Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos amstaff...

Van egy 3 hónapos amstaff kiskutyám. Az első két lába görbe. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Jövőhéten viszem orvoshoz.lehet hogy első lábtőízület lazasága lenne? (carpal laxity)

2013. febr. 3. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 pál123 ***** válasza:
nem tudtam köszönöm legközeleb el viszem :D
2013. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törzskönyv a lényeg, hanem hogy egy olyan tenyésztőtől legyen a kutya aki szűret, gondosan keres párt, nem elleti szét a kutyát, rendesen tartja őket, és van felelőssége a fajta és a kölykök iránt.

Van tapasztalatom szaporított divat és tenyésztős divattal is és érezhető a különbség nem csak a viselkedésben hanem a pénztárcán is.

Le kéne már szoktatni a magyarokat erről az olcsóság mániáról, mer ez viszi sírba az országot.

Ha én most kiraknék a teszkóba egy kiló lisztet ami még a saját márkájuknál is olcsóbb 1 forintal és rá irnám hogy 1% búza, 99% fűrészpor de csinálnék rá egy mosolygós pénztárcát, hidd el tolonganának érte.

Ugyan ez van a kutyákkal is, az egyszerű ember sajnos nincs tájékoztatva hogy mi a teendő ezen a téren, ráadásul tudatosságnak és felelősségnek is eléggé híján vagyunk.

Én mindenkinek azt szoktam javasolni hogy ne a terméken spóroljon, mert az egészsége vagy ez esetben a kutyája fogja előbb utóbb megbosszulni ezt.

Ha valaminek annyi az ára, akkor azt meg kell fizetni.

Én kutyát csak tenyésztőtől, és ez nem szobizmus, egyszerűen csak tudom hogy ha jót akarok magamnak és neki is, akkor odamegyek ahol a minőség van.

2013. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 pál123 ***** válasza:
0%
figyelj en ezzel nem tudok egyet erteni mert mindenkinek szive ugye hogy mit csinal valaki szereti ezeket a fajtat csak nem akar rá költeni anyit akkor miert ne venne szaporitottat ha neki az meg felel es ne azzal jojenek hogy mert ha nincsa ra penze akor ne tartson kutyat
2013. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
100%
De ha szereti a fajtát, akkor miért támogat a pénzével egy olyan embert, aki tönkreteszi az adott fajtát? Nem bírom megérteni....
2013. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 pál123 ***** válasza:
0%
figyelj en erre csak azt tudom mondani hogy legyen mindenkinek a magan ugye hogy mit vasarol mar nem roszboll
2013. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
100%
De ha szereted a fajtát miért jó neked, ha valaki tönkreteszi? Erre válaszolj már!
2013. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
100%
Azért az intelligencia tükröződik a kommentekből...
2013. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
100%

Néha olyan jó lenne ha lenne valami kis adatlap ahol lehetne tudni hogy egy 16 évessel IQ csatázunk vagy 61 évessel.

Gyik-en senki sem tud válaszolni a kérdésre csak mellébeszél ha kényes téma van.

De ez van sajnos a való életben is.

Az ilyen emberen sokszor csak a reinkarnáció segíthet és remélje hogy egy értelmes családba születik, ahol megtanítják arra mi a helyes.

Pál123 ha szalonát akarsz enni te sem örülsz neki ha csak egy zsírdarabot adnak oda, és a java meg hiányzik.

Amikor meg visszamennél reklamálni akkor meg azt mondaná neked a hentes hogy had döntse már el mit ad neked, papíron szalonna legyen elég neked ennyi.

2013. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
15%

Én nekem ajánlottak tk.s kutyát 100 ezerért.Mondtam köszönöm.Sosem fogok venni hobbi célra, hogy az udvaron eljátszadozzon a másik kutyával.Arra luxus.Ha versenyre,kiállításra vettem volna z más oda a legjobbat vettem volna mert valamit ki akarok belőle hozni.De ide a ház körülre minek 100 ezerért??

Minek legyen szűrve ezzel azzal ezt sosem értettem meg.A tanya világban levő kutyák(keverékek ) sincsennek szűrve és elélnek 10-12 évig.Akkor miért akarja sok embert ezt a butaságot bevezetni?Régen 50-60 évvel ezelőtt nem volt ilyen.


Én is 20 ezerért vettem és semmi baja egészséges mint a makk.

Vettem volna tenyésztőtől ha normális árban adná.De jönnek azzal, hogy minőségi tápot ad nekik... honnan tudom én azt nem vagyok ott, hogy mit ad nekik.Mondani mindent lehet a naívak meg ezt beveszik.

2013. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
100%

más a keverék és más a szaporítottan keverék.

Amíg a keverék kutyák mondjuk két szomszéd kutyáinak a kölykei, a szaporított anya-fia, két testvér, apja lánya stb kutyák.

Te sem csinálsz gyereket anyáddal, vagy apáddal jó esetben ugye? Mert az egy genetikai hulladék lesz.. Na ez a különbség. Hogy amíg a menhelyi keverékeknek jóesetben semmi genetikai bajuk nincs, ezeknek a kutyáknak rengeteg van, és azt a pénzt, amit otthagysz a dokinál, mert kijön a kutyán bármilyen betegség, ami emiatt következett be, a törzskönyves kutyáknál NEM lesz. Ugyanannyi pénzt hagysz a dokinál, mintha a tenyésztőtől vetted volna meg a "garanciális" kutyát.

vagy többet...

2013. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!