Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
89%
Gyanítom, hogy Jóskabá majd ha látja, hogy komoly az ellenőrzés agyonüti a "szerencsés" ebet. Bengedni senkit sem köteles a portájára. Sajnos falukban előfordulnak oltatlan, nyilvántartásban nem szereplő kutyák (nem is csak falukban) nem lesz ez a helyzet megoldva. Én azt mondom, hogy csak azt fogják tudni ellenőrizni aki hagyja. Egyébként nekem is van kutyám. Van benne chip is. Jó dolga van a drágának. Viszont az ebadót inkább a kajájára vagy kullancsirtóra költeném. Nem vagyunk eleresztve. Azért van kutyánk, mert szeretjük. Nem tenyésztünk, sehogyan sem. Ha beteg orvoshoz visszük. Lehet, hogy jobb helyen lenne olyasvalakinél aki anyagilag többet kibír. Mert én nem tudok neki többet adni. Etetem, oltatom, chipeztetem, napi háromszor sétálunk, játszunk vele, sokat szeretgetjük. Nem szívesen mondanék le róla. Viszont három gyermekem is van és még egy nagyobb kiadást már nem biztos, elvisel a családi kassza.
2013. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
24%
Na egy ivartalanítással nem is kell fizetned..
2013. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
100%
Viszont jelenleg az ivartalanítás is drága nekünk. Nem hiszem, hogy ettől még ne szeretném a kutyát és ne lenne jó helyen nálunk.
2013. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 anonim ***** válasza:
75%
Van egy csomó akció.. És ha évi 10.000 ft lesz az adó kötelezően akkor megfogja érni a műtét 9000ért
2013. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
82%
ahogy már előttem is leírták, ivartalanított vagy menhelyi kutyáért nem kell fizetni. Vannak ivartalanítási akciók, ahol egy 10essel olcsóbban ivartalanítanak. Apránként az is össze lehet gyűjteni, az egy egyszeri összeg, és soha többé nem kell érte fizetni. Ha meg egyik verzió se tetszik, akkor fizetned kell, ennyi. Én ebből a szempontból jó ötletnek tartom, mert talán többen fognak elmenni ivartalanítani, és több menhelyi kutya lesz befogadva, aki meg tenyésztőtől vesz, annak gondolom lesz pénze a havi ebadóra. Ha nem, akkor nem kell kutya, de ezt rengetegszer leírtuk már, hogy állatot tartani ma Mo-n luxus és sok pénzbe kerül, de nem kötelező. Senki nem kényszerít rá, hogy kutyád legyen.
2013. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
77%
Végre nem egyedül érvelek mellette ^^
2013. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 anonim ***** válasza:
76%

Diesel, én mindenkinek ezt szajkózom, de valahol írtam is, ahol szépen lepontozták szinte minden hozzászólásomat, hogy azért itt a kankutyások is ludasak, mert féltik a kutyájuk golyóit, és szerintük az csonkítás és különben is akkor már nem kutya, ha nincsenek heréi.

Pedig nekik még olcsóbb is, és betegséget, meg agressziót ők is megelőznének vele...

2013. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
75%

Ivartalanítani kell a kutyát és akkor nem kell fizetni!

Aki meg tenyésztéssel foglalkozik, az meg ennyit még ki tud nyögni szerintem.

2013. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
0%
Két kanom van az egyikkel fedeztetni szeretnénk majd ha jó eredményeket érünk el vele. A másikat meg kutyaterápiás kutyának szánom.. és nem akarom hogy egy cseppet is veszítsen a dominanciájából. Úgyhogy maradunk tökösek egyenlőre^^ De sok embernek segíteni fog a döntésben az évi 10.000 és nagyon sok ivartalanítás lesz remélhetőleg.
2013. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
84%
Diesel, most nem azokra gondolok, akiknek céljai vannak a kutyával, hanem akik a semmi miatt hagyják meg a heréit. Természetesen én se azt mondom, hogy MINDENKI ivartalanítsa a kutyát, hanem akinek konkrétan azért van, mert kutyust szeretett volna, de semmi egyéb, az megtehetné maga és a kutya érdekében is:)
2013. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!