Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos amstaff...

Van egy 3 hónapos amstaff kiskutyám. Az első két lába görbe. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Jövőhéten viszem orvoshoz.lehet hogy első lábtőízület lazasága lenne? (carpal laxity)

2013. febr. 3. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem lehetne akkor riasztót venni?!

Annak nem kellenek oltások, nem kell etetni, nem kell sétáltatni, tanítani, foglalkozni vele. Ha valaki nagyon be akar törni, akkor nem tudja megmérgezni, agyonütni, lelőni, leszúrni, stb, hanem azonnal riaszt és jön a rendőrség.

2013. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
83%
Az igaz, házőrzésre nem kutya kell. Mikor jut már el oda a világ, hogy inkább beszereltetnek egy riasztót? A mai világban már bőven kijön egy kutya fenntartásából, még akkor is ha csak maradékot eszik. És jóval megbízhatóbb, nem fogják agyonütni vagy lelőni a kapuban...
2013. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 kira kenzo ***** válasza:
6%

Azért nézitek le mert nem több 100000 ft a fizetése? Nem azt kérte hogy bíráljátok. Aki olyan lealázóan írta hogy mennyi calciumot ad a kutyájának az nagy marha. Alap dolog amit a tv-ben is reklámoznak: a calcium kiürül a szervezetből!!! Szóval ami nem szívódik fel az kiürül. Szerintem nem szerencsétlen hanem tudatlan és ő azt hiszi magáról mekkora arc. Ja és nagyon jó házőrzők is. Szóval nem kell leszólni olyan fajtát amit nem ismertek. És nem a cikkekre vagy oldalakra gondolok, hanem testközelségre.


Hogy a kérdésre válaszoljak: Nyugodtan adhatsz neki calciumot. Ha gyorsan nő, vagy gyorsan hízik előfordul.

2013. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
84%

azért ez a személyeskedés már tényleg durva. tény hogy nem túl jó ötlet volt hogy a kutyán akart spórolni mert így valóban több kockázatot vállalt, mivel a minőséget nem fizette meg. ugyanakkor nem árt azzal is tisztában lenni hogy egyszaporító is könnyen az orrunk alá tud dugni egy törzskönyvet (a MEOE körül vannak fenforgások). sőt igen leleményesek valljuk be, honlapokat kreálnak, oltva ,chippel adják a kutyákat meg egyebek. ugyanakkor semmilyen eredményük a kutyáknak nincsen, némelyiknél egyértelműen láthatő hogy az alomból emelnek ki új szukákat míg a kan ugyanaz marad (beltenyészet). és sokan az ilyesmit már észre sem veszik mert az van beléjük "nevelve" hogy aki nem szaporító az törzskönyvvel, oltva, chippel adja a kölyköket. pedig az is ugyanúgy szaporító lehet. nagyon meg kell manapság már nézni a kenneleket, milyen kutyáik vannak, milyen eredményekkel? és lesz e szerződés. sőt annak aki nem szaporít szinte alig van feltüntetett eladó alom mert nem agyba főbe elleti a kutyát.


az hogy a kérdező bevállalt egy ilyet még nem ad okot a személyeskedésre, először is mert legalább annyi felelősége van hogy elviszi orvoshoz a kutyát amit valljuk be sokan nem tesznek meg még akkor sem ha már az eb szinte halálán van. másodszor pedig, ha esetleg ne adj isten,( mert ugye azért azt nem akarjuk hogy a kiskutya szenvedjen) azért görbék most a kutyus lábai mert a kérdező takarékoskodni akart az árán, majd megtanulja hogy többszörösét fizeti ki az egészségügyi problémák miatt.

2013. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
Már nagyon sokan nagyon sokmindent leírtak, így én csak annyit fűznék hozzá, hogy mivel a kutya származása ismeretlen, joggal feltételezhetjük, hogy valamelyik felmenője ("tacskós") lábszerkezete üt vissza a kutyán.
2013. febr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 A kérdező kommentje:
Itt nálunk a kutya egy házőrző ez csak azért írtam mert így hívják a kutyát nem azért mert félek hogy betörnek. Meg annyi pénzt ha milliomos lennék se adnák egy kutyáért.Itt elvekről van szó nekem nem azért kell a kutya, hogy kiállításra járjak vele.
2013. febr. 4. 05:43
 27/86 anonim ***** válasza:
89%

Először is adnék, nem adnák, másodszor pedig, ha ennyire házörző kellett, miért nem mentél be egy gyepire, vagy menhelyre egy nagytestű keverékért? Hidd el, az is őrizné a házat.


"Majd kinövi ha meg nem így járt. Majd szerzek egy keverék kutyát azokkal nincs ennyi baj." Gratulálok. Tehát ez a kutya egy menhelyen fogja végezni. Büszke lehetsz magadra.

2013. febr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
76%
Kinőni nem fogják, nem tudom milyen kaját kap de már pontosan leírták miért lett ilyen a lába. Túl erős neki a kaja amit kap, és túl sok volt a calcium. Kölyöknek nem adunk fölöslegesen túl sok tápanyagot mert ez lesz. És ezt nem növi ki! Úgyhogy így járt! Meg te is. Nekem törzskönyves a kutyám 40-ért vettem tenyésztőtől, mert színhibás az orra. Pár hónap alatt össze tudtam spórolni, pedig én is 70et keresek. De ha belegondoltál volna akkor tudnád, hogy 12-15 évre választasz magadnak társat, pont ezen nem kellene spórolni. Ha nincs rá pénzem én sem járok mercivel...
2013. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
90%
kira kenzo, ha nem értessz a témához, akkor miért nem hallgatsz inkább? Ennyi tévinformációt régen olvastam már egy hozzászólásban. Olvass utána a kálcium témának, rád fér az információ gyűjtés!
2013. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
93%

Sok marhaság jött.. meg sok értelmes hozzászólás is.


KÁLCIUMOT NEM adunk kölyök kutyának pluszba a táp mellé mert akkor még esélye se lesz arra hogy kinője a görbe lábait..


Elmondom neked a különbséget a szaporított olcsó és a tenyésztőtől vett drága kutya között.. Nekem az egyik (a nagyobb) szaporítótol van, a másik törzskönyves jó szülőktől.

A nagyobbnak a hátsó lábai kifelé állnak, csirke allergiás, folyamatosan begyullad a füle, volt már baj a mellső lábaival is. (a kutya nekem ingyen volt mert mentett de amúgy egy 20asba került volna) Mióta nálam van kb másféléve azóta vagy ráköltöttem orvosi költségre vagy 60.000ft ot.

A másik még fiatal igaz. De semmi baja nem volt eddig.. Az oltásokon kívül nem volt semmilyen egyéb költség.


Láttam hogy valaki írta hogy az amstaff alkalmas házőrzésre.. hát én ezzel ellenkeznék :D Több "házőrző" amstaffot simogattam már szerintem kerítésen keresztül mint akármilyen mást.. ez azért sok mindent elárul.


Egyébként az oldalon már több helyen leírtam pont az ilyenek miatt mint te vezetném be az ebadót... Hogy házőrzésre a kertbe veszel kutyát. aztán eteted maradékkal gondolom mint a disznókat.. Egy kutya nem erre való. Foglalkozni kell vele, tanítani és gondozni kell.. Azzal a hozzáállással ami neked van hogy ha nem növi ki az ő baja nem igazán neveznélek felelős állatartónak.. és tudod ha elütlek egyszer az autómal véletlen, akkor majd mosolyogva hagylak ott hogy a te bajod...

2013. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!