Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:

aham, és ha valamelyik nagyokos összenyírbálja a kutyát akkor azt tuti meg is veszik? hadjad már! akkor inkább megvesznek egyet máshol és elintézik maguk vagy éppen nem.

és tudod azért olyan nehéz elfogadni mert számunkra érthetetlen hogy egy olyan dolgon akarnak változtatni ami már hosszú évek óta létezett. ezeknek a fajtáknak pontosan azért is követelte meg a standard mert azt úgy tenyésztették ki, olyannak csinálták, olyannak akarták. így az összes elveszti a valódi szépségét, ugy mint a dobi, a roti, a pit, az amstaff, a dán dog a boxer és a többi ha esetleg kifelejtettem valamelyiket. sőt épp ma olvastam egy oldalt ahol azt írják már az ókorban is szépítettek saját kezűleg kutyákat. és én pl. személy szerint azért hozom fel a többi szerencsétlen állatot, mert ne engem állatkínzózzanak már le mikor a kutyám vígan éli, élte és élni fogja az életét vágott füllel. plusz a beavatkozás alatt szépen horkolt, akkor biztos marhára fájt neki.

2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
51%
6-8 hetes korban simán vágnak fület és fognak is, mert itt is látni, hogy van rá igény - és a szaporító ugye csak a vásárlói igény elégíti ki, azt árul, amit megvesznek.
2013. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
nah azért ne keverjük már össze azokat a személyeket akik nem képesek a kutyáikra ügyelni. nekünk az orvos egy raklap vitamint meg antibiotikumot meg betadint írt fel. még egy fél pillanatra se gyulladt be neki. aki pedig erre nem gondol, az egy ivartalanításnál sem fog ilyenekre odafigyelni ami szintén begyulladhat és szenvedhet a kutya tőle.
2013. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy összenyirbálják...persze nem a tenyésztő. Találomra egy hirdetés szövege: "eladnám kaukázusi vágott fűlű kőlyők kiskutyámat 9 hetes buksi névre halgat". Néha még a legkorcsabb falusi kutyáknak is le van vágva a farka.


Senki nem állatkínzózott le, nekem is tetszik a vágott fül és állatkínzást is láttam már egy párat. De ez a törvény, ezt kell szeretni, 15 év múlva már nem nagyon lesz vágott fülű kutya, majd mindenki szépen hozzászokik.

2013. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:

Wintersunset


neked nem sikerült elolvasnod amit írtam? 160 eurót számolj már egy alomra fejenként és ez még csak fülvágás. plusz gyógyszerek, hogy a fül ne fertőződjön el, mert ugye egy gennyes fülű kutyát senki nem vesz meg.

2013. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
oké a kaut azt aláírom mert azt tőből csonkolják ahhoz nem kell túl sok érzék nyiszitelni. de az összes többi fülnek kifejezetten fontos a szép forma nem megy csak úgy durr bele módjára.
2013. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:

Láttam igen, tudok olvasni is, nem csak írni. :)


Te viszont szerintem nem láttál még igazi szaporítós kutyát. Nem csak kölyköt, hanem mondjuk öreg szukát, mert azon látszik ám a gondosság. Vagy szaporítótelepet. Mivel felhoztad az árat, gondolom nem lesz nehéz rájönnöd, hogy a szaporító nem orvossal vágatja le a kutyái fülét, vagy farkát, mert drága. Tudtommal most nem csak a dobermannokról beszélgetünk, hanem más fajták is szóba jöhetnek, tehát az nem mentség, hogy a kaukázusi fülét egyszerű levágni, szóval az nem nagy bűn, házilag is jó, mert nem jó.

2013. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:

valaki írta, hogy az ivartalanítás fáj, és egy másik kommentben jött, hogy volt fülvágás és másnap már rohangált.

Az én ivartalanított kutyám is. Megcsinálták a műtétet (ahol altatnak és érzéstelenítenek, tehát nem fáj), másnap már rohangált, a gallér se kellett rá, mert eszébe se jutott, hogy piszkálja a sebét. A másodiknál ugyanez. Akkor ők ilyen hiperszuperek,hogy jól voltak ivartalanítás után, vagy mi? Azért egy műtétet egy fülvágással ne hasonlítsunk már össze...


És igen, majd szépen mindenki megszokja, hogy ez van. Nem a szépségéért kell kutyát tartani..

2013. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:

Egy példa, ha már az áraknál vagyunk:


25 ezer forintos darabár alatt kihozta az egészet a fedeztetéstől kezdve a szuka ellátásán át a kölyök 4 hónapos koráig, fülvágással együtt, és akkor ez még nem a legalja kategória.


[link]

2013. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

"Azért egy műtétet egy fülvágással ne hasonlítsunk már össze..."


miért a fülvágás nem műtét? azt is altatásban végzik, ott is nyisszantanak egy nem kellő darabot és azt is varrják. azt hiszed hogy az orvo kijön a váróba egy ollóval kettőt nyisszant aztán lehet menni? egyébként meg ha már it tartunk csak itt a gyik-on érdemes lenne utánnanézned hogy hány ivartalanításos műtét után írtak ide mert valami nem volt oké a műtét után illetve nemrégen el sem volt rendesen altatva a kutya és végig szenvedett, sírt. érdekes a fülvágással kapcsolatban ilyet én még nem olvastam, sem azt hogy a kutya pl. véreset vizelt volna utánna vagy bármi.



25e darabáron hozta ki mindezt? ugy érted ennyiért adja a kutyákat akikre a múltjukban nyilván nem 25ezret költöttek? nem ujkeletű dolog az hogy egy nagyobb kutya az ember nykn marad és igyekszik a lehető legolcsóbban eladni már csak hogy megszabaduljon tőle. ez még korántsem igazolja azt hogy egy szaporító lehoz egy almot aminek tervezetten le is vágatja a fülét és ha ne adj isten rajta marad akkor meg majd mehet a levesbe. egy szaporító pontosan azért szaporító mert semmi más nem érdekli csak a pénz és a minél nagyobb nyereség. kétlem hogy pl. egy dobi almot majd elvisz egy orvoshoz levágatni a fülüket ha még oltatni sem képesek. ez plussz pénzkiadás ami nem éri meg. sőt ezzel még jobban felhívja magára a figyelmet mert ugye ez a törvény szerint tilos. egyépként meg nem is erről szólt a kérdés hogy miért nem találni vágott fülű almot mert az messze nem érdekel senkit. hanem hogy pl. én aki megvettem egy olyan kutyát személy szerint le akarom vágatni a fülét teszem azt. ez főleg a pites, staffis körökben szokott úgy menni hogy ha akarod vágod ha nem nem. és pedig pont ez az a fajta ami a legjobban közkedvelt a szaporítgatásban.

2013. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!