Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Tényleg SENKI sem...

Fülvágás? Tényleg SENKI sem vállalja majd el mostantól?

Figyelt kérdés
Vágott fülű kutyám van, és szerintem egyáltalán nem jó ez a törvény manapság...tényleg kilátástalan a helyzet a kutyájuk fülét vágatni kívánó gazdiknak?

2013. febr. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 ekeke ***** válasza:
48%

12-es névtelennek: nem érhető a kérdés, de próbálok válaszolni. Az állatok NEM a kedves szőrös simogatnivaló macika, nyuszika, kutyus és cicus, hanem mindegyik állat.

Ezért aki állatvédő nevet ad magának, annak az összes állatot kell védenie. Már fent leírtam, hogy érdemes kezdeni. De mégsem kezdik. Ők megmérgezik az egereket és patkányokat, melyek napokig kínzó görcsök közt vagy belső vérzések következtében pusztulnak el, esetleg HUMÁNUS módon csapdába ejtik őket, ahol éhen-szomjandöglenek. Én szadista vagyok, mert agyoncsapom. Ők sajnálják a megvágott fülű KUTUSZT, én meg sajnálom az élete kezdetétől végéig 1/5 nm-en nyomorgó tyúkot, mely 8 hónapig betegre tojja magát, aztán széttépik biomasszának. Én a kertemben szabadon tartom őket, legelhetnek a csirkék, libák, kecskék és birkák, és amikor véget ér az életük elvágom a torkukat. SZADISTA VAGYOK!!!! Tyúkokat, libákat, kacsákat, pulykákat, disznókat, évekig bezárni, lenyomorítani, éheztetni, trancsírozni, aludni nem hagyni, stresszben tartani, hormonokkal etetni HUMÁNUS!

2013. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
51%

Áruld már el nekem légyszíves, hogy mi pénzt költenek az állatvédők arra, hogy ne lehessen mostantól vágatni a kutyák fülét? Fizetnek ha nem vágatod le, vagy mi?


Az ivartalanítást nagyon nagy hiba ide keverni. Az is fájdalmas, ugyanakkor az egyik leghasznosabb dolog, amit a kutyával megtehetsz. A fülvágásnak az égvilágon semmi haszna nincs (kéretik nem belekeverni az egészségügyi indokot), csupán megszokták az emberek, hogy bizonyos fajták füle vágott és most borzalmasan csalódottak. Ez a törvény, ha tetszik, ha nem.

2013. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
50%
Bírom amikor van egy téma, és valaki egyből áttér más problémákra, hogy de hát azok is vannak, az ellen is kell tenni. igen az ellen is kell, vannak kisebb és nagyobb problémák, most a fülvágás a téma.
2013. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
43%
Pont, hogy a szaporító fogja továbbra is csonkítani a kutyáit, mert különben nem veszik meg tőle. Mert milyen már, hogy 15 ezer kér a dobermannért, aztán még a farka sincs levágva? Sajnos így gondolkoznak az emberek.
2013. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
73%
Ekeke, ne keverd most ide a haszonállatokat, mert nem jó összehasonlítási alap. Azért tartják őket nyomorúságosan, mert úgy olcsóbb. A kutya tartása nem olcsóbb attól, hogy le vannak róla vágva dolgok.
2013. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
56%
Igen, a szaporító tovább fogja vágatni a kutyát aki pedig jó gazda lenne az nem fog kutyát venni, mert már nem kell neki vágatlanul. Ja persze bocsi, elfelejtettem, hogy az az ember nem lehet jó akinek egy fajta vágatva igazi. Legyen inkább a szaporítónál. Nekem a dobermann az álomfajtám, legalább 10 éve várok rá, de valószínűleg mostmár lemondok róla, mert vágatlanul nem kell. Tudom rossz ember vagyok. Csak sportolni, kutyaiskolázni, versenyezni akartam vele. De rossz dolga lett volna! Megtehetném, hogy sunyiba vágatom, de akkor a versenyeknek annyi.
2013. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon szomorú a történeted, de én nem gondolom, hogy a lógó fül akadályozná a kutyát a sportolásban, kutyaiskolázásban, versenyzésben.
2013. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
59%
Én nem gondolom, hogy egy ország állattartási kultúráját az határozza meg, hogy a kutyák füle kupirozott, avagy sem. ha a kutyáknak lenne viszonyitási alapja, akkor a szomszéd "csonkolatlan" de szabvány láncon tartott évek ota sinylődő kutyája, már öngyilkos lett volna, mert az én megkinzott dobermannjaim naponta járnak ki, szabadon élnek, játszanak, és olyan kajákat esznek, amiről az a szerencsétlen még csak nem is álmodott. És a legjobb az egészben az, hogy ez egy EU-ból behozott baromság, ugyanis az állatvédő szervezetek 80%-a pont leszarja , hogy vágatod-e a kutya fülét vagy sem, egy dolog érdekli: az állat jól legyen tartva. Ez csak a netes "állatvédők" okoskodása. Az okosok is csak akkor fröcsögnek, hogy jaj szegény megkinzott kiskutya, amikor meglátják felkötött füllel, amikor meg szembetalálkoznak egy felnőtt vágott dobermannal, összepisilik magukat a gyönyörűségtől. A dobermannt mint fajtát, egy ember álmodta meg, és dolgozott rajta, és mióta létezik, azóta vágott a füle, és a farka, ugyhogy a hosszu fül, és farok pont az ami megváltoztatja magát a fajtát.
2013. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 A kérdező kommentje:
ez így igaz, utolsó
2013. febr. 11. 21:19
 30/70 anonim ***** válasza:
48%
tökéletesen egyetértek ma 21:02 es válasszal. azért hagyjuk már azt hogy szanaszét kínozzuk az állatot, miközben úri módon van tartva, de az ilyesmit bezzeg senki nem veszi észre. az sem jut el senki agyáig hogy ezek a kutyák semmit nem szenvednek, el vannak rendesen altatva. és utánna se fognak fel semmit az egészből mert nem fáj nekik. tudom hogy hihetetlen de így van. én is azt hittem hogy a kutya amikor felkel az altatásból majd sírni fog vagy ilyesmi, de semmi! semmi az ég világon. ugyanolyan mint volt. komolyan mondom még az sem fájt neki ha rázta a fejét. az ég világon semmit nem fog fel a kutya az egészből, de ezt csak az értheti aki már vágatott fület. bírom a sok okoskodót hogy állatkínzók meg minden vagyunk miközben a kutyáink csodálatosan éldegélnek, boldogok.
2013. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!