Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 A kérdező kommentje:

Na igen, csak tudjátok ha nincs értelme az adónak, mármint nem fog változni emiatt az állatok tartási körülménye pozitív irányba akkor mi értelme van az egésznek szerintetek? Mondjuk 10e háztartás azt mondja hogy a chip és az adó mellett nem kell neki a kutya, attól mivel lesz jobb a helyzet ? A szaporítók ugyan-úgy "gyártani" fogják a kutyákat, befizetik az adót is hiszen a tenyészkutyák visszahozzák az adó árát, amit meg nem tudnak eladni majd agyonütik vagy kirakják az erdő mellé ugyan-úgy mint eddig is. Ezért kár azokat az embereket sanyargatni megint akik eddig is normálisan tartották kutyáikat.

Valamint még mindig ott van az hogy nagy valószínűséggel nem lesz vissza forgatva a pénz a kutyák részére, nekem meg köszönöm szépen nem kell több focistadion, ezért sajnálnám befizetni azt a pénzt mert 10e Ft-ból pl megvan a kullancs elleni védelem a kutyáimnak egész évre.

2013. jan. 18. 13:09
 32/109 anonim ***** válasza:
71%

Dehogynem fog pozitív irányba változni! Aki nem hajlandó fizetni a kutyájáért és nem hajlandó még ivartalaníttatni, annak nem is való állat!

Remélhetőleg sokkal többen fognak menhelyekről kihozni kutyákat. A szaporítók soraiba pedig nem csak azok tartoznak, akik a haszonért csinálják, hanem a tudatlan réteg is, akik elhiszik, hogy kell 1-2 ellés a szukának, kell fedeznie a kannak, akik azért gyártanak kutyákat, mert milyen cukik, amíg kicsik. Az ilyenek leginkább ingyen próbálnak megszabadulni a kölyköktől, remélhetőleg ők is inkább ivartalanítják a kutyájukat az adó miatt. Ha te nem vagy tenyésztő és nincs semmi olyan célod a kutyával, ahol fontos, hogy ivaros legyen, neked is megéri az ivartalanítás! Ajánlott is.

2013. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 A kérdező kommentje:

"Dehogynem fog pozitív irányba változni! Aki nem hajlandó fizetni a kutyájáért és nem hajlandó még ivartalaníttatni, annak nem is való állat!"


Szeretem mikor a zsebemben turkál egy idegen... Mi az hogy nekem nem való kutya mert nem fizetek érte?! Fizettem a tenyésztőnek érte, és nem ivartalaníttatom mert célom van vele, de ettől még fizetnem kellenek az adót utána (felénk még nincs bevezetve) attól függetlenül hogy nem értek egyet az egésszel.

És azok akik szerint kell az 1 ellés így is le fogják elletni a kutyát, max majd utána lesznek ivartalanítva. Akkor ez most mire is jó? Az egyik kutyás barátom ivartalaníttatni akarta a kutyát és elment az orvoshoz megbeszélni a részleteket, mire az orvos közölte vele hogy előtte jó lenne leelletni a kutyáját mert jót tenne neki... És ahogy hallom nem ő az egyedüli orvos aki így vélekedik ebben az országban. Most akkor miről is beszélünk ? Ha már az orvosok egy része is támogatja az egyszeri elletést, akkor egy laikus gazdának honnan kellene tudnia hogy ezzel semmivel sem lesz jobb a kutyájának(sőt)? Sokáig egyébként én sem tudtam hogy ez hülyeség, csak mióta komolyabban kutyázom azóta jöttem rá erre a buta állításra (és még sok másikra is).

2013. jan. 18. 13:39
 34/109 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne csak a tenyésztőknek fizetni??? Nem fizetünk éppen eleget??? Sokkal többet költünk a kutyákra, mint az átlagember, és nem gyártjuk az utánpótlást a menhelyeknek. Ráadásul az ebadót kb. 20 éve fizetjük, ugyanis akkor volt egy olyan rendelet, hogy beleépitették a veszettség elleni oltás árába. Persze, majd kutyás dolgokra költik el. igen, majd megkapják a jó kapcsolatokkal rendelekező menhelyek, és szépen elvándorol különböző zsebekbe.
2013. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, kedves, örülök, hogy ennyire nem megy a szövegértés. Ezt írtam le, ha esetleg nem olvastad volna: "Ha te nem vagy tenyésztő és nincs semmi olyan célod a kutyával, ahol fontos, hogy ivaros legyen, neked is megéri az ivartalanítás! Ajánlott is."
2013. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont a ma 13:52-nál!


Nem tudom ki mióta kutyázik de én emlékszem mikor a kötelező veszettség elleni oltás még ingyen volt azután lett 7.-Ft utána pár száz utána már a csillagos ég és bizony, hogy szó volt róla, hogy abban már benne van az EBADÓ!!!! Sajnos nem találok róla sehol infót pedig erre én is tisztán emlékszem!

2013. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
100%

Lehetségesnek tartom,hogy lesz ebadó. Viszont nem értek vele egyet. Miért fizessék még? Már mindent megadóztatnak. Ezek után mi lenne a következő, macska-adó? :D

Komolyan mi változna ha lenne ebadó. Semmi, aki eddig nem bánt jól a kutyájával az úgyse fog fizetni, kiteszi aztán ennyi. Aki meg normálisan, felelősen tartja a kutyát , ő meg befizeti a semmire kb.

2013. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok ami lemaradt:

Mi akik kiállításra járunk és Tenyésztünk szerintem 1-2 kiállítás alkalmával egy egész havi keresetet képesek vagyunk otthagyni, még az utolsónkat is és mondjuk nekem nincs kedvem még ezen kívül az állambácsinak akár 10.-Ft-ot fizetni !

2013. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
0%

Írtátok,hogy ivartalanított illetve menhelyi kutyák után nem kell adózni. Ezt ki garantálja? Senki.

Volt egy olyan opció is amikor még nem volt kötelező a chip, hogy aki chipezteti annak nem kell majd adót fizetni. Na ezután jött,hogy kötelező a chip (nincs bajom vele!), most akkor jön az adó, persze ivartalanított menhelyi kutya után nem kell fizetni... Aha, gondolom..

2013. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
100%
De aki kiteszi a kutyáját az többet nem vesz. És az ebadó mentes menhelyes kutyák miatt azt a kutyát amit kirakott majd előbb veszik ki a menhelyről. És lehet sokkal jobb sora lesz a kutyának :)
2013. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!