Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/144 anonim ***** válasza:
69%

De, Demény a leírtak alapján baromira neveletlen. A 6000 emberből aki lájkolta fb-on az oldalt, mondjuk 100-200 találkozott is vele, a maradék csak az írásokból tud következtetni arra, hogy milyen a kutya.

Márpedig az a kutya, aki kakit eszik, átrohangál az úttesten, letojja, ha a gazdája hívja stbstb. az bizony neveletlen.

Én tisztelem azt, hogy ő vizslákat ment/ett, de arra ne legyen már senki ilyen szinten büszke, hogy elcseszte a kutyát.

Nekem is van két eléggé elcseszett beaglem, Akumi tudna róluk mesélni, de nem is törekszem arra, hogy ezáltal híresek legyenek, és igyekszem tenni azellen, hogy veszélybe sodorjam az életüket (a nagyobbik már nem zabál fel semmit, nem mászik az asztalra, "csak" ugatja az idegeneket, a kisebb meg még minden olyat megcsinál, amit egy igazán elcseszett kutya meg is tud csinálni lsd. Marley), de ettől függetlenül, ha el vannak engedve nagyon szépen visszajönnek, és csak olyan helyen engedem el őket, ahol tudom, hogy biztonságban vannak (nem, itt nincsenek kutyafuttatók). Ha meg jön egy kutya pórázon alap, hogy mind a három kutyámat magamhoz hívom és csak azután engedem el őket, hogy megkérdeztem a másik kutyást, hogy mehetnek-e. Ha meg neadjisten odamennek, mert hamarabb veszik őket észre, akkor behívom őket és ha mégse jönnek bizony értük megyek és elnézést kérek a másik kutya gazdájától. Nem is szokott konfliktus lenni ebből. De az, hogy még én hülyézzem le a másikat a saját hibáim miatt, az pöppet nevetséges dolog..

2013. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/144 anonim ***** válasza:
73%

1) a blogban demény gazdája a saját véleményét, történeteit osztja meg, nem szokta azt írni, hogy márpedig minden kutyatartónak az ő példáját kell követni

2) a negatív reklám is reklám, tehát a fröcsögéssel is deményt népszerűsítitek

3) ha egy random kutyás blog alapján nevelné a "kutyás társadalom" a kutyáját, akkor az nem a blog hibája lenne

4) demény még nem támadott meg senkit, így meri elengedni a gazdája, hiába nem jön vissza az első füttyre

5) a blog deményről szól, és megvan a saját stílusa, ezért van benne "istenítve" demény, de ha nem tetszik, akk ne olvassátok, azért senki nem szorított pisztolyt a halántékotokhoz gondolom :D

6) demény elképzelhetetlenül káros blogja helyett inkább foglalkozna a kérdés megírója pl azzal, hogy milyen hatása van a kereskedelmi tvken főműsoridőben vetített brutális véres filmeknek a fejlődő gyerekekre (kutyák ugyanis ritkán olvasnak blogokat, így valószínűleg nem is fognak belőle tanulni)

7) az ivartalanítás pedig igenis minden kutyás kötelessége lenne a daganatos-gyulladásos betegségek és nem kívánt szaporulat elkerülése érdekében, amennyiben nem kíván tenyészteni a kutyájával

8) ha nem érti a szarkazmust, a viccet és a túlzásokat a kérdés írója, hát akkor egyrészt baromi nehéz és unalmas élete lehet, sajnálom őt

+ azért azt be kell látnia mindenkinek, hogy egy amúgy normális kutyát elront a folyamatos pórázon sétáltatás, általában agresszívabbá, zárkózottabbá válik az eb, és normális keretek között minden kutyának egészséges az, ha "lejátssza" egy új kutyával, h ki a dominánsabb, ugyanis ha ez nincs meg, összezavarodik a kutya, de ezt gondolom mindenki tudja, ugyanis mindenki profi kutyás, a kommentekből ítélve (főleg a kérdező) :)

2013. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/144 anonim ***** válasza:
68%
'Demény nem neveletlen, csak hebrencs...' Az nem neveletlenség, hogy átrohan az úttesten, majd a gazda szólítására sem áll meg? Elnézést, de akkor mi a neveletlen?
2013. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/144 anonim válasza:
71%

