Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
 91/144 anonim ***** válasza:
95%

Én nem akartam ebbe beleszállni, de az utolsó válaszadónak válaszolnék, mert egy valamit nem értek. Ki mondta, hogy az baj, ha valaki póráz nélkül viszi a kutyát, ha azt tudja kontrollálni? Mert itt, szerintem pont azon van a lényeg, hogy ha hallgat rád és úgy van póráz nélkül, hogy visszahivható miden esetben, akkor nincs vele baj, de ellenkező esetben van.. Ha majd átszalad az úton és elütik, akkor is jó lesz minden?

Meg én ezt a kaka evős dolgot sem értem. Semmiképp nem higiénikus, de annyi mindent össze is szedhet vele a kutya... És akkor evvel sincs gáz? Csak akkor lesz, amikor majd összeszed valamit vele?

2013. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/144 sippara ***** válasza:
88%
Nem, nem kötelező a póráz (illetve törvényileg igen, de ezt ne itt és most vitassuk meg, mert itt fogunk megöregedni), DE ha a kutyámat nem tudom letiltani számára káros dolgok FELEVÉSÉRŐL, nem tudom akármikor MEGÁLLÍTANI, és BEHÍVNI, akkor bizony vegyem már pórázra, PLÁNE a belvárosban, és nem azért, mert így kell kutyát tartani, hanem azért, mert ha nem teszem, azzal a saját kutyám testi épségét, netán ÉLETÉT és - bár ez nyilván nem szempont a gazdinak - mások vagyontárgyainak/értékeinek (autójának, kutyájának, ruhájának, gyerekének) épségét teszem kockára. Ez pedig senkinek nem jó, pláne nem vicces - illetve de, amolyan Marley stílusban az, EGÉSZEN ADDIG, amíg a kutyát meg nem sebesíti egy autó/busz/bicikli/másik kutya/egyéb állat, vagy össze nem szed valami igazán csúnyát a zabálásból.
2013. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/144 A kérdező kommentje:
Vagy kifut a kutyuli a 75-ös troli elé. A busz fékez, a kutya megússza, de 5 öregasszony kitöri a lábát az utasok közül. Jó poén. Majd a blogolvasók ismét derülhetnek valamin.
2013. okt. 1. 21:36
 94/144 zsopega ***** válasza:
20%

A kérdezőnek üzenem: Számodra is megadatott az a bizonyos 15 perc hírnév. Mert ennyit akartál mindössze.

Csitulj már el, unalmas vagy. És szánalmas.

Üdvözlettel : Bodi, a volt menhelyi keverék és a gazdija

2013. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/144 Akiteki ***** válasza:
94%
Sikerült az ömlesztett szövegből néhány mondatot kiolvasnom. De mi köze a belvárosban sétáló kutyának a vadászhoz vagy a juhászhoz? Én speciel el szoktam vinni az erdőbe sétálni a kutyáim, de ott elég ritkán találkozom a 7-es busszal.
2013. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/144 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%

Könyörgöm, SZÖVEGÉRTÉS!!!!!!!!!

Nem az a bajunk, hogy a BEHÍVHATÓ, SZÓFOGADÓ kutya póráz nélkül sétál akár főút mellett, hanem az, hogy a NEVELETLEN, 4 SÁVOS ÚTON ÁTROHANÓ kutyát sétáltatják póráz nélkül és NORMÁLISNAK TARTJÁK, hogy ZAVAR másokat a jelenlétével. Ha vki pórázon közlekedik a kutyájával, vagy én gyakorlok, tréningezek vele akár szabadon is, NE JÖJJÖN ODA MÁSIK KUTYA HÍVATLANUL!!!

Mit nem lehet ezen felfogni???

2013. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/144 anonim ***** válasza:
94%

Mi is pórázon sétálunk ott, ahol forgalmas, meg emberek vannak, akiket zavarhat. Pedig a huskyjaimat igazán nem lehet vérmesnek nevezni, mégis van aki fél tőlük, ezt tiszteletben tartom.

