Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 anonim ***** válasza:
100%
Igen 37-es ezt én is így látom. Az én kutyám nem csavarog párzás időben a szukák után. Nincs pénzem jelenleg ivartalaníttatni egy összegben. Ha lesz eb adó, remélem havi lebontásban lesz, úgy talán kibírom. Lehet mondani, hogy csak az tartson kutyát akinek lé van a zsebében, de ez nem tisztességes. Mert nem én fogom utcára tenni a kutyámat. Viszont akik eddig kitették, ezután is kiteszik majd. Amikor a kutya hozzánk került, sokkal jobban álltunk. Most sem mondanánk le róla. Vagy netán passzoljuk le, mert nem megy már olyan jól és ha nem tudom ivartalaníttatni akkor nem vagyok jó gazdája? Na ne már! Ráadásul nem látom, mint ahogyan eddig sem láttam, hogy bármely önkormányzat által kapott pénz a menhelynek ment volna. A menhely nálunk napról napra él. Az önkormányzat kap rá pénzt, csak valahogy a menhelyig már nem jut el. Rengeteg gazdátlan kutya van (egyre több), de a szigorodó rendeletek miatt egyre kevesebb lesz az örökbe fogadó. Én azt látom, hogyha majd jönnek az ellenőrzések, akkor majd sokan inkább kirakják a kutyáikat. A befolyt ebadóból meg majd biztosítják a kóbor ebek altató injekcióját (szerencsésebb kutyák altató injekciót kapnak a szerencsétlenebbeket agyonütik, megspórolva az injekció árát).
2013. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/109 A kérdező kommentje:

#35 Szövegértést neked is ajánlanám: "Szeretem mikor a zsebemben turkál egy idegen... Mi az hogy nekem nem való kutya mert nem fizetek érte?! Fizettem a tenyésztőnek érte, és nem ivartalaníttatom mert célom van vele, de ettől még fizetnem kellenek az adót utána (felénk még nincs bevezetve) attól függetlenül hogy nem értek egyet az egésszel."

A lényeg: mivel csak ivartalanított kutyák után mentesülne az ember (már ha mentesülhetnek majd) az adó alól, nekem céljaim vannak a kutyával ezért nem ivartalaníttatom, ergo fizethetem az adót. Így csak mert nem hobbi kutyának tartom őt fizethetem az adót utána, holott lehet hogy 1000x több törődést kap mint egy ivartalanított társa aki kivan csapva a kert végébe egy karóhoz kötve, de mivel ivartalanítva van nem kell adót fizetnie a gazdájának utána. Ebben akkor mi is a fair ?


#40 Akinek nem kell kutya az kirakja majd(jobb esetben) ergo még többen lesznek a menhelyeken, ezzel együtt csökken a kutyát vállalók száma. Ebben elég nagy az ellentmondás nem ?

2013. jan. 18. 15:31
 43/109 anonim ***** válasza:
49%
Chipet eddig is aki valamire tartotta a kutyáját tetetett bele. Az enyéimben is van 10 éve, DE ha valaki nem akarja ezután sem fogja ráadásul semennyiből nem tart írni egy papírt aki kiakar bújni a felelősség alól, hogy átruháztam XY-nak a kutyát, aztán keressék meg miért nincs átíratva. Akinek nincs chipje simán mondhatja ha megakarják büntetni, hogy most találtam és éppen chipeztetni viszem. Ez csak egy nagy kaszálás az állam részéről ami soha nem fog úgy működni ahogy az okosok ott fent kitalálták! Ők nem látnak bele semmibe csak a pénz körül forog minden! Ez tényleg jól működne csak nem ilyen fejetlenül, kellene csinálni!
2013. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet írni papírt... Mert a kutyát csak chipel lehet eladni és az eladó "hibája" ha nincs benne chip.. És remélem az ilyenre mondjuk majd megy a bünti..
2013. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 anonim ***** válasza:
28%
persze 2013- től de én a kutyát már tavaly nyáron elajándékoztam XZ-nek! Na és akkor mi van...
2013. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 anonim ***** válasza:
49%
akkor semmi nincs... Mi magyarok hajlamosak vagyunk a jelenben gondolkozni.. 15év múlva már nem lehet ilyen papírt írni..
2013. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/109 anonim ***** válasza:
30%

