Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
50%
Ott kezdődik a gond, hogy az ember a kutya külsejével van elfoglalva, és a saját ízlése miatt megcsonkítja. Ez így sehogy sem helyes, egyet értek a törvénnyel.
2013. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
59%

"Az állatvédelem úgy érvényesül, ha kiirtjuk az embert és az állatok visszaállítják a természetes fajgazdagságukat, élőhelyeiket benépesítik. Várom a jelentkezőket, dde az öngyilkosság is ér. De azok jelentkezését is várom, akik maguk tartanak otthon csirkét, libát, disznót meg kecskét, és nem kínozzák őket ketrecben, vagy csak így tartott állat húsát vásárolják. Addig meg el kell nézni, hogy egy bizonyos fajtánál jelentéktelen kurtítást végeznek, utána meg ellátják őket minden jóval, ami az állat boldog és teljes életében szükséges."


- Kérlek, vezesd le nekem logikailag, hogy általánosságban egy lényt ért ártalom hogyan is igazol egy másik lényt ért ártalmat.

2013. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
22%

"Nem érzéstelenítés nélkül szokták, és én is levágatnám a saját fülemet ha az lenne a feltétel."


- Minek a feltétele???

2013. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
90%

A fülvágás elvégzése tehát napjainkban egyrészt állat-egészségügyi szempontból indokolt, másrészt bizonyos fajtákra a standard is előírja. Aki látott már egymás mellett vagy akár külön-külön kupírozatlan, illetve kupírozott (vágott) fülű kutyát (boxert, dobermannt stb.), és van egy kis érzéke a kutyafej szépsége iránt, az valószínűleg inkább a kupírozás mellett van. A tárgyilagosság kedvéért azonban tegyük hozzá, hogy a fül- és farokvágást ma is sokan ellenzik. Míg hazánkban és a legtöbb országban széles körben alkalmazzák egyes kutyafajtáknál ezt a kozmetikai műtétet, addig másutt egyenesen tiltják a kupírozást, mert szerintük ezzel a természetet a kézműipar "elfuserálja".


A fülvágás egyébként nem olyan fájdalmas és veszélyes, mint ahogy ezt sokan gondolják. A műtétet ugyanis altatással vagy helyi érzéstelenítéssel végzik. ...


De mint mindenhol itt is lesznek kiskapuk. Lesz olyan orvos aki elvállalja viszont egész biztos hogy jóval több pénzért is. Azzal nemigen tudnak mit kezdeni ha az utcán meglátják a vágott fülű ebet, ugyanis agazdi mondhatja hogy így vette (akárhonnan) vagy hogy elment egy olyan országba megcsináltatni ahol ez nem tilos. Egyépként nálunk is tiltva van, ennek ellenére 3 orvosból három vállalta volna el. Ebből az egyik másik városban volt ahonnan időközben én elmentem. A másik elvállalta volna de mivel a kutya nem két hónapos volt ezért nem merte mert akkor kevesebb az esélye hogy a fül szép lesz. A harmadik elvállalta. Szóval szerintem egész biztos hogy fognak tudni találni orvost, csak kérdés mi mennyire éri meg a gazdinak, mondjuk ha messzebb kell vinni ezért a kutyust, vagy hogy többe kerül és ha esetleg lépten nyomon úgy néznek rá mint egy állatkínzóra.


Egyépként véleményem szerint az hogy tele az ország szaporítókkal sokkal nagyobb probléma mint az hogy olyan kutyák füleit kupírozzák mint amelyeknek eleve a standardjuk "megköveteli" (követelte). Nem azért lesz rossz az ország mert vágott fülű ebekkel van tele, hanem azért mert tele a menhely és az utca kutyákkal, egy rakás szaporító működteti a tevékenységét vígan ezzel létrehozva egy rakás mentálisan beteg, ne adj isten fizikálisan nyomorék kutyát. Akik beltenyészetet működtetnek, retekben, étlen szomjan egészségtelen körülmények között tartják állataikat. Akik csak ugy az utcára dobják a már megunt kutyájukat, vagy megkínozzák, felkötik, felakasszák. Most lehet engem lepontozni de inkább vágott fülű szocializált ebek szaladgáljanak vígan a gazdijukkal, mint mindaz amit felsoroltam.

