Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos amstaff...

Van egy 3 hónapos amstaff kiskutyám. Az első két lába görbe. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Jövőhéten viszem orvoshoz.lehet hogy első lábtőízület lazasága lenne? (carpal laxity)

2013. febr. 3. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
84%

Ez mind oké, de én úgy gondolom, hogy egy állatért felelősséggel tartozol. Nem veszek csak azért hogy legyen.. mert az jó..


Majd ha el tudom tartani rendesen ahogy megérdemli akkor veszek kutyát.. Külföldön ezt tudják. Mo-n boldog boldogtalannak van kutyája mert az jó.. kezelni meg csak az emberek 20% tudja a kutyáját rendesen. Rendesen ellátni mondjuk legyen 30%.


Én úgy vagyok ezzel hogy tudom hogy mik a költségei egy állat tartásának. És ha nem engedhetem meg magamnak, hogy 100.000ért vegyek egy egészségesebb kutyát és havi 15-20ezer forint hogy megfelelően el tudjam látni akkor nem vettem volna meg...

2013. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
77%

Már megint egy öngól de még mekkora.

Lehet hogy a sz.arral etetett kutya elél jobb esetben 10 évig, ám amelyik jól van tartva az simán elélhet 12-16 évig is vidáman bár ez még mérettől is függ.

Tehát egy átlagos közepes testű keveréknél a 10 év az kevés.

Én is azt vallom hogy ha valakinek nincs pénze a jóra, akkor inkább ne vegyen semmit, vagy esetleg fajtamentő vagy menhely.

Most ha valaki türelmetlen akkor ne csodálkozzon ha annyi pénzért olyat kap ami beteges és max 10 évig él.

Rossz esetben az állatorvosi költségek majd megbosszulják magukat, ha csak nem mondja azt a gazda hogy elaltatja, vagy ha hagyja szenvedni addig amíg tényleg tarthatatlan nem lesz az állapota.

Majd vesz másikat.

Én csak a saját tapasztalatomat tudom mondani 1 tk és egy szaporított.

A tk anno volt kb 50, míg a másik olyan 15 talán.

A szapósra azóta nem hazudok legalább a vételára 15x-e lett ráköltve mert csomó baja van, volt, és idegbajos is a kutya.

Ellenben a tk-s köszöni szépen mintapéldány és tök jól van, mindenki kedvence, mindig megnéznek vele az utcán és kérdezik honnan van mert olyan szép.

A következő kutyám biztos hogy tenyésztőtől lesz, majd spórolok az árára és a benzinre amíg össze nem jön az összeg a megfelelő kutyára.

Bár remélem ez minél később lesz, mert a mostaniakat is nagyon szeretem, jobban mint az embereket sokszor.

2013. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim válasza:
67%
én 2 évig gyűjtögettem egy tk-s kutyára és abszolút nem bántam meg. elsőre megvolt nekem is a tanulópénzem egy szaporítós kutyussal, de ált elsőre mindenki beleesik ebbe.. nem bánom mert iszonyatosan okos és értelmes, imádom, de többet költöttünk a betegségére mint a tk-s kutyusra összesen..
2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
Én embereknel se lennek ellenne. Nekem ha örökletes bajom lenne akkor tuti nem akarnék gyereket... jah sajnos vannak emberi jogok es ilyet még nem lehet...
2014. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim válasza:
Ne aggódj az én kutyámnak is ez volt a baja és kinőtte. Mondjuk neki az volt a baj hogy ahonan hoztam ott szar kaját kapot én meg minőségit adtam neki.
2017. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim válasza:
amúgy tök szánalmasak vagytok (tisztelet a kivételnek) a kérdező segítséget kér ti meg elkezditek oltani a 70 válaszból jó ha 4 volt abban a témában amit kérdezett. Ha nem akartok rá válaszolni nem kötelező de azért ne írjatok hogy mást szapuljatok.
2017. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!