15-20 éve nem voltak kiskapu? A magyarok leleményesek! Gondolod 15 éve múlva nem lesz? ugyan te sem gondolod komolyan :-))))

Mondom ez jó nagy kaszálás semmi más... Kit érdekel Magyarországon a kutya, a pénz a pénz a pénz ez e lényeg az államnak, az állatvédők meg most jól vannak végre valami amit elértek csak azt nem látják ami mögötte van! Sokkal több kóbor macska rohangál szerte szanaszét a Országban!

2013. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 anonim ***** válasza:
49%

ja még lemaradt szegény Bözsi nénitől is elveszik majd Buksikát mert éppen a nyugdíjából nem telik a chipre vagy megbüntetik. Azt sem fogja tudni kifizetni! Holott lehet annak a kutyának a legjobb helye volt Bözsi néninél aki csak maradékot tudott neki adni de legalább szerette! Több helyen volt ingyenes chipezés csak éppen nem elég sok helyen!

A macskák is tényleg ellepik az országot azzal nincs semmi gond!

2013. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/109 anonim ***** válasza:
94%

Emberek akik harcolnak azért hogy az állam leszedje róluk a pénzt ilyen olyan formában sokadjára és győzködik a másikat hogy tegyen ugyanígy :)


Kezd elmenni a kedvem ettől az egész gyiktől, sok egyszerű ember aki nem lát tovább az orránál, aki konzumidióta módjára mindent betart amit mondanak neki, még akkor is ha kárára van.


Itt minden a pénzről szól a csipp is meg az ebadó is.

Ti meg harcoltok érte, de nem veszitek észre hogy a problémát ezek nem oldják meg.

Itt most Magyarországon a pénzbeszedés nem neveli meg az embereket a helyes állattartás felé, nem fog semmilyen problémát megoldani, nem fog semmi sem épülni belőle, kizárólag valaki ebből jól fog járni (és az nem te leszel).


Megoldást akartok az emberek hülyeségére?

Akkor tanítsátok meg őket.

Pénzbeszedés nem egyenlő tanítás.


Pistabácsi meg majd jót röhög rajtatok hogy:

- na a marharépa állatvédője azért harcolt hogy adót fizessen, hát most meg is kapta, akkor fizessen csak ha ennyi pénze van.


Meg ez a más zsebébe, életébe való turkálás.

Azaz ember aki oltatja a kutyát, felelősen tartja, foglalkozik vele, azt hagyják már békén élni hagyni és foglalkozzon mindenki a saját dolgával, azért miért nem mentek lázadni hogy kirabolták ezt az országot és senki nem tesz semmit, amúgy ugyanezért sz@r a kutyák és az emberek helyzete is, de ahol már tovább kell gondolkozni vagy nagyobb szemszögből nézni a dolgokat akkor már kimerül a nagy észágyú, és inkább visszatérünk kicsibe és egymást cseszegetjük mert kb ennyit tudunk.


Csak egy példa erre az egészre:

Ha egy kerék félrehúz, nem az a megoldás hogy jól ellentartunk a másik irányba, mert akkor döcögve,nehezen fog előre jutni a kocsi.

Meg kell nézni mi baja van a keréknek, és visszarakni a helyes irányba, előre.

2013. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 anonim ***** válasza:
100%
Magyar fajták, illetve sintértelepről vagy menhelyről örökbefogadott kutyákért eddig és ezután sem kell fizetni. Chippelt, oltott, ivartalanított kutyák nem csavarognak az utcán, vagy a határban. Akiké viszont igen (bizonyos etnikum, illetve hajléktalanok), azok után a szó szoros értelmében a kutya se fog fizetni. Se chipet, se oltást, se ivartalanítást, a legkevésbé adót. Megint a normális gazdik fogják megszívni.
2013. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!