2013. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
34%
Mi abban a luxus, hogy nem lehet már levágni a fülét? Az, hogy nem kerül pénzbe? Vagy az, hogy szegény gazdik szenvednek a lógó fülű kutyájuk miatt és drága a pszichológus?
2013. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon szép ez a monológ, de nem értem hogy jönnek ide a szomorú sorsú kutyák, mert az állatvédelmi törvény mellettük is kiáll. Az meg a másik, hogy a kutyáit legnagyobb mocsokban tartó szaporító ha másra nem is, hát fülvágásra költ.

Egyébként pedig ha valakit érdekel a standard, tk-s kutyája van, annak kellene lennie olyan intelligensnek, hogy felfogja, hogy most már nem vágathat, nem tudja úgy kiállítani a kutyát. Ha meg keverék, ugyan minek vágatná le? Erre van pénz, meg idő, meg aggodalom, de ha a chipet kell fizetni már fel van háborodva.

2013. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert más téren is van még tennivaló az állattartás terén, miért ne kéne foglalkozni kisebb problémákkal is, mint pl a fülvágás. Ha valami sz@r, minden legyen sz@r? Milyen hozzáállás ez? ha valaki lesz@r valamit én is lesz@rom? Így soha nem jutunk egyről a kettőre.
2013. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
63%

Az luxus, hogy az állatvédők erre költik a pénzüket és energiájukat, hogy ezeket a dolgokat elérjék. Amikor a szomszédban még hordóban tartják a kutyát láncon. Igen, olyankor baromira sajnálom szegény csonkolt kutyát akinek arany élete van és mindent megkap... De komolyan azt mondja már meg valaki, hogy mi lesz a természetesen csonka kutyákkal? Vannak olyan fajták ahol szinte minden egyed csonkán születik! Akkor azokat kiirják pl Svájcból? Én pl k*vára nem értékelem amikor lesajnálóan néznek a csonkafarkú kutyámra és fogyatékosnak! nevezik. Igen, ezek szerint a természet is állatkínzó.

Egy ivartalanítás ezerszer jobban fáj a kutyának. ÉS TUDOM, hogy az HASZNOS, DE amikor a kutyád fetreng a fájdalomtól, akkor ő azt szerinted felfogja?

2013. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:

'Azért, mert más téren is van még tennivaló az állattartás terén, miért ne kéne foglalkozni kisebb problémákkal is, mint pl a fülvágás.'

Azért, mert amíg az alapgondolkozás nem változik meg, addig a nagyobb dolgokra is sz*rni fognak. Szerinted akit nem érdekel a kutya úgy általában, azt érdekelni fogja, hogy szabad-e vágni vagy nem?

2013. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
76%

Talán úgy hogy inkább azokkal kellene foglalkozni jobban és nem ezzel. egyébiránt vegyünk engem. nem vagyok sem szaporító sem tenyésztő. a kutyám füle vágva, törzskönyvel rendelkezik. attól mert van törzskönyve én még nem akarom vinni kiállítzásokra mivel senkinek nem akarom bizonyítani hogy a kutya milyen szép és tenyészteni sem akarom. chipje van, oltásai rendben, rendszeresen féregtelenítve. a legjobb tápot kapja ezen felül húsokat dögivel (nem egyszerre). tökéletesen boldog kiegyensúlyozott kutya. nah szóval akkor most mi van?? én mocskos állatkínzó vagyok de a szaporító az nem mert fialtató gépnek használja a szukáját, nem oltja a kicsiket stb stb. de a kutyák füleit nem vágja (nem fogja mert plusz pénz tehát a törvény csak jó).


egyébként ha valóban annyira foglalkoznának ezzel a szaporítós témával már régen nem lenne ennyi szaporító és állatkínzó. nem nehéz. csAK barangolni kell a neten és egy millió ilyen embert lehet találni. a multkor volt hogy olvastam egy sztorit. mégsem foglalták akkor még le a kutyákat sem (azóta nem tudom mi lett a dolog vége) azért ez elég gáz szerintem.

[link]

2013. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!