Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:

Szóval te komolyan azt hiszed, hogy ezek mondjuk 160 eurót kifizettek egy fülvágásért, vagy akármennyibe is kerül egy jobb helyen? Meg hogy egy kölyök benne van vagy 80 ezer forintba, de nem vitték, így megpróbálja 25 ezerért? A minőséget és az anyagi ráfordítást tisztán türközi, hogy még oltva sincsenek a kölykök.


Egyébként szerintem a törvényalkotók döntésében az ilyen esetek is sokat nyomtak a latba, mert többnyire nem a százötvenezres kutyák szenvednek a csonkítás miatt, hanem az olcsó szerencsétlenek, mert ugye fülvágás és fülvágás között is van különbség. Ez pl. csak egy farokvágás (jelszó: "angol bulldog kiskutyák olcsón eladók"): [link]


Lényeg a lényeg: részben azért tilos a csonkítás, mivel az emberek egy része sötét, mint az éjszaka, nem tiszteli az állatokat, nem biztosítja számukra a szükséges feltételeket még ahhoz sem, hogy szenvedés nélkül élhessenek, most mindenki szív.

2013. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
60%

nem vagyok bulldogos, de szerintem ők alapból farok nélkül születnek.

Álljatok már le könyörgöm!!!! A fül farokkvágott kiskutyát sajnáljátok, hogy jaj szegény meg lett csonkitva, és ez állatkinzás, azt a műtétet amelyiknél meg az egész méhét kiveszik, azt nem sajnáljátok!!!! Az még nagyobb kinzás, mert a szervezet teljes működése megváltozik, hormonokat vesznek ki belőle. én nem ugatok be az ivartalanitók sporttáborába, és ugy gondolom, hogy másnak sincs joga beleszólni abba, hogy egyesek még szeretnék megmenteni a dobermannt, mint fajtát. A dobermann mindig is egy luxuskutya volt, sokkal jobban megbecsülik a gazdái, mint bármi mást. És aki igy akarja nézegetni, az meg fogja oldani. És nagyon jól teszi.

2013. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig a sok áskálódó rosszindulatú hozzászólásokat.

Ez a fülmizéria nem az állatvédőknek köszönhető! Több országban is betiltották már, de mindig lesz olyan hely ahol megcsinálják... Itthon is lehet találni orvost és Szerbiába, Romániába stb.. szintén levágják legálisan! Itthon is ha vágatod kérj papírt egészségügyi illetve esztétikai okokból lett vágatva és nem lesz gond :-)

Itthon a kiállításokra és a közeli országokba viheted nyugodtan az nincs betiltva, hogy nem vihetsz vágott fülű kutyát. Én remélem , hogy előbb utóbb visszahozzák a fülvágást mert a Dobermann az úgy Dobermann!!! Louis Dobermann úr véletlenül kezdte el a fül és farokvágását. Ha kopót akarok akkor azt veszek de ha dobermannt akkor az fül és farokvágva az igazi. Sokan nem értik de ez csak egy porc sokkal fájdalmasabb egyéb más műtét a kutyának, és most azzal jön valaki, hogy honnan tudom hát onnan hogy fülvágás után aznap rohangál és semmi baja, míg bármely más műtét után 2-3 nap mire szemmel láthatólag jól lesz az állat! És ha már erről van szó régen ....okat sem kérdezték meg, hogy körbemetéljék e vagy sem, vagy beszélhetnék a lábelszorításról de még sorolhatnám pedig ők emberek és sokkal több fájdalmat okoztak nekik!!!

Higgyétek el nem állatkínzás egy szépen levágott fül sokszor rengeteg fülgyulladás gombásodás megelőzhető vele.

2013. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
kimaradt egy NEM onnan, hogy Dobermann Úr NEM véletlenül....
2013. febr. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként meg a rotti sokkal, de sokkal szebb hosszú farokkal, mint vágottan!
2013. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
26%
Plusz egy farokvágott kölyök nem is fejlődik olyan szépen, mint vágatlan farkú társai. Miért? Azért mert a farokvágás után kb. 10 nap a gyógyulási idő, ezalatt a kölyök nyűgös, ez által az anyja is nyűgös, mert ugye nem érti mi van a kölykével, csak azt érzékeli, hogy valami nincs rendben. Ebből következik, hogy nem annyi, és nem olyan minőségű a teje, plusz a kölyök nem is eszik rendesen ebben az időszakban, tehát nyilván rosszabbul fejlődik. És mielőtt még valaki lehurrogna normális tenyésztőtől tudom ezt a dolgot, mert tapasztalta. Igen, biztos, hogy normális tenyésztő, nem vékony dobit és nem is malacorrú rottit tenyészt, hanem normális, kívül-belül a fajtastandardnak megfelelő kutyákat!
2013. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
64%
hát kedves utolsó elég nagy baromságot írtál! Gratulálni tudok aki ilyet baromságot mondott neked!
2013. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
26%
ez tényleg igaz amit az utolsó előtti irt, nem fejlődnek szépen a vágott farku kisdobik. Az enyémek is 4kg-osak voltak 3 hetesen, ki is voltam borulva:))))) Most 8 hetesen 9.5 kg-ak nem tudom mi lesz igy velük, megmaradnak-e:))))
2013. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
Hiába írtok 100 oldalakat is, tilos a fülvágás. Majd beletörődtök. Ha annyi nagyobb gond van a világban, miért nem azzal foglalkoztok és hagyjátok a fenébe a törvényt, ez van, a kutyáknak így rosszabb nem lesz, legfeljebb jobb.
2013. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
61%
nem fogunk soha beletörődni kiskapuk mindig lesznek :-)
2013. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!