Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
 81/109 anonim ***** válasza:
21%

És nincs szabad akaratom, mert ha mégis akkor meg fizessek az államnak?

Mi köze van hozzá hogy a kutya ivaros vagy nem, ennyire ne szóljon már bele a privát szférába.

A politikusok meg gerinctelenek akkor őket büntessük addig amíg vagy a híd alá nem kerülnek, vagy növesszenek gerincet.

Ebbe az országba csak ez megy, ha nem fizetsz dögölj meg.

És ez csak akkor fog megváltozni ha ha kevesebb lesz azok száma akik azért harcolnak hogy adót szedjenek be rajtuk.

Szeretném látni hogy amit te be fizetsz mi fog abból épülni.

Nekem már semmilyen elvárásom nincs csak hagyják már tisztességesen élni a magyart, anélkül hogy lépten nyomon leakarnák valamivel húzni.

Én egy becsületes ember vagyok soha nem loptam, de ami ebben az országban zajlik nem csodálom hogy a fiatalok lelépnek. Ki kíváncsi erre a szeméthalomra és senki felelős még egy tapodtat sem tett ellene, inkább azt magyarázzák neked miért jó az neked ha megint lehúznak valamivel újfent.

2013. jan. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
17%

Na igen... én fiatal vagyok és éppen ezért fogok elhúzni innen amint lehet. Utálom a magyar nép azon felfogását, hogy "ugyan csak tízezer". Ja, csak 10 ezer. Meg csak 10 erre, meg 20 arra, meg 5 ezerrel több a benzinre, meg 15-tel több a fűtésre, stb stb. Szépen apránként vesznek ki az ember zsebéből minden fillért és éppen azzal van a gond, hogy elhiszik, hogy ez majd szegény kutyák javára válik. Persze.


Amíg más országban az autózás, a biztos megélhetés, az ÁLLATTARTÁS nem luxus, addig nálunk már lassan az is, ha levegőt veszünk. Amíg ez a morál marad én őszintén meg is értem a velem hasonló korú fiatalokat, illetve magamat, hogy amint lehetőségem lesz búcsút intek a diplomás nyomornak.

2013. jan. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:
23%

nem azért vagyok felháborodva, mert nincs annyi pénzem, hogy eltartsam a kutyáim, ez az egyik fele, a másik pedig senki nem irat alá a főnökével 13 éves munkaszerződést amikor kölyökkutyát vesz magához. Hogy még véletlenül se szünjön meg a munkahelye.

a 3. az, hogy utálom, ha a zsebemben turkálnak, annyi pénzt költök el a kutyáimra, amitől mások hanyatt vágják magukat, de ez az én döntésem, viszont a 6 kutyámra a havi közel 5 ezres adóért, igenis hisztizek, mert az a pénz NEM JÁR. Na tényleg ez a mentalitás, jó hát kötelező, akkor fizessünk. De végül is igaz, csak az tartson kutyát, akinek van rá pénze. ugyhogy aki innentől rendesen etette, foglalkozott vele, de valami megváltozott az életében, és nem tudja kiszoritani az adót, akkor nem tartsa meg. Dobja ki, altassa, el adja menhelyre, vagy mittudom én.

2013. jan. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:
75%

Az állattartás főleg a kutyáé igenis luxus. Egy hobbi amiért ha tetszik ha nem fizetni kell...


Menyél ki külföldre van olyan ország ahol ha bullteriered vagy pited esetleg stafid van olyan adó vann rájuk hogy az éves fizetésedből nem fizeted ki.. Németországban vannak tiltott kutyafajták(nem kevés) van amelyikkel ha kezesbárány akkor se mehetsz be a városba... és van amelyikhez külön vizsga kell hogy bevihesd.

Svájcba ha kutyád van előbb engedélyt kell kérned a szomszédoktól hogy tarthass kutyát..

Belgiumban(nem vagyok benne biztos hogy ott) ha nincs nálad kutyakakis zacsi tartó felakasztva a pórázra akkor 200.000 ft körüli bünti..

