Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
 51/109 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam az összes választ. Nekem két kutyám van, az egyik ezek közül diszpláziás. Ez azt jelenti, hogy "csak" minőségibb, speciális tápot kell neki vennünk, "csak" táplálékkiegészítőre szorul, és "csak" évi három fájdalomcsillapító kúrát igényel, illetve évente-kétévente kontrollokat, hogy romlott-e az állapota. (Mindehhez számoljuk hozzá az állatorvosi költségeket)

Igen, ÉN szerettem volna a kutyámat és bele kellett volna kalkulálnom, hogy esetleg beteg lesz, de nem számítottam rá, ez az én saram. Anyagilag viszont kibírom és igyekszek mindent megadni neki, hogy jól érezze magát a bőrében, emellett viszont az ebadóhoz az ég világon semmi kedvem nincsen!

Ne évi 10 ezer forinton múljon már a felelős állattartás! Aki ezt komolyan gondolja, azt nem értem. Aki nem akarja kifizetni, az felakasztja a kutyáját az udvar végén és ennyi volt, nem kell kutya, vagy beviszi egy menhelyre, elaltattatja, bármi... Aki meg tesz is a kutyáért, nem "csak van" elven tartja, azt miért kell lehúzni?


Hozzáteszem, kifizetném nagyon szívesen, ha azt a kutyákra fordítanák vissza, gyepmesteri telepek, önkormányzati menhelyek bővítésére, fenntartására fordítanák, esetleg kutyabarát helyek kialakítására a városban, zacsi a kukákon (ami a mi városunkban pl. már úgy 3 éve van ebadó nélkül is), stb. Ha erre menne, akkor minden zokszó nélkül kifizetném, sőt, pozitív gondolatnak tartanám!

Viszont csak azért, hogy állambácsi még egy 10-est lenyúlhasson a fizetésemből, na azért NEM, akkor sem ha havi szinten az CSAK 800 forint. Egyszerűen már a bicska nyílik a zsebemben az ilyenek hallatán, hogy az utolsó utáni bőrt is lehúzzák az emberről!! Az a csak 800 forint a kisebb kutyámnak egy heti tápja!

2013. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
86%
Olyan eldugott szaporitótelepek vannak Szabolcs- Csongrád és Békés környékén a tanyavilágban, hogy még a térképen sem találod meg!!!!! Ha ezeket megszüntetnék, és felszámolnák, jelentősen lecsökkenne a szaporitott állomány. Na ő ezután sem fog fizetni, termel tovább boldogan, gondtalanul a kamionra. Ki fog fizetni???? Aki regisztrált normális, és felelős állattartó. Kötelező a chip, de engem még az életben nem ellenőriztek. pedig van, hogy hétvégente kiállitási szezonban 2 országhatáron is átmegyek. Még ott sem nézi a kutya se. Egyszerű pénzlehúzás az egész. Ezeket e törvényeket olyanok alkotják, akiknek lefogadom, hogy még kutyájuk sincs.
2013. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
31%

Lehet itt felsorakoztatni mindenféle érveket az adó és a chip miatt. A végeredmény: aki törvénytisztelő, befizeti, megcsináltatja, stb. Mindig voltak és lesznek a szabályok, törvények alól magukat kihúzók, kiügyeskedők. Aztán vagy megússza egy életen át, vagy bebukja. Ebadó volt. Aztán jöttek a maszek állatorvosok, akiknek elvből pl havonta jelenteni kellett volna a veszettségi oltott kutyákat a kerületi állami orvosnak.Egy idő után bárki, bárhova vihette a kutyáját oltatni. Nem lehetett már követni. Így kitalálták, megemelik a veszettségi árát , sőt kettőt kell beadatni egy éven alul, így kiszámolták, mennyinél vannak pénzüknél a kiesett adók helyett.

Mostanra nagyon sok lett a kutya.Mindenféle gondok adódtak, így jött a chip és majd a nyilvántartással az adó bevezetése.És lehet ellene szólni, érveket felhozni, de be kell majd fizetni. Ha tetszik, ha nem.

Az autósokat is szívatják. Mindenféle plusz kiadást rájuk nyomnak. Ott is van, aki jogsi, biztosítás nélkül vezet. De a nagy többség betartja , amit kirónak rá. Ez van a kutyánál is.

2013. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 ratata ***** válasza:
30%
a nagyapám azt mondta már 60 évvel ezelőtt is volt ebadó akkor SOKKAL szegényebbek voltak az emberek mégis kifizették nem dobálták ki a kutyákat és ennek csupán egy oka van: több volt bennük a tisztesség és a becsület, nem ilyen undorító anyagias pénzhajhász k.csögök voltak
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
28%

Mert a magyar ember birka és mindent tűr... Hány külföldi ismerősöm elmondta már. Egész Európa rajtunk és a remek kormányunkon röhög. Lehet máshol is szívnak, még is megélnek, itt meg már az utolsó filléreket is kiforgatják az ember zsebéből.

Ha muszáj lesz kifizetem, ez van... vagy nem és megvárom hogyan hajtják be rajtam. Lefoglalják a kutyáimat? Én vállaltam a kutyáimért a felelősséget, amikor "befogadtam" őket, jól élünk így együtt, imádom őket. De két kutya az már 20 ezer és 1700 forint havonta. És ez a baj, a beletörődés... mert ez CSAK havi 800 forint. (ismétlem, állambácsi zsebéből sajnálom, mert gyanítom odakerülne)

Mélyen tisztelem az egyetemistákat. Nem értek velük mindenben feltétlenül egyet, de legalább végre valaki felemelte a hangját!

2013. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 A kérdező kommentje:

#55

Mivel ez egy adó, ha nem fizetnéd be az adóhatóság szépen levonná a fizetésedből/nyugdíjadból, és gondolom még meg is bírságolnának.

2013. jan. 18. 22:03
 57/109 anonim ***** válasza:
0%
a kikerülése pedig már le volt írva egy csomószor. ivartalanítás, vagy menhelyről befogadás, esetleg magyar fajta tartása törzskönyvvel. Ennyi.
2013. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy az ebadót a törvény előírja, hogy az önkorinak a kutyás dolgaira lehet csak költeni. Pl ebbe tartozik a dolgozó, aki vezeti majd a nyilvántartást. Ebből fizetik vagy a saját gyepit, vagy a szerződött gyepmestert, stb.
2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
100%

Az ebadót fizeti mindenki az oltásokkal, külön ne szedjék már be! Nem is lett Ebadó bevezetve Budapesten sehol csak vidéken 1-2 helyen. Olyan költség lenne az Önkormányzatok számára az új adatbázis és egy jó pár ember akit felvesznek, hogy írja össze az ebeket, hogy ez nem éri meg!

Külön meg nem kell mindenkiről az összes bőrt lehúzni!

2013. jan. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
49%

ma 06:10

Csakhogy a törvény már kötelezi a nyilvántartás vezetésére az önkorikat.Nagyon sok kerületben, városban már meg is kezdték az összeírást. Ha idén nem is, de jövőre év elejétől tuti várható lesz az adó bevezetése. Ha kitartanak a 3500 Ft-os adó mellet, azt, mivel adó évente két részletben kell majd befizetni.

2013. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!