Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/144 SueLee ***** válasza:
90%
A vicc az egészben az, hogy a "Pótgazdival" kiegészülve négy olyan kutyáról beszélünk, akik az esetek 98%-ban póráz nélkül rohangálnak. Pl a Lázár nevű kutya még a saját gazdáját is megharapta már, hát köszi. Engem spec abszolút nem nyugtat meg, hogy szerintük a kutyáik barátságosak. Az én kutyám bestresszel a nagyobb kutyáktól. Járunk kutyasuliba, kutyás társaságba, ismerős kutyákkal ez annyira nem gond, de kik ők, hogy a kutyámra kényszerítik a társaságukat?! Kik ők, hogy azt merik mondani, akinek nem tetszik ez, menjen el máshova?! Mindenkinek ugyanannyi joga van a Városligetben sétálni. Az ő joguk is csak addig terjed, míg a másik embert / kutyát nem korlátozzák!
2013. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/144 anonim ***** válasza:
64%
Valaki belinkeli nekem a vitát?
2013. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/144 anonim ***** válasza:
57%

Olvasom a blogot. Sőt kifejezetten élvezem. Szórakoztató, pláne a sok gyík-es elmebajos gazdikérdés ellentételezéseként. A képek kifejezetten tetszenek, jó pillanatokat kapnak el, jó szögek, stb. stb.


Felnőtt ember vagyok, 1 kutyával, nincs mögöttem "csak" 3 és fél év kutyázás. Mindezek ellenére használom a józan eszem, nem ebből a blogból állok kutyát nevelni.


A pórázas témát olvasva én sem értek egyet a gazdival,dehogy ezek miatt elkezdjem kritizálni, meg lehülyézni???


Képmutatók vagytok, mert bizony sokszor nem a "helyén" kezelitek a dolgokat. Pláne itt "arctalanul, és ellenőrízhetetlenül" lehet írkálni bármit a kutya sem fogja tudni, ha valaki mellébeszél, de aki blogol az vállalja a véleményét és ha hülyeséget ír, hát rákoppintanak a fejére.

2013. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/144 anonim ***** válasza:
77%
.....jah, egyébként ez az:) [link]
2013. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/144 A kérdező kommentje:
Engem letiltott a blog írója több hozzám hasonló felfogású ember mellett, mert kritizáltam a hozzáállását. Úgy látszik nem is annyira közösségi az oldala mint ahogy annak hinnénk. Az, hogy aki pórázon viszi a kutyáját az szerinte egy barom, azzal úgy gondolom mindent elmondott arról ami valójában. Ezzel csak az a baj, hogy 6000 ember azt hiszi az a normális amit ő képvisel. Egy bolond 100-at csinál. Aki felelős állattartó volt, az ezután is az marad, aki meg nem volt az, az most megerősítést kap, hogy milyen jó, hogy a kutyák fel-alá rohangálhatnak szabadon a város közepén.
2013. okt. 1. 10:11
 26/144 anonim ***** válasza:
54%

Hát értem én, savanyú a szőlő és idejöttél megerősítésért.

Akármennyire is a jó szándék vezérel:hülye gazdák nehogy itt tanuljanak kutyanevelést - kicsit ovis felfogás.


Tudod én - szerintem - tisztában vagyok az etikettel, még kutyás körökben is, de nagyon nincs ínyemre a merev, sarkos hozzáállás, bármennyire is látványos időnként a kutyanevelés terén. Az, hogy ez blog káros pedig, egyszerűen vicces.....

2013. okt. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/144 anonim ***** válasza:
31%
Hiába a bosszú 0%-ban jelenik meg errefelé:)
2013. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/144 Akiteki ***** válasza:
70%

Elég visszataszító stílusban írta ezt a bejegyzést.

Valahogy sejtettem egy ideje, hogy ez lesz belőle: aki nem rajongó, az mind síkhülye és menjen a fenébe.

2013. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/144 anonim ***** válasza:
82%
Már nem azért, de mire irigyekedne a kérdező? Hogy nem tudja a blog író behívni a kutyáját és úttesteken átrohan? Ez tényleg baromira irigyelnivaló. Vagy hogy nem tudja kontrollálni a kutyáját és szó nélkül odarohan már kutyákhoz? Majd lesz egy olyan, aki nem barátságos, és nem csak apró sebeket fog okozni, hanem esetleg a nyakát harapja át. Ja, ki lesz a szemét? A pórázon lévő kutya gazdája. Vagy arra irigykedjen, hogy feleszi a sz-rt a földről, ami komoly fertőzéseket terjeszt? Tudom, én vagyok a nyárspolgár és a diktátor, és az én kutyáim csak szenvednek velem, mert elvárom, hogy ha hívom, első szóra jöjjön, ha tiltom, akkor vegye figyelembe és a földről ne egyen fel semmit. De ezzel megnövelem a kutyám túlélési esélyeit, mert nem fogják elütni, nem fog mérget felenni, és nem fogja más kutya megtépni őt. A blog írójának érdekes fogalmai vannak a felelősségről.
2013. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/144 anonim ***** válasza:
80%
Ja és azért is mocsok diktátor vagyok, mert egyszer engem is megharapott a kutyám még a kamaszkorában, én szemétláda meg ahelyett, hogy vicces blogbejegyzést írtam volna, úgy elgyepáltam, hogy többet eszébe nem jutott ilyesmi. Szenved is velem rendesen azóta is.
2013. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!