Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos amstaff...

Van egy 3 hónapos amstaff kiskutyám. Az első két lába görbe. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Jövőhéten viszem orvoshoz.lehet hogy első lábtőízület lazasága lenne? (carpal laxity)

2013. febr. 3. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
100%

Persze ki lehet fogni.. de több emberrel beszélgetek aki mondja hogy nem érti hogy mi lehet pedig ő szerette és blabla...

Diszplázia műtét 70-90ezer között van. Nagytesű kutyák közül kívétel nélkül mind hajlamos rá.. Viszont lehet szűrni elég jó eséllyel.. Ha a ükszülő se volt diszpláziás akkor valószínű hogy a kölyök se lesz az... És ezen kívül még rengeteg öröklött betegség van amire lehet szűrni a kutyákat.


Ha egy tk-sat veszel 100.000 akkor mondjuk van 90% esélyed arra hogy öröklött betegsége nem lesz a kutyának. És sok kennel a nevesebbekből vállal eü garanciát a kutyára, azaz ha öröklött betegségből adódóan lesz valami baja a kutyának akkor fizeték egy részét vagy akár az egész orvosi ktg-et.


Tehát a képlet egyszerű

Tk-s kutya élete alatt valószínűbb hogy olcsóbb lesz az átlagnál orvosi ktg.

Nem tksnál valószínű magasabb az átlagnál..


Mindig felhozzátok hgoy jahj de régen nem így volt.. Régen egy kutya ha beteg volt agyon ütötték és jobb esetbe elásták rosszabba ment a dögkútra és kész. Ha alkalmatlan volt a feladatára ugya ez a sors vár rá.. Ma már az emberek nem így látják ezt érzelmileg jobban kötődnek az állatokhoz és egyre kevesebben választják ez utóbbi "megoldást" szerencsére..

2013. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
100%
És a tenyésztő nem a minőségi táp miatt kér el annyit, amennyit, hanem mert szűri betegségekre a szülőket, tenyésszemlére viszi őket, és nem csak a szülők, hanem sok felmenőig vannak ezek a vizsgálatok, amik nagyon sokba kerülnek. Emiatt van garantálva az, hogy például nem lesz görbe a kutyád lába..
2013. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért legyen szűrve? Pl azért, h ne járjon úgy, mint az én kutyám. De legalább én nem kaptam zsákbamacskát, én TUDTAM, h beteg lesz.

Az apján a diszplázia kezdődő jelei voltak, az anyján meg tisztán ltászott és az izületei is tropák voltak. De ha nem hozom el, akkor megölik, a tesóival együtt. Mind gazdis let (megjegyzem, full ingyen), de rajtam kívül csak egynek a gazdija olyan, h költ is rá.

Fél éve kora körül a kutyám egy nagyobb játék után sántítani kezdett. Fájt a leülés, lefekvés, felállás. Már aznap kértem időpontot röntgenre.

Másnap megvolt a röntgen. Egyik oldalon se illeszkedeik a csontje a vápáva, és az egyik oldalon a csontfej nincs 50%-osra SEM kifejlődve.... Sírva jöttem el.

Rengetege szirszart kapott rá, időben "elkaptuk".

Most még oké, idősebb korában kétoldali műtét lesz. Kb 250-300ezer forint. Zokszó nélkül fizetem (holott 2en élünk egy fizuból). A testvérei nem lesznek ilyen szerencsések.

2013. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
100%

Azért se példálózzunk evvel a "régennel", mert anno nem voltak szaporítók.

Ha be is csúszott egy alom akkor az életrevalóság eldöntötte már az elején hogy megéri-e a kutya a 8 hetes kort vagy nem.

Ha volt is beteg kutya, azt a saját egészsége illetve a gazda ki szelektálta, az első komolyabb tünetnél.

Meg nem voltak ilyen típusú kutyák mint most, hogy a cukiság meg az nyomiság érdekében tenyésztették (mopsz,pincsi,pudli,csivava,yorki), és ebből kifolyólag jöttek is adott fajtára jellemző betegségek (mopsznál a légcső szűkület).

Sőt pásztor,terelő,jelző kutyán kívül semmilyen sem volt.

Ott sokkal kevesebb volt a genetikai torzulás, és ha volt is azt a természet elintézte.

Az ember nem hogy belerontott genetikába, hanem még segítette is avval hogy szelektált.

Csak a jó génű kutya maradhatott fent, így csak ő hozhatott utódokat (még ha azok keverékek is).

10,12 év meg kevés ahhoz képest hogy most meddig élnek a kutyák, pláne ha jól vannak tartva, a mostani kutyákon nem is nagyon látszik az idős kor.

2013. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 16:38

A keverékek egészségéről azt hiszem, a menhelyek tulajdonosai, a kutyákat mentők és befogadók tudnának mesélni.Az országban menhelyen, gyepin élő , gazdát kereső keverék kutyáknak szerinted hány százaléka "egészséges"?

2013. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
0%

Hm akkor sem értem meg miért jó száz ezerért vagy akár többért egy kutyát venni.

Van egy kutyánk nincs tk.ja 13 éves sosem volt még dokinál a kötelező oltásokon kívül.Ha kitalálnak még valami új szűrést akkor az lesz a divat és az a jó, és gondos gazdi akik ilyen kutyát vásárol.Hülyeség szerintem.Ez pénz lehúzás.

Van egy másik tk.kutyám Ő 11 éves Ő sem volt szűrve vagy bármi ilyen de nem sokat ér a papír max.van azt kész.


Ha a tenyésztő is valamelyest kevesebbért adná biztos

vagyok benne többen vennének "jó helyről" kutyát.

De amíg van 10-50 ezerért is van szaporított addig nem sokan fognak ugrálni a szűrt,tk.s kutyákért.

Szaporító volt van és lesz is.

Az tény, hogy sorra mehet tönkre majd egy-egy tenyésztő ez miatt sajnos.

2013. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
100%

Noname tv-t nem veszel mert az nem olyan mint egy samsung.


Ugyan ez van kutyákkal is... Nem olyan megbízható, a minősége is kétes és garancia sincs rá...


És 100.000ft nem olyan sok.. ha 13-15évig él veled egy kutya...

2013. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
Értem.Hát úgy legyen, hogy mindenki ilyen értékben fog kutyát venni és akkor végre megszűnhetnek a szaporítók is.
2013. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az emberek nagy része a "kínaiban"' vásárol. Az áruházakban a legolcsóbb,mű élelmiszereket veszi meg. A műszaki cikkekből a kínai piacokon választanak, addig kutyából is az "olcsó"-t fogják keresni.
2013. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
0%
De ha lenne több pénz nem így lenne.Én is megvettem volna 100-150 ezres kutyát is ha...de nincs ha mert annyi van amennyi abból kell megélni és bizony sok családban 100 ezer forint nagy pénz nem, hogy kutyára:((
2013. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!