Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
28%
eemmi egészségügyi ok nem indokolja a kutyák fülvágását, így teljesen jó a törvény, már rég be kellett volna vezetni! Egy dobermannak pl. amúgy is felesleges vágatni, mert már úgyse lesz több tekintélye sajnos! Teljesen elcseszték már azt a fajtát is!
2013. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
*Semmi...
2013. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból mondom, hogy nem fáj nekik, az én pitem miután felébredt, reggel már össze-vissza rohangált és játszott...Pfúúúú milyen borzasztó élmény lehetett neki, biztos azért volt az hogy a kutya le se sz@rta h vágott lett a füle.
2013. febr. 11. 21:27
 34/70 anonim ***** válasza:
Más egy pit-nél, staff-nál és megint más mondjuk a dobinál! Kötni kell, begyullad, hülyén áll a végén mégis, stb. Ráadásul tényleg nincs már semmi tekintélyük (a legtöbbnek), mert a legtöbb "tenyésztő" átvette az amerikai mintát és a levékonyodott egyedeket "gyártja". Tehát vágottan, vagy a nélkül sem ér már sokat a fajta... SAJNOS!
2013. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 ekeke ***** válasza:
bocs, #25 Suni, nem kevertem össze. Állat. A védőknek is.
2013. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:

"Pont, hogy a szaporító fogja továbbra is csonkítani a kutyáit",


nah kicsit gondolkodjunk már: pont hogy a szaporító nem/sem fogja vágatni mert még a többi költségre sem ad ki akkor ezekre miért adna? simán azzal tud jönni hogy ez tilos ezért nem kell. számolj már utánna mennyi az egy egész alomnak? nekünk 160euro volt a fülvágás. szerinted hol fog kiadni ennyit egy szaporító egy fülvágásért amikor magát a kölyköt kb. 50ért adja???

2013. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
64%
De igenis indokolható orvosilag a fül vágása, ugyanis pont a dobermann egy igen szűk hallójáratú fajta, és sokkal hajlamosabb a fülgyulladásra. Egyébként meg amig a kiállitásokról nem tiltják ki, az emberek ha megtehetik vágatni fogják. itt tilos, de az, hogy egy szomszédos országban megcsináltasd, az nem tilos. max. drágább. márpedig még lehet kiállitani, remélhetőleg sokáig.
2013. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:

A baj csak az, hogy keveritek a szezont a fazonnal és összehasonlítjátok a jól tartott vágott fülű kutyát a láncossal, aminek az égvilágon semmi értelme nincsen, mert itt most a vágott fülekről van szó.


Abban igazad van, hogy az állatvédőknek van elég gondjuk, ezt első kézből meg tudom erősíteni, de ez nem zárja ki azt, hogy akár a kiállítási minőségű kutyák is oltalom alá essenek. Amúgy sem az állatvédő dolga ezzel foglalkozni, max. akkor, ha olyan nyomorult szaporítós kutyát kap ki, aminek a füle-farka olyan szinten van összegányolva, hogy jobb lenne leműteni tőből.


Nem hiszem el, hogy tényleg olyan nehéz elfogadni, hogy a XXI. században egy normális állam nem engedélyezi az állatokon végzett esztétikai beavatkozásokat. Én elhiszem, hogy nem annyira fájdalmas, nekem is tetszik vágott füllel a dobermann, de el kell tudni fogadni, hogy mostantól tilos. Ha ti nem is, majd a gyerekeitek megértik, ahogy a svájci gyerekeknek is úgy a normális a kutya, ahogy az anyjából kibújt és az nekik a bizarr, amikor a füle-farka meg van csonkítva.

2013. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:

21.39

Szerinted egy szaporító tényleg fizet az orvosnak, hogy levágja a kutya fülét-farkát? Most komolyan? Nem fizet, megcsinálja ő maga, vagy valamelyik nagyokos haverja. De hogy le lesz vágva, az 100.

2013. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az ismerősöm dobijának meg pont a fülvágás után gyulladt be a füle és hónapokig szenvedtek vele, hogy álljon már valahogy, mert sehogy nem bírta elviselni a kötést a gyulladás miatt, meg ilyenek... de jó már!


Amúgy meg egy szaporító se fogja levágatni/levágni a kutya fülét, pláne egy dobinál, mert 6 hetesen (amikor ők általában már eladják), még nem is lehet... persze hallottam már olyat más fajtánál, hogy baltával oldották meg pl. a farokvágást...

2013. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!