kedvet. Tehernek érzem őt, de nincs szívem visszaadni a menhelynek. Mit tegyek?

2012. márc. 22. 20:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
35%

Furcsa hozzáállás.Olyan nincs,hogy nem passzol.Éppen neked kéne tanítanod,ösztönöznöd játékra,biztatnod,jutalmaznod,ha valamit jól csinál.Megtanítani neki a napi rutint,hogy mit,mikor,hogy,hol,kivel,mivel.

Hány hónapos vagy éves kutya egyáltalán?

Nem láttam,hogy írtad volna.

2012. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
49%
Nos, nem értem mi bajod van azzal, ha egy kutyát babusgatni kell? Mi a baj VELED? Ebből az jön le, hogy egy érzéketlen ember vagy!! Semmilyen kutya nem való neked és a menhely is hibázott, hogy egy ilyen emberhez ad ideiglenesen kutyát!
2012. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
49%
ilyen emberek tartanak kutyát???!!! te jó isten...szégyellhetnéd magad, amiért ilyen kérdést felteszel. annyira utálom, hogyha valaki azért megszabadulna a kutyájától, csak mert valami nem tetszik rajta. "nevelési problémák" meg stb..undorító.
2012. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak üzenem, fogadjanak ideieglenesen be kutyát! A pofátok, mint a bécsi kapu, de mikor tenni kell, lapítotok, mint szar a fűben. Tessék, lehet csinálni, a gép mögül baromi könnyű állatvédőnek lenni. Nyomorékok.
2012. márc. 23. 18:49
 55/69 anonim ***** válasza:
49%

Inkább lenne a menhelyen szerencsétlen kutya, mint nálad...


Amúgy nem tudom, miért nyomorékozol le másokat. Szerintem ebben a kérdésben te vagy a "nyomorék". Én igazából csak a kutyát sajnálom... Milyen rossz lehet neki, ilyen ideiglenes gazdi mellett... :(

Kérlek, add vissza, a menhelyen sokkal jobb dolga lehetne!!! Vagy találnának neki egy olyan ideiglenest, akinek való kutya.

2012. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
82%
De hát biztos 6 oldalnyi válaszoló a h*lye, nem pedig te, kérdező.
2012. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%

Én is hibáztatom kicsit a menhelyet is, mivel megmondtad, hogy milyen kutyust szeretnél, erre pont az ellenkezőjét adták.. DE ne felejtsd el, hogy egy előlényről beszélünk, és gondolom a gyereked sem dobnád ki, ha nem pont olyan lenne, mint ahogy azt te elvárod. És képzeld el, milyen rosszul esik a kutyusnak, hogy elutasitod a szeretetét...Szép és becsülendő dolog, hogy ideiglenesezel, meg megértem, hogy nem iylen kutyust szeretnél, de ebben a dologban ez is benne van, és egy ideiglenes azért veszi magához a kutyust, hogy segitsen rajta. Evvel a dologgal meg inkább rosszat teszel vele.

Az meg, hogy elfolytod a szereteted és igy nem veszi észre butaság. Hidd el, nagyon is érzi. Mikor én szomorú voltam és kiültem az udvarra a kutyusom mindjárt odajött hozzám, és hozzám bújt meg nyaldosta a kezemet, pedig amúgy nem nagyon szokott nyalakodni.:) Nagyon jól esett átöleltem és elkezdtem sirni.xD Egyrészben azért mert ugye kivoltam, más részben azért, mert jól esett ez az egész tőle, hogy tudatta velem, hogy nem vagyok egyedül... Nah szóval hidd el, nagyon is megtudják érezni ők a valódi érzéseidet..

2012. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem kényszerített fegyverrel, hogy már pedig legyél ideiglenes befogadó, te választottad. Nyilván akik neked nem tetsző véleményt írnak, azok azért nem vállalják, mert előre gondolkodnak és nem tartják magukat alkalmasnak erre. Neked is ezt kellett volna tenned! Te kértél véleményt, kaptál is!
2012. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lényeget láttátok meg.


Nem hiszem , hogy rossz gazdi a kérdező , csak nem az Ő életritmusához való kutyát kapott.

Nem hiszem , hogy nem próbált meg ezen változtatni , de ami nem megy nem kell erőltetni és most nem tudja hogyan tovább.

Ebből is látszik , hogy nem érzéketlen , hanem jót akar a kutyának , hiszen tisztában van vele , hogy nála nincs a legjobb helyen.


Szerintem ne add vissza , fényképes hirdetést tegyél fel a netre , írd le hogy kis igényű és nagyon szeretetreméltó.................és persze , ha van jelentkező nézd meg , hogy jó helyre kerüljön .

sajnálom a kutyulit , ki tudja miken ment eddig keresztül , de nekem már van 1 kutyám és albérletben lakom a tulaj sem örülne még egynek.


Sok sikert :)

2012. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
68%
Egy igazi kutyás soha, de soha nem kérdez ilyet: kidobjam a kutyát?
2012. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!