Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű lelkiismeret-furdaláso...

Szörnyű lelkiismeret-furdalásom van, kidobjam a kutyát?

Figyelt kérdés
Ideiglenes örökbefogadója vagyok egy kiskutyának, aki őszintén szólva egy csöppet sem passzol hozzám. Mikor meg kellett adni a kritériumokat, pörgős kutyát mondtam, ehhez képest ez a kis eb egész nap fekszik, egy kilómétert nem lehet vele lefutni, mert elfárad. Próbáltam megszeretni, a pozitív oldalát látni, de nem megy:( Egyáltalán nem illik hozzám ez a kutya. Mindemellett elég komoly nevelésbeli problémák vannak, amiket tudnék hogy kezelni (az 'állandó kutyám hasonló volt, mivel ő illik hozzám, volt motiváció, leneveltem), csak egyszerűen nem érzek rá kedvet. Tehernek érzem őt, de nincs szívem visszaadni a menhelynek. Mit tegyek?

2012. márc. 22. 20:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
100%
ime a 43-as válasza!!:)jelenleg 6 kutyám van. 1 bullterrier egy amstaff 2 staffbull 1 boston 1 bulldogkeverék...ebből 3 mentett 2 illatos uti.az amstaffot 8 kg-an hoztam ugy hogy másnap reggel altatták volna,nem is akarták kiadni mert hogy a kutya életveszélyes,3 an fogták le,lekötözték amig a chippet belerakták,egy vagyont költöttem rá,olyan tüdögyulladása volt hogy folyt a véres genny az orrán,vesegyulladása volt,demodexes,odafagyott a betonhoz a menhelyen igy a pár fekélyes sebbből 1-2 nap múlva tenyérnyi nyilt sebek lettek,lemállott húsig mind a 4 lába,de hazahoztam akkor a 4 másik kutyám mellé,teljes karantén 1 hónapig,napi 5 ször kötözés,orvosról orvosra,elnyerni a bizalmát hogy szájkosár nélkül is tudjak hozzá nyúlni mert nem kicsit verték,mindentől félt,viszont kutyákkal iszonyat domináns,na ehhez képest ma már 36kg ,ivartalanitva lett,és éldegél velünk köztük a kan szintén illatos úti bulldog keverék kannal,és ágyban alszik.mivel jelentkezni senki nem jelentkezett rá igy maradt de eszem ágába se volt visszabasszam mert antiszoc kutyákkal.a bulldognak szintén sorolhatnám mennyi baja volt. az egik staffbullt örökbefogadtam mert a gazdája konkrétan ki akarta baszni láncra,igy a barátnője elhozta de neki se kellett mert hiperaktiv kutya semmit nem tudott vele kezdeni.ha mondhatom mind a 6 teljesen más mozgásigényű, a bull és bulldog egész nap csak aludna,de ettől ugyanugy szeretem mind nem kivételezek.és rajtuk kivül is rengeteg mentett kutya volt már nálam,egész jack alom akiket le akart altatni a gazdájuk,mopsz,francia bull szaporitótól,mindet szépen helyrehozattam és mentek szerződéssel gazdikhoz..remélem kielégitő volt a válaszom....
2012. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
100%

61.

