Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/109 A kérdező kommentje:
Olvass utána a GNI-nek, és hogy az hogyan javítja a magyar GDP-t. Egyébként nem pontosan fogalmaztam már közben rájöttem, ezért is javaslom hogy érdemes utána nézni.
2013. jan. 21. 13:16
 102/109 anonim ***** válasza:
30%

98. válasza vicces és ironikus de igaz :D

A kérdezőnek meg:

Odamész ahova akarsz a saját pénzedből, de ha az állam pénzén tanulsz és elmész más országba és annak csinálod a hasznot, az már igenis ránk tartozik adófizetőkre.

Nem értem mit nem lehet érteni ezen, a te logikád alapján az is rendben van hogy adok pénzt a "rászorulóknak" akik elmennek a kocsmába elinni még a gyes-t is, azt még nekik áll feljebb ha valaki rászól hogy azt a pénzt nem arra kapta.

Az angol példa jól igazolja ezt, tök mindegy mit csinálsz hol vagy melyik országban, a képzést fizesd vissza.

Tehát ők is azt mondják hogy jól van mehetsz, de az oktatásba a pénzt rakd vissza ami kaptál hogy egál legyen.

Mert ahogy írtad, ingyen képzés nélkül te sem tudnál tanulni, ergó dolgozni és etetni a családod tehát legyél hálás azért hogy valaki fizette neked azt a 3 milliót mondjuk, erre te meg intesz egy fityiszt, és még neked áll feljebb.

Menj be egy boltba és próbálj meg úgy kivinni egy plazma tévét hogy nem fizetsz a pénztárnál távozáskor, kíváncsi lennék el engedne-e a biztonsági őr a logikáddal.


Neked és nekem sem tetszik az ebadó azért mert jogtalan és egyoldalú haszon van benne.

De ha te ingyen tanulsz és utána elmész, az is egyoldalú haszon nemde?


Ha ezzel se tudlak meggyőzni akkor itt már inkább durva kihasználási szándék van a háttérben.

Mondom még egyszer, nem kötelező az állam pénzén tanulni, de ha azt választod akkor egyenlítsd ki a számlát.

2013. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/109 anonim ***** válasza:
0%

Én lettem lehurrogva, hogy fizessem ki a képzésemet, ha elmegyek külföldre. Nos, én még abban a rendszerben kezdtem az egyetemet, amikor még hírből sem volt röghöz kötés, így köszönöm szépen én ezt megúszom, önként pedig nem fogom az állam zsebébe pumpálni a képzésem árát! Lehet morogni! :)


Egyébként valahol diákként is egyetértek az elvvel, hogy ha valaki itt tanul, az ide is fizessen adót, nincs ezzel gond. A megvalósítással nem értek egyet. Egyszerűen azt nem értik meg sokan, hogy egy valamire való diploma megszerzése mennyi munkában van... Ha én négy évig a nyálamon csúsztam és gürcöltem a diplomámért, akkor egy kicsit "megalázónak" tartom, hogy utána diplomás minimálbérrel (úgy 115 ezerrel) kiszúrják a szememet. Az orvosokat meg triplán megértem, mert nekik ennél még sokkal sokkal több áldozatuk van az egyetemben, ami itthon a büdös életben nem fog megtérülni. Ergo én mindkét félt megértem, de a marasztalásra nem az a megoldás, hogy idekötik az embert. Biztosítsanak megfelelő munkalehetőséget, biztos jövedelemmel, amiből meg is lehet élni... akkor lesz miről beszélni!


Az ebadót pedig én sem azért ellenzem, mert nem tehetem meg, hogy kifizessem, én is ELVEKRE hivatkozok. Egy újabb indok, hogy az emberről lehúzzanak egy réteget. Nem tartom abnormálisnak magamat, amiért nem értem meg fiatalként, hogy miért kell a magyar emberek életét ellehetetleníteni, viszont azt sem értem meg, hogy hogy tudnak emberek vállat vonni és a vételenségig egyetérteni minden hülye adóval.

Pl. hamburgeradó. Biztos attól lesz majd kevesebb kövér ember, mert a chips 60 forinttal drágább mint volt, hagyjuk már.

Biztos azért lesz kevesebb sanyarú sorsú kutya, meg több csilli villi menhely, mert ebadót szednek, ja...