Nézd meg Ausztriát minden 40dik embernek van csak kutyája.. Magyarországon minden 3.nak kb.. Szerinted miért? Mert mi magyarok úgy gondoljuk hogy nem luxus mert elvan a maradékon meg örül ha van egy nagy kertje..


És ezek csak azok amik így hirtelen eszembe jutottak..


Külföldön tudják hogy a kutya idő (napi 2óra munka plusz) és pénz.. nagyon sok pénz csak mi ezt valahogy qrvára nem akarjuk belátni..

2013. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 anonim ***** válasza:
0%
Diesel, köszönöm, hogy helyettem is leírtad. Úgy döntöttem, nem írok többet ebbe a témába, mert fölösleges. Egy szóval nem mondtam, hogy ajándékozd el a kutyáidat, vagy vidd menhelyre, csak amikor 6 kutyát vállaltál be, vállaltad azt, hogy az oltások sokba fognak kerülni, a kaja 6x annyi, mint egy kutyánál, és minden a 6szorosára nő pénzügyileg, már ami a kutyákkal kapcsolatos. Akkor meg ne lepődj meg, ha neked nem 830, hanem 6*830 havonta.
2013. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/109 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nem értitek mit akarok mondani. hál istennek megengedhetem magamnak, hogy 6 kutyát tartsak, és nagyon-nagyon sok ember szeretne nálam kutya lenni. DE az elv ami felháborit. 20 éve vannak kutyáim, és az akkori törvény szerint már ugy vettem az első kutyát, hogy a veszettség elleni oltásban benne van az adó. Ez igy volt akkor, vállaltam. Soha egy napot nem késtem sem oltással, sem féregtelenitéssel. és nem emlékszem, hogy a törvény az akkor határozatot megszüntette volna. Igy NEM fogok kétszer fizetni. Igy is adózom a velük kapcsolatos összes kiadásra eleget. Ugyhogy azért velem idáig sem járt rosszul az állam. De ami nem jogos, azon igenis balhézok!!!!
2013. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 A kérdező kommentje:

#85


Németország, Svájc, Belgium, Ausztria hmmm... érdekes hogy olyan országokat sorolsz fel példának, ahol 3x többet keresnek az emberek és majdhogynem fele annyiba kerül az élet mint nálunk. Voltam kint Ausztriában barátoméknál, anyuka apuka minimálbért keres (összesen közel 800e FT-ot visznek haza havonta ketten) ehhez képest kisebb az áfa mindenen mint itt Mo-on. Olcsóbb az étel, olcsóbbak a ruhák és olcsóbbak a műszaki cikkek is, sőt még a bezin is.Fizetik a 2 kutyájk után az adót és még így is havonta közel 100e FT-nak megfelelő eurót tudnak félretenni!! Kérlek mond már meg, hogy itthon mennyi a minimálbér, és hogy egy átlagos 4 tagú család mennyiből él havonta? Na majd ha sikerül megtalálni a választ gondolkozz el az írásodon.

És még valami az adókkal kapcsolatban, ha már erről folyik a vita: remélem egy rossz szavad nem volt a chipsadó vagy a telefonadó vagy a banki adók miatt, hiszen az édességek, rágcsálnivalók valamint a mobiltelefon is mind luxus cikkek, a sárga csekkek meg nem környezetbarátok és a banki tranzakciók is luxus dolgok, nehogy már ingyen tudj számlát befizetni.

2013. jan. 21. 10:07
 88/109 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit kezdünk elmenni off-ba de én a chips adóval tökéletesen eggyetértek. Több 10.000dagadt gyerek járkál az utcán ha csak 2kilóval kevesebbek lesznek emiatt hát legyen.. Mindenhol vannak hülye törvények. Ez van, háborogni lehet csak nem érdekel senkit..


Angliába 1900 valemenyiben volt az utolsó boszorkányper.. képzeld el szegény boszit menyit háboroghatott hogy nincsenek is boszorkányok.. Részemről ennyi a téma egyébként kaptam már elég lepontozást azért mert tele van értelmi fogyatékosokkal az egész gyik.. A törvény az törvény ha holnaptól csak meztelenül lehet vezetni és azért fognak büntetni akkor úgy lessz... ez van. Majd ha te leszel kis országunk új királya akkor te döntesz.. Addig csak egy vagy a sok hangyából..