Mielőtt nekiáll bárki nyilvánosan fikázni és konkrétan lejáratni bárkit, érdemes tájékozódni. Legelőszöris az említett esetről, pontosan. Mert természetesen nem pontosan ez és így van leírva Demény oldalán. Azután azokról az emberekről, akiket éppen fikáz. Igen, Gazdi és én is (Pótgazdi) több száz vizslát mentettünk, és adtunk már örökbe, bár ennyire közvetlenül már nem foglalkozunk állatvédelemmel. A több százból több tíznek otthont is adtunk arra az időre, míg gazdára nem találnak. Rázogattunk nem egy haldoklót, és nem egyszer haraptattuk meg magunkat, mert segíteni akartunk, és tudtunk is. Mindennek egyenes következménye - bár nyilván sokak számára ez már-már a sci-fi kategória, de bátram utánunk lehet csinálni - többszáz méterről fel tudjuk mérni a parkban közeledő kutya-ember párost, és minden szándékukat. Hogy Demény és a falka többi tagja sem 100%ban tökéletes, az tény, de mind boldog kutyaéletet él és egyik sincs életveszélyben. Lázárról szintén érdemes lett volna tájékozódnia a kedves fikázó hozzászólónak. Igen, harap. Igen, bizonyos, és csakis bizonyos esetekben a saját gazdáját. Hozzáteszem, idegent soha nem harapott meg. Aki szerint ezért idióta vagyok, gondatlan és felelőtlen, az fogadjon örökbe egy láncról mentett, nulla szocializációval rendelkező, tíz év feletti kant, és meglátjuk, mire jut vele.


