Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
Éljen a kiskapuk országa. :/
2013. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

Egyébként meg ha a dobit olyannak álmodták meg, akinek áll a füle, akkor miért nem "adtak" még a kitenyésztésénél bele valami álló fülű fajtát? Mert akkor nem kellett volna vágni a fülét...


A vágott farkú kutyák rosszabb fejlődése pedig igaz, aki nem ért hozzá, vagy nem tapasztalta több almon keresztül, az ne okoskodjon!

2013. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
Hát ha a 8 hetes dobit 9,5 kg, az elég gáz... Az túl sok...
2013. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
*dobid
2013. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
11 hetes korára elnyulja magát. teljesen jó a sulya. 7-10 kg között normális. Elég erős csontozatú kiskutya.
2013. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nem értek a dobikhoz, de én sokallom kicsit, főleg egy rottihoz képest... Nekünk 8 hetesen kisebb volt a rottink... na mindegy. Ha erős csontozatú, akkor jó, bár manapság nehéz erős csontozatú dobit venni, csak a piszkafaféléket gyártják halomszámra... Errefelé annyira nincs tekintélyük, hogy egy ismerősömet és a dobiják megdobálták kővel... igaz cigányok voltak, azoknak meg mindegy, kauval is mehetnél... Tényleg sajnálom, hogy így elcseszték a dobikat, már nem a fülvágást hiányolom, hanem a testét, a testalkatát...
2013. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
kedves 11:56 akkor nálam megdőlt a tendencia igaz nem dobi de vágott farok az stimmel és SOHA nem volt gondom a kiskutyáim fejlődésével!!!!
2013. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
Utolsó, te szaporítasz?
2013. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
61%
Lehet szaporítok 20 éves kutyázok 10 ujjamon megtudom számolni hány almot hoztam le mindegyiket tudom kinél van és heti rendszerességgel járok kiállításra úgy külföldön mint itthon is. Többszörösen győztes MultiCh, Grand Champion és még sorolhatnám SAJÁT tenyésztésű kutyáimmal büszkélkedhetek több fiatal kutyám volt fiatal osztályban BOB ( nyílt és Ch kutyák mellett ) de lehet, hogy szaporító vagyok :-) sajnos elég rosszul csinálhatom mert soha nem jövök ki belőle jól állandóan a többszörösét tolom a kutyákba:-)
2013. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Jajj hagyjuk már ezeket a kiállításokat... Nyáron elmentünk CACIBra és borzasztó rossz élményekkel jöttünk haza... Pl. a rottik, ahogy kinéztek, az valami borzalom volt... Vagy pl. az angol bulldogok (na jó, azok amúgy is elfuseráltak már rég)... És szinte mindegyik kitűnőt kapott! De mire? Sajnos mivel gyártják a kutyákat, mert ugye felkapott fajta mondjuk a rotti, ezért ők is a malac orrúakat részesítik előnyben... Egy fajta volt pozitív csalódás, méghozzá a dobermann. Azon nagyon szépek voltak, igazi erős, széles mellkasú dobermannok! Na meg az is nagy szégyen, hogy míg a kutya a körben van, a családból 3-an is dobálják neki a labdát, plüsst, ki mit, hogy valahogy életet hozzanak már a kutyába, mert egyébként majd elalszik... Szörnyű, többet valószínűleg nem is megyek. És sajnos ezt a legtöbb fajtáról el lehet mondani és bíróról... Pl. a rottikat és a dobikat, aki bírálta, nem magyar volt, keveset tudott csak magyarul... egy csajt osztottak be mellé, aki semmit, de az ég világon semmit se tudott a standardjukról... na volt pár kutyának x problémája, nem jó szögellés, stb., de mivel magyarul nem tudta elmondani a faszi, a csajnak meg fingja nem volt, így inkább nem írt be semmit... legyintett egyet a bíró, azt mondja, ó jó az... Na! Hát milyen jó már ez így! Szóval engem a legkevésbé sem hat meg, hogy egy adott kutya milyen címeket kapott, mert nem nem biztos, hogy ér is valamit...
2013. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!