A másik a szempont a kutyáim egészsége, mert én bevallom, nem vagyok 100 százalékig biztos benne, hogy minden esetben letudnám kontrollálni ha egy macska után akar szaladni, át az úttesten. És sajnos elég 1!!!! rossz pillanat, egyetlen egy megtagadt parancs és súlyos következményei lehetnek. A másik, hogy itt falun, az embereknek nulla a kutyanevelés, meg a sétáltatás meg hasonlók és elég sok szocializálatlan kutya van, akik alig várják, hogy nekiessenek a másiknak, és sajnos a gazdik szeretik tárva nyitva hagyni a kaput, persze a kutya nincs megnevelve, hogy nem szabad ám neki támadni, meg kijönni kapun kivűlre és már ront is felénk, mint a nem normális... Annyit igazán kibirnak pórázon még kiérünk a tóhoz vagy erdőhöz vagy szántóföldre, ahol nincs autó meg nyugi van, aztán úgy is szaladgálhatnak kedvükre és szerencsére eszük ágában sincs szökni, vadról is sikerült lehivni, mégsem engedem el forgalmas helyen egyiket sem. Ha én ezért leszek rossz állattartó, akkor az vagyok és vállalom.:)

2013. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/144 A kérdező kommentje:

"A kérdezőnek üzenem: Számodra is megadatott az a bizonyos 15 perc hírnév. Mert ennyit akartál mindössze.

Csitulj már el, unalmas vagy. És szánalmas.

Üdvözlettel : Bodi, a volt menhelyi keverék és a gazdija"


Hm. Mindenesetre megérte a felhajtás, mert állítólag törölte a bejegyzést Demény gazdája. Talán ő okosabb, mint te, kedves válaszoló. Szerintem meg az szánalmas aki támogatja, hogy kutyák rohangáljanak 4 sávos utakon. És még csak fel sem merül benne, hogy MIÉRT???

2013. okt. 1. 23:38
 99/144 A kérdező kommentje:
Mármint benned, csak hogy összezavarjalak.
2013. okt. 1. 23:40
 100/144 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező. A fene tudja még valahol egyet is értettem veled , bár eléggé ferdítettél sok helyen , irigységből érveltél szerintem de akkor tegyük tisztába a dolgokat mert úgy érzem kezdesz átlépni egy határt ami már engem sért mert hogy ...


1. Egyáltalán nem gondolják a vizslások hogy több joguk lenne, kikérem magamnak én is az vagyok. Eleve nincs olyan hogy vizslás bmeg , hanem kutyás , állatszerető ember van. Azt hogy vannak fajta jegyek amiket szeretünk az nem azt jelenti hogy vizslás vagyok.


2. Fogd már fel végre , nem az volt az eredeti gond , hogy elküldték , hanem olyan stílusba.


3. Igen, intelligencia kell hozzá , hogy nem engedem oda egy porázas kutyához az enyémet ha szabadon van. De, és megint csak bmeg, szerinted mennyi az esélye egy ligetben, hogy akár csak egy 2 percnyi séta távon ne legyen más porázas kutya ? Elkerülhetetlen. Attól függetlenül , hogy mondom tiszteletbe kell tartani.


4. Judit nem arról beszélt aki felelősen tisztába van a kutyája habitusával és azért tartja porázon , hanem akiknek az a kutyasétáltatás , hogy porázon rángatja a kutyát.


5. nem azt mondom hogy free Willi minden kutyának , de pont hogy azért van annyi szocializálatlan kutya, mert már kicsinek ne menj oda , jajj nagyobb, jajj mi lesz. Igen nem szeretném ha baja esne a kutyámnak , de igen is kell hogy néha összemorogjanak és aztán eldöntik náluk ez mőködik ok tiszták , mi nem .


6. Végezetül akik jönnek itt nagy kemény menő csávó móndjára hogy majd szerez egy nagykutyát és akkor meglátjuk mi lesz. Nem tudom , de ha az én kutyának baja lesz pusztán ilyen indítatásból , meg azért mert hogy Ő most akkor megmutatja a világnak akkor azt ott helybe elásom !

2013. okt. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!