Pótgazdi

2013. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/144 zsopega ***** válasza:
73%
Bevallom,örömmel olvasom Demény blogját, nagyokat derülök rajta. Sokkal szívesebben, mint ezt a felesleges vitát, ami a háta mögött indult. Szerintem szánalmas azokra a kommentelőkre nézve, akik nem értik, hogy a Gazdi a kutya szemszögéből ír és nem tudnak egy cseppet sem elvonatkoztatni a valóságtól. Tán sosem hallottak gyerekkorukban meséket? A Gazdi nem kutyakiképző oldalt vezet, nem erről szól a dolog. Ez vinné rossz utakra a kutyás társadalmat? Nevetséges. Én ismerem a saját kutyámat, tudom, hogy hol és mikor engedhetem szabadon vagy hol kell a póráz végén lennie. Viszont szórakoztatnak Demény történetei és ez ebben a lényeg, erről szól az oldal. Akinek meg fáj Demény sikere, annak javaslom, hogy utánozza bátran. Hátha nagyobb sikere lesz olyan okosságokkal, amiket a szakemberek már réges-rég leírtak. Sok sikert kívánok hozzá! :)
2013. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/144 anonim ***** válasza:
66%
Hát #37 ha te 164-es iq-val már szuperintelligens lennél de mindegy, ha inkább behazudtál volna egy 110-130-at még el is hiszem. És iq és iq között is van különbség de mindegy. Amúgy meg miért baj az ha valami sikeres ? Jah mert neked nem megy ? És inkább dögöljön meg a szomszéd lova is ? Nem hoztál fel érveket azzal szemben hogy van vagy mondanivalója , csak hogy az író pénzt csinál. Hajrá megérdemli. Amúgy a sorok között: Egy ember a saját neveletlen igen kimondtam neveletlen kutyáján keresztül mutatja be mivel is jár egy kutyanevelést , megspékelve egy kis humorral , és bevallva , hogy a gazdinak is van mit tanulni. Aki ezt nem érti az maradjon a Micimackónál. És megint csak hangsúlyozom , hogy a porázas sztorival én sem értek 100-ig egyet, ahogy pl. királyul a 38-as megírta. 164-es iq pff és gondolom a csajoknak meg 27 centit kamuzol...ehh !
2013. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/144 anonim válasza:
79%
Sokat gondolkodtam azon, hogy ti tényleg komolyan gondoljátok azt, amit írtok, és komolyan felheccelitek magatokat ezen? Aztán rájöttem, hogy igen, ti véresen komolyan vívjátok ezt a háborút. Csak tudnám, hogy miért? Mert a világ fekete és fehér? Mert csak rosszak vannak és jók? Mert csak pórázos és póráz nélküli gazdik vannak? Mert csak az az igazság, ami le van írva a blogba? Meghatároz ez valamit? Törvénybe iktatják például a kaka evést? Kötelezővé teszik a békázást? 6000 embert hülyének néztek? A kérdező ezen leírása szerintem sokkal felháborítóbb, mint a blog bármelyik bejegyzése: „Ezzel csak az a baj, hogy 6000 ember azt hiszi az a normális amit ő képvisel. Egy bolond 100-at csinál.” Hát fordítsuk már meg a dolgot. Ki vagy te, hogy mind a 6000 emberről azt feltételezed, hogy annyira hülye, hogy úgy gondolja így kell állatot tartani? Ki vagy te, hogy azt feltételezed bárkiről is, hogy azért csatlakozott az oldalhoz, mert itt akarja megtanulni, hogyan kell állatot tartani? Képzeld el, nekem tetszik, viccesnek tartom és jókat nevetek rajta. Szívesen nézem Demény és a falka viccesebbnél viccesebb képeit és a kommenteket, mert megnevettet, mert jókedvre derülök tőle. És ha valamiben nem értek egyet a Gazdival, akkor megvonom a vállamat és nyugtázom a dolgot, hogy ebben másképp gondolkodunk. Nem érzek legyőzhetetlen belső kényszert, hogy megváltoztassam a gondolkodásmódját, hogy ráerőltessem a véleményemet. Demény oldalát nem kötelező követni, és olvasni se. De ha te már odaírod a magad fröcsögését, akkor bizony a Gazdinak nem sok választása marad, csak az, hogy elolvassa és megismerje. És igen, én hálás is vagyok azért, hogy a hozzád hasonló hülyéket letiltja az oldaláról. Még egy kérdést engedj meg, de komolyan. Ha te ennyire komolyan veszel mindent, azon még nem gondolkodtál, hogy egy kutya hogyan tud blogot vezetni? Jelentetted már valahol a dolgot? Egy vizsla azt gondolja magáról, hogy uralkodásra született. Intézkedtél már?
2013. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/144 sippara ***** válasza:
74%
Tök jó, hogy előre meg tudja tippelni a gazdi, hogy mit akar a szembejövő kutya, de mégis mit tud kezdeni a tudásával? Pontosan összekészíti az állatorvosnál fizetendő összeget? Mert nyilván behívni nem tudja, másképp a kutyára hatni nem tud, tehát jóól megnézi, jóól megmondja, mi lesz, aztán ezekkel az infókkal jóól kitörli a seggét. Az pedig, ha egy kutya átrohan az X sávos úton, mert neki úgy tetszik, bizony életveszélyes neki és másoknak is - tehát ebben a formában a kutya ön- és közveszélyes, ezen nincs mit szépíteni. Értsétek már meg, itt senkinek nem azzal van a baja, hogy gazdit ez nem zavarja, lelke rajta, ne zavarja, az ő kutyáját ütik el, az ő kutyáját tépik szét, az ő kutyáját rúgják fel, nem az enyémet. Ha neki ez jól esik, hadd csinálja, DE(!!!) ne mondjuk már, hogy mindenki, akinek a kutyája meg van nevelve, ne adj' Isten bizonyos helyeken és/vagy helyzetekben pórázon sétáltat, az HÜLYE, az embertelen, póráznáci, sőt, egyenesen egy rohadt kutyaHITLER, mindössze azért, mert próbál normálisan kutyázni.
2013. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/144 anonim ***** válasza:
84%

Akumi, tényleg sokat adok a mondókádra kutyaügyben de most kellett ez az iq fitogtatás???? Ez is ovis:)


Tényleg savanyú a szőlő egyeseknek és fenntartom továbbra is a véleményem, hogy igenis jó dolog ez a blog.

2013. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/144 anonim ***** válasza:
66%
Ez szép és jó, hogy ennyi kutyát megmentettetek, szintén tevékenykedem az állatvédelemben, de ha a kutyám odamegy valakihez, aki nem szívesen látja, akkor nem lovallom magam bele a vitába, nem kezdem el verni a mellem, hogy ideiglenesezek és hányszor megyek ki a menhelyre, hanem elnézést kérek és továbbmegyek. Nem hinném, hogy azzal kéne takarózni, hogy hány kutyát mentettetek meg (ami nagyon szép és becsülendő dolog), mert nem ide tartozik.
2013. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!