Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
 71/109 anonim ***** válasza:
100%

62-es vagyok! Na végre valaki, akinek sikerült megfogalmazni rendesen az indokokat, abszolút egyetértek!

Ez a hererák egy vicc. Mennyivel nagyobb a valószínűsége, hogy hererákja lesz a kutyáimnak, mint hogy bármi más baja, ugyanmár! Köszönöm kívánságodat, a kutyáim nagyon boldogok és én is őszintén remélem, hogy nem lesznek BETEGEK!! :)

2013. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 A kérdező kommentje:

"azt valahol említettük, ha nem is ennél a kérdésnél, hogy ha célod van vele, akkor oké, de akkor viszont így jártál. "


Pont az ilyen hozzáállás miatt tehet meg a kormány azt amit akart, mert mindenki így fogja fel hogy "új adót vezet be a kormány?! Ja jó hát így jártunk", érdekes hogy a diáktüntetéséknek meg is lett a következménye: kénytelen változtatni a kormány.

És nem a havi 800 Ft-on vagyok fennakadva, hanem azon hogy megint egy olyan adóról van szó aminek a pénzbehajtáson kívül semmi más célja nincsen. Felsőoktatásban tanulok jelenleg, ezen félév végére 60!! tanárnak mondtak fel, valamint szénszünetet rendeltek el mert 90 millió forintot vontak el a suliból ebben az évben, az előzőben meg kb fele ekkora összeget, ráadásul a sulink nemzetközi versenyen igen jó helyezést ér el évről-évre. De 24 milliárd Ft persze van a stadionok építésére és felújítására miközben a magyar foci nos hát igen, jobb ha inkább nem írom le a véleményemet...

Ezzel az adóval meg semmit sem javulna a menhelyek helyzete, nem épülnének kutyafuttatók, nem lenne kint az utcán több kutyaürüléknek szemetes, vagy kakizacskó. 8000 fős kertvárosban lakom (megyeszékhelyhez tartozik közigazgatásilag) egyetlen darab kutyaszarnak szánt szemetes sincs kirakva a városrében, holott rengetegen tartanak és sétáltatnak is kutyát errefelé. És ez a helyzet akkor sem változna, ha én befizetném évente azt az X összeget adó gyanánt. Most ha nekem sem lesz jó, meg másoknak sem akkor ki fog jól járni az egésszel? A tippeket kommentekben várom... ÉS javaslom azoknak aki helyeslik a dolgok, hogy gondolják át amit a 70-es hozzászóló írt, mert baromira nagy igazság van benne, annak ellenére hogy nem valószínű hogy bekövetkezik az amit leírt.

2013. jan. 19. 19:22
 73/109 anonim ***** válasza:
0%
Semmi jövőbelit nem írtam le, csak a valóságot :)
2013. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
23%
Nekem 6 kutyára, a havi 800 ft, 4800 . Fizetem az adót az oltások után, a dokinál szintugy az ÁFÁt, a kaják is meg vannak adóztatva, mi kell még???? Azt a 4800-at inkább elköltöm a kutyákra, ennyi 1 havi kullancsirtó ára, természetesen szintén adóval növelt.
2013. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:
18%
Mindenki annyi kutyát tart amennyit elbír tartani adóval együtt...
2013. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
23%
Így van, már előtte is leírtuk, az tartson kutyát vagy bármilyen állatot, akinek van pénze rá. Az állattartás luxus és kész. El kell fogadni... Gyereket se vállalsz, ha nem tudod ruházni, és a kötelező tanszereket megvenni neki később, meg a hirtelen bejövő plusz osztálypénzt stb....
2013. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
16%
Emiatt a kérdés miatt 2%ot buktam :D elég vicces..
2013. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
100%

És ha állambácsinak 10 rugó kell majd te azt is kifizeted, aki meg nem tudja az azért ne tartson kutyát mert nem tudja kifizetni a sarcot?

Most akkor az állam értem van, vagy én érte?

Mellesleg sokan nem veszitek figyelembe hogy aki esetleg már elérte a fizetése tűrés határát, annak rohadtul nem hiányzik még ez is.

Ebből az jön le hogy gengszter világban élünk, aki nem tejel dögöjjen meg elven.

2013. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
100%

Majd elfelejtettem, és mi van azokkal akik havakra szülnek gyereket?

Ott laknak a putriban 10 gyerekkel amik ugyan még kiskorúak de már vemhesen jönnek a világra.

Sőt azok aztán semmit nem költenek a gyerekre, nem hogy osztálypénz.

Azokat is eltartja állambácsi, a te adódból, azt mégse mész beszólni hogy kérem ha már eltartalak akkor viselkedjél és tanulj, dolgozz.

És látod egyenlőre mégis neki van igaza ebben az országban, pedig megsúgom nem hogy nem adóznak, kutyaadót azt pláne nem fognak fizetni.

Ahelyett hogy mennél ki a putriba azt ott osztanád az észt...

2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
0%

én is 2%ot buktam, de nem érdekel.

És igen, állatot úgy vállalj, ha van pénzed, mert míg gyereket nem ölnek és altatnak el menhelyen, állatot igen.

De mondtuk már, ivartalanítás, vagy ha célod van vele, nem kell nyávogni, mert ha az adott célra van pénzed (tudtommal a kiállítások, tenyészszemle, stb nem két forintba kerülnek) akkor legyen erre is. És nem mondtam én egy szóval se, hogy ez egy baromi jó dolog, csak nem nyavalyogni kell, hanem ha ennyire siránkoztok, van megoldás, több is. Ha meg az nem tetszik, fizetsz, erről van szó.

2013. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!