Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/163 anonim ***** válasza:
84%
Én személy szerint az időskutyába is belerakatnám, mert nagyon sok ilyen kutyát, pont a betegsége miatt basszák ki az utcára, mert a gazdi nem hajlandó kifizetni a költségeket, mert ki tudja mennyi lenne még hátra neki utána (tisztelet persze a kivételnek!) úgyhogy ha nekem most lenne 10 éves a kutyám (aki egyébként 8, és már 3éve benne van a chip, mert nekünk a kerület már akkor kötelezővé tette) akkor is beleraknám. Nincs ezen mit lázadozni..
2012. nov. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/163 anonim ***** válasza:
80%

A büntetés összege kb 30ezer forint lesz, mivel állatvédelmi bírságot kell fizetni. Alahangon az 15-150 ezer forint között lehet. Mivel chip nélkül oltást se kaphat, így mégegy dolog lesz, így más szorzót használnak, minimum 2-es szorzót, de lehet h többet ( a szorzókkal nem vagyok tisztában). Tehát alaphangon 30ezer, illetve a veszettség elleni oltás kihagyása esetén elkobozzák az állatot.


És kell a 4 hónaposban és kell a 14 évesbe. NINCS KIVÉTEL!

3500 forint tényleg olyan nagy összeg? Akkor mit eszik a kutya? Hogy van védve bolha ellen (a leggagyibb, semmit nem érő nyakörv is 1000 Ft körül van, a minőségiek átlagára 5000 Ft)? Évenkénti 4 féreghajtás is minimum 1500-2000 Ft. Ezt meg egyszer kifizeted, és ennyi.

2012. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/163 anonim ***** válasza:
77%
Én nagyon chip párti vagyok, már 5 éve chipelve van a kutyám és a macskámnak is útlevelet csináltattam útlevelet oltási könyv helyett, mert nekem alap volt, hogy ő is kap chipet. Viszont nálunk is van egy 9 éves csontrákos kutya a családban, az orvosi ellátását én intézem és bizony őt már nem fogom chipeltetni. Heti 8500 Ft-ot költök rymadilra, igaz, hogy 3500 emelett már nem lenne sok, de akkor is 3 napi fájdalomcsillapítója, és inkább arra költöm. Nyilván az állatorvos is ember, nem szívózik ezen velem.
2012. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/163 anonim ***** válasza:
76%
A 14 éves kutyám egy hónapja kapott chipet. Már süketecske, vakocska, épp ezért ha ő elveszne, vagy valahogyan elszökne nagyon nehezen találna haza. Én még az időseknél fontosabbnak tartom, mint a fiataloknál.
2012. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/163 anonim ***** válasza:
72%

Fogod magad felülsz buszra és elmész a 15kilóméterre lévő állatorvoshoz..


Milyen haladékról beszélsz nálunk az állatorvosi rendelőbe vagy féléve ki van rakva hogy kötelező lesz majd a chip. És már mindenhol lehetett erről hallani.

2012. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/163 anonim ***** válasza:
65%
Istenem, még hány vitakérdést fogtok indítani chip témában??? Már egy jó ideje hírben van, mit kell pislogni, hogy kötelező? Az és kész. Akinek fáj 3000-4000 ft-ot rááldozni a kutyájára, az legalább ne hőbörögjön. És ne gyertek azzal, hogy nincs rá pénz. Gondolom úgy vállaltatok kutyát, hogy bármi lesz(betegség, baleset) ti mellette lesztek, és álljátok az anyagiakat. Itt rinyáltok sokan 3000 forint miatt, kíváncsi lennék, hogy egy 100-200 ezres műtétet hogyan küszöbölnétek ki?? Lehetnek haladék? Már most is az van....És miért várnád meg a tavaszt? Nem mindegy, hogy most kell fizetned pár ezret vagy tavasszal? Istenem, ha fel tudnám fogni némelyik ember gondolkodását....
2012. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/163 anonim ***** válasza:
72%

Tessék, hallgasd meg ezt. Állatvédők voltak a vendégek, ők beszéltek a chipről.

[link]

2012. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/163 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látom, hogy a T. kérdezőnek minden egyes értelmes, a kérdésére adott érvelő válasz pusztába kiáltott szó. A kifogásai tömkelege is csak arról szól, hogy hogyan nem lehet, nem tudja stb.


De talán a többi érdeklődő olvasónak tiszta sor, ha még eddig nem lett volna!!!

Mit nem lehet ezen nem érteni????????

2012. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/163 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg hallgasd meg ezt a riportot, amit linkeltek, ebben minden kérdésedre választ kapsz!!! Ha még ez sem elég, akkor ne tarts kutyát.
2012. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/163 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt nem értem... Miért nagy dolog kihívni az állatorvost??? Anyáméknak KÉT kutyát kell chipeltetni, az egyik 13 éves. Nem kérdés h kihívják az orvost. Ahogy akkor is mikor a kutyusnak ízületi gyulladása volt, mikor lázas volt, mikor sebes lett a bolhaallergiától...stb. És hozzátenném pedagógusok, szóval nem mondhatni h felveti őket a pénz. Nyilván ha már kihívják az orvost, akkor az beoltja a talált macskájukat is, megnézi a kutyákat, minden oké-e velük stb.


Aki falun lakik, annak vélhetően van egy fix állatorvosa, aki egy idő után már nem kér kiszállási díjat v mondjuk max a benzin árát.


ÉS ha a kutya beteg ugyanúgy megoldod a dolgot...


Az én kutyámban már betették, mivel el akartam kerülni ezt az őrült tumultust ami az utolsó pillanatos chipelők miatt lesz, akik majd csak akkor rakatnak, ha rájönnek végre,h KÖTELEZŐ. Ha a fene fenét eszik is.

2012. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!