Jah és az egyetemista dologhoz visszatérve. Egyetértek az utána szólóval. Amint kifizeted az egyetem költségeit amit az állam ált azonnal mehetsz külföldre a diplomáddal, de amíg nem addig nem mész sehova már szerencsére..


Nah csak ennyit akartam részemről vége..

2013. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 A kérdező kommentje:

#89


Persze hogy nem érdekel senkit ha otthon hőbörög az ember, annak nincs is semmi értelme ki kell menni az utcára kimutatni az elégedetlenséget. Anno a vasúti sztrájk is meghozta a változást, és a mostani diáktüntetések is megfogják.

De tudom, könnyebb birkának lenni és azt tenni, elfogadni amit a kormány a szátokba rág, megértem a dolgot csak nem azt kének hülyének nézni aki elégedetlen néhány intézkedéssel.


"Jah és az egyetemista dologhoz visszatérve. Egyetértek az utána szólóval. Amint kifizeted az egyetem költségeit amit az állam ált azonnal mehetsz külföldre a diplomáddal, de amíg nem addig nem mész sehova már szerencsére.."


Tudod eu-ban elvileg szabad a munkaerő áramlás. És akik nem tavaly szeptemberben kezdtek el tanulni felsőoktatásban azok oda mennek dolgozni ahová akarnak, szerencsére. És még jó hogy az eu-nak sem tetszik ez a röghözkötés, így esélyes hogy eltörlik az egészet.Na de igazad van, ez már nagyon off téma így hagyjuk is.

Még annyit hogy ne csodálkozz azon ha lepontoznak ha nem egyezik a véleményed másokéval, ez egy ilyen oldal és nem muszáj ide kommentelni.

2013. jan. 21. 11:03
 90/109 anonim ***** válasza:
28%

Ne felejtsük el, állítólag demokrácia van.

Diákok is kimentek tüntetni és lett is eredménye, azt kéne megtanulunk hogy ha megválasztunk valakit az nem kezdhet ámokfutásba csak mert nyert és onnantól kezdve azt csinál amit akar, igen is lehet tiltakozni és élni a választás jogával.

Azért se tüntet senki hogy nem stadionokat kéne építeni, hanem mondjuk menhelyeket felújítani ha már kutya téma, és az nem több milliárd.

Arra lennék kíváncsi hogy velünk egy fajsúlyú országokban mi a helyzet ezen a téren, mert jól elmondták hogy nyugatabbra a fizetés is 4x ennyi.

Az hogy az osztrákoknál nincs ennyi kutya, tán lehet azért mert náluk nem kell attól félni hogy betörnek...

És meg ne szólaljon valaki a riasztóval, mert Mari néni a vályogban nem fog biztonsági szolgálatot tartani a kis nyugdíjából.

Mert sokan vannak akik tényleg azért tartanak kutyát mert egyszer betörtek hozzájuk.

Arról nem is beszélve hogy a magyar ember állítólag szereti az állatokat, és sok egyedül élő tartja társnak.

Csipsz adót támogatom és örültem volna ha nem söpri el a lobby a hamburgeradót.

Nem szép az se hogy így rádobnak egy adót, de az tényleg csak kárára van az embernek és az valóban luxus, szóval nem baj ha nem tudja megfizetni a sok buta ember, aki később nem tudja mitől lesz beteg.

Elég ha megnézitek az oltás adót, abból épült eddig valami?

Járatos vagyok Pesten de max a belvárosba láttam érthető okok miatt 1,2 szemetest erre a célra.

Zárt kutyafuttatót ami a rozsda miatt már nem is olyan zárt, meg 1et láttam eddig.

A menhelyek a segélyekből élnek, vidéken meg semmi nincs mert minek, szóval akkor mire is ment el eddig azaz adó? És mire menne el a jövőben?

Szóval már értitek miért szkeptikus az ember?

2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!