Lehet külföldön is vannak szabályok kutyatartókra vonatkozóan, de amíg itthon a 115 ezer forintomból kell az utolsó fillért is adóként kipengetni, addig nem egy ismerősöm dolgozik mérnökként 2500-3000 eurós KEZDŐ fizetéssel pl Németországban. Abból azért kicsit könnyebben csúszik 30 eurót kifizetni ebadóként éves szinten...

2013. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/109 anonim ***** válasza:
49%

Azzal én is egyetértek, hogy nem túl szerencsés, hogy a mi adónkból tanulnak, aztán továbbállnak. De megértem őket.

Igazából ott van elbaszva az egész, hogy nem kényszeríteni kéne az embereket hogy itt maradjanak, hanem olyan körülményeket kellene teremteni, hogy ne akarjanak elmenni.

Amúgy én anyagi körülményeink miatt kénytelen voltam gimi után főállásba dolgozni menni, így csak levelezőn mehettem fősulira, ami ugye fizetős, tehát diákhitelt kellett felvennem, holott felvettek volna állami támogatásosra is.....

2013. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/109 anonim ***** válasza:
30%

Bár ez is mutatja mennyire hozzá nemértők voltak\vannak a vezetésben még mindig.

Emlékszem már több mint 10 évvel ezelőtt téma volt hogy bárki diplomát szerezhet, és pont ezért veszíti az értékét, illetve már válság előtt is szidták a büfé szakokat, pláne mostanság amikor 0 kereslet van rájuk, és csak most 2012-ben lett valami csinálva.

Én azt mondtam volna hogy az egyetemre csak tényleg a krémje menjen, főiskolára akinek meg jól megy és nem lenne túlkézés.

A szakképzéseket meg gatyába rázni.

Ma meg már az van hogy olyanok is járnak egyetemre akiknek semmi keresni valója nem lenne ott, aztán meg veri a diplomájára, és mégis egy suttyó maradt.


Meg azt is elmagyarázhatná rövid aki írta, hogy ha máshol élek és adózok ott költöm el amit keresek, ide pénzt vissza nem küldök, és nem is fogok hozni mert lesz egy gyerek és kint maradok, abba hogy jár jól az állam?

2013. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/109 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként én a csipsz adónál sem látom, hogy annak a bevételét a szív és érrendszeri betegek gyógyítására fordítanák. Még azt sem látom, hogy az iskolákat járva oktatnák a gyerekeket, hogy miért inkább almát rágjanak. A gyerekem osztályában az a gyerek aki eddig csipszet reggelizett kólával, ezután is ugyanazt eszi. Tény, hogy ez az adó engem nem érint, mert amennyi csipszet az én gyerekeim esznek, nem gazdagodik meg senki. Egyébként az alkohol és a dohány adóját sem csak az alkoholisták, ill. dohányosok leszoktatására fordítják. Ugyanígy az ebadó sem megy majd a kutyákra. Vagy a kutyákra megy, csak nem a négylábúakra.,0

,

2013. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/109 A kérdező kommentje:

#104-nek igaza van. Én nagyon szívesen itthon maradnék dolgozni, mert itt vannak barátaim és a családom is. De azt ne várja el senki, hogy havi 150 bruttóért dolgozzak olyan munkakörben amit külföldön 3x jobban megfizetnek. Nem a +20-30e Ft-ért tanultam tovább, de persze le vagyok szarva tudom, miért vagyok elégedetlen a hazai helyzettel, nem kötelező továbbtanulni. Hát nekem meg szerencsére nem kötelező itthon maradni.

Egyébként még nincs semmi eldöntve, mert 3 félév múlva végzek így addig van időm munka után nézni.

2013. jan. 21. 14:40
 108/109 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még most átiratkozni önköltséges képzésre :)

Mert ahogy valaki írta, ha nem tudod fizetni az ebadót ne tarts kutyát, ha nem tudod fizetni az egyetemet ne járj oda.

És tartsd is be a röghöz kötést mert az TÖRVÉNY, ne lázadj ellene !!!

/irónia off :D

2013. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/109 anonim ***** válasza:
49%
Ha utálod a Fideszt, ne szavazz rá.
2013. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!