ha csak a fele lenne igaz, már akkor is maximum respest

2012. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
100%
respect* :)
2012. márc. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
59%
sajnos ez a szomorú valóság...pontosan ez a baj az embarekkel hogy felelőtlenül hazavisznek kutyákat mert jajj de cuki ,de ha már felmerül egy kis probléma már nem is kell,ahelyett hogy utána nézne mit lehetne tenni,inkább lecseréli és pont ezzel okoz olyan károkat a kutyában ami kiváltja a későbbi viselkedési problémákat,ami viszont már kemény munka hogy helyre lehessen hozni..én is siránkozhatnék hogy a 6 kutya elviszi a fél napom minimum,mellette ugye nekem is kell dolgoznom,amit ugy kell megoldanom hogy 6-7 óránál többet ne legyenek egyedül,hétvégén másodállás,de nekik megvan minden,viszont ezért nekem kell ugy alakitanom az életem.és sajnos ha mindez megvan még akkor is ott az örökbeadás ami nem egyszerű,még faj kutyánál sem,mert hát nevetséges kamukkal jön a szaporitók serege és már anyáz mert azt hiszi ő tesz nekem szivességet,hogy el akarja vinni a kutyát,amire én a 2 havi fizumat ráköltöttem,hogy helyrehozzam,és fenyegetőzik,és nem érti a végén hogy miért éri ez meg nekem és sajnos még a szerződés se garancia hiába válogatsz 1 évig is a jelentekzők közül még akkor is van hogy hozhatod vissza....mehetsz a fajtamentőkhöz le se szar 10 ből 8 csak ossza az észt hogy miért veszem meg pl pár ezerért a kutyát a szaporitótól,mert ezzel támogatom...hát én ugy vagyok vele hogy inkább elhozom mint verjem a mellem hogy én bizony nem támogatom,én inkább a kutyát támogatom és nincs annál jobb érzés mikor egy meggyötört kutya kinyilik elkezd bizni és tényleg olyan gazdihoz kerül ahol boldog lehet és családtag...
2012. márc. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező! Most nagyon felhúztál. Én vagyok az 53. válaszoló, akinek kedvesen üzented, hogy ne gép előtt legyen állatvédő. Te tudod, hogy én miket teszek az állatokért? Nem kell örökbe fogadnom ideiglenesen kutyát, mert már van 8 véglegesen, mind menhelyről. emellett minden hétvégén szart pucolok egy menhelyen...most is oda indulok, úgyhogy nem írok többet, de szerintem ebből is leszűrhetted, hogy nem csak a gép előtt vagyok állatvédő. Vagy beállnál Te is dolgozni? Na most ki a nyomorék? szánalmas
2012. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
73%
Biztos a kérdező tisztában van mindennel egyébként.ahogy olvastam az írásait.De akkor is a legfontosabb a kutyával való foglalkozás és tanítás.Nem szabad feladni,buzdítani kell a játékra és a sétákra,még ha nem is akar menni.És jutalmazni.És ha majd kikupálódik,akkor majd lesz örök gazdija is remélhetőleg.De tényleg ne add fel kérdező ,adj neki még lehetőséget!Biztos nem volt eddig valami jó sorsa,kell neki idő!
2012. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 csaba1974 ***** válasza:
54%
VEGYÉL EGY ANGOL AGARAT AZTÁN FUTTASD DE HA NEM BÍROD A TEMPÓT AKKOR....... TE MEHETSZ.....
2012. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
33%

ha örökbe fogadtad, miért ideiglenesen vagy csak a gazdája?

amugy meg ha nem kell neked a kutyus, rakd fel netre vagy kérdezősködj idősebb embereknél akiknek nincs kutyájuk, mert egy ilyen nyugis kutya jó melléjük. Tárasik lesznek de nem pörögnek, ami egy idős embernek pozitívum.


ha meg ezek sem mennek akkor menj el egy másik menhelyre és mondd meg az igazat nekik, vagy csak egyszerüen mondd azt hogy költözöl és nem tudod már gondját viselni...


ha ennyire "utálod" ezt a kutyát mert hiába is mondanád, hogy nem utálod, (amiket leirtál azok alapján egyáltalán nem szereted) akkor meg az lesz a legjobb neki ha megválsz tőle...ne várj addig amig annyira felbosszant téged csórikám, hogy bántsd.


amugy is, szerintem aki azt vallja magáról hogy szereti a kutyákat, az minden fajta kutyát szeret.

2012. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

"kedves" kérdező


inkább TE fogd be a pofád hozzád semmilyen állat nem való nemhogy kutya de más állat sem!!!!!!! az ilyen embereket legszívesebben fel lőném a holdra olyan buta vagy mint a föld és még érzéketlen antiszociális is!!!!!!!

2014. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!