Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
 111/144 Akiteki ***** válasza:
93%
Juj, ez az utolsó nagyon fájt!!! Póráz nélküli élet! Tényleg a sárga irigység kerülget, ha látok egy kontrollálatlan kutyát, aki fel-alá rohangál és mindenkire felugrál. Ezt tanították neki a póráz nélkül.
2013. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/144 anonim válasza:
26%
Nem emlékszem, hogy találkoztál volna már Deménnyel, láttad volna sétálni, de majd ha igen, véleményt alkothatsz arról, mennyire kontrollálhatatlan. Addig nem. Egyelőre szövegkörnyezetből kiragadva két szón rágódtok: utánament, odament. Gratulálok :P
2013. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/144 Akiteki ***** válasza:
94%
Ja, hogy a gazdi kitalált dolgokat írogat le? Én is gratulálok!
2013. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/144 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Diesel23



" nem lehet egész nap rettegésben élni viszont ha valaki bilincsben sétálgat az utcán akkor tartasz tőle egy bizonyos távolságot nem ? "


Igen tartok teljesen korrektül leírtad. Akárhányszor jött velem szembe valaki akin láttam , hogy úgy kezeli a kutyát , hogy kicsit tartva másoktól ösztönszerűen van bennem annyi hogy én is rövidebre fogom a porázt , sőt akár hiszed akár nem leültetem az enyémet és megvárom míg elmennek. Node. Azért azt , hogy egy parkba ami alapvetően szabad futkározásra van kitalálva, mind nekünk mind a kutyáknak ott azért előfordulhat. Ez olyan mint a medence az uszósávban nem labdázok , de azért fura lenne ha a többi részen tessék itt medence de csak állhattok benne.


" Itt nagyon sokan póráz nélkül sétáltatunk kutyát.. csak nem minegy hogy ezt hogy teszed. Én ha kell és szükségét látom megkötöm viszont ha valakinek vizslája vagy kissebb kutyája van akkor úgy gondolja hogy mivel nem félnek tőle ezért mért kösse meg mert cuki és stbtb.. csak ha odacukiskodik az én éppen nem cuki kutyámhoz aki esetleg rossz paszba van és mondjuk tényleg nyakon harapja akkor az enyém lesz a gonosz harcikutya? nem a vizslagazda volt idióta mert odaengedte a kutyát?... "


Nem. Legalább is én nem így gondolom ha én vagyok olyan hülye , hogy odaengedem egy vélhetően robosztusabb kutyához, pláne esetleg az adott kutya gazdájának kifejezett kérése ellenére akkor vessek magamra és tényleg én vagyok hülye. Ezért is írtam hogy valahol egyet értek. DE. Azért , azt te is valld be pláne ha tényleg harci kutyát tartasz bár nem szeretem ezt a kifejezést mert az embertől lesz olyan amilyen, ha egy kutya amelyik porázon van és odaszalad egy másik és tényleg egyből az a reakciója hogy úgy harap hogy gerincet, meg fület meg minttomén akkor azért azzal sincs minden rendben nem ? és akkor -bár nagyon ellenzője vagyok - esetleg ami az eredeti írásban is volt hogy szájkosár... de tényleg csak ha ennyire ok nélkül stb. Nem neked adresszálom , nem személyeskedés.


Itt simán kultúráltságról van szó semmi másról. Odabökök egy olyat hogy bocsi találkozhatnak a kutyáink? nem bonyolult és nincs gond.. kérdés nélkül ha odamegyek hozzád hogy focizzunk ha te nem akarsz


Az a baj , hogy én is ezt mondom. Tehát ugyanazt. Én sem oda nem engedem , se meg nem simogatom más kutyáját amíg nem kapok rá engedélyt. Én csak azt mondtam , hogy szerintem ez túl volt lihegve.

2013. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/144 sippara ***** válasza:
89%

"Nem emlékszem, hogy találkoztál volna már Deménnyel, láttad volna sétálni, de majd ha igen, véleményt alkothatsz arról, mennyire kontrollálhatatlan. Addig nem."


Ácsi, ácsi, lehet itt véleményt alkotni, csak az a vélemény pozitív legyen, nem? Vagy a facebookon és a blog kommentjeiben is nekimentek mindenkinek, aki véleményt alkot? :) Ilyen szempontból az itt a probléma, hogy ha kiállok a nyilvánosság elé az akárogy nevelt (vagy épp nem nevelt) kutyámmal (vagy egyébként bármi mással), akkor számítsak arra is, hogy lesz, akinek nem tetszik az, amit csinálok, vagy az, ahogy csinálom. Ha ezt valaki nem tudja feldolgozni, annak bizony nem való a "celebség".


"Egyelőre szövegkörnyezetből kiragadva két szón rágódtok: utánament, odament. Gratulálok :P"


Nem. Azon "rágódunk", azt nem értjük, hogy hogyan, mikor lett ez (a szarevés, az úton átrohanás - legyen az bármilyen szélességű és forgalmú) normális, humoros, már-már követendő példa, és bár emellett még elmennénk - hiszen, mint azt már többször kiemeltük, nem a mi kutyánkat ütik el, nem a a mi kutyánk kap el akármit a sz.@.rtól, és nem is mi kerülünk kórházba attól, hogy ezek után nyalogat -, amellett már nem, hogy már-már anyázva szid a gazdi (és a kommentelők) mindenkit, aki ezt nem tartja normálisnak. Azért nem, mert kezdjük megunni, hogy a normális kutyanevelés már-már szégyellendő, megvetendő dolog lesz - igen, ugyanebből az okból én talán kissé jobban a szívemre veszem a dolgot, mint kéne, de csak ismételni tudom magam, ez nem Demény, vagy Judit ellen irányul, hanem úgy általában azok "ellen", akik nem, vagy csak kevéssé nevelik a kutyájukat, erre még büszkék is, és elvárják, hogy mindenki MÁS alkalmazkodjon hozzájuk.

2013. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/144 anonim ***** válasza:
100%

Na beszállok így a végén én is. Vizslás vagyok, de nem engedem el a kutyámat csak biztonságos helyen, mert tudom, hogy nem 100%-os a behívhatósága. És kutyához akkor engedem oda, ha adott kutya gazdája rábólintott erre.

Deménynek nem lennék szimpi, nálunk vannak szabályok. A blog ettől függetlenül szerintem nem káros, nem hiszem, hogy valaki ebből indulna ki, mikor neveli a kutyáját, egyértelmű, hogy a célja csak szórakoztatás, így sehova nem viszi el a kutyás társadalmat. Akkora jelentősége azért nincs az egésznek:)

Off: Bár ne gondolná mindenki ennyire 'másnak' a vizslákat! Itt a gyakorin is annyi téves közhelyet olvasok velük kapcsolatban:S Az emberek többségének sajnos eszébe sem jut, hogy nem minden vizsla ugyanolyan, nem mind hipercuki és nem kéne kérdezés nélkül rárabolni, ráengedni kutyát, pláne gyereket. Múltkor egy staffordos gazdával sétáltattunk közösen és ahogy hallgattam a sztorijait, baromira irigyeltem, amiért őt inkább elkerülik, de legalábbis kérdeznek, mielőtt nyomulni kezdenek...

2013. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/144 anonim ***** válasza:
78%
Sippara nem lehetsz ennyire degenerált. Direkt trollkodsz ugye ? Ki mondta hogy követendő példa Te idiot. Ki beszél erről , miért nem korrektül vitatkozol ? Pont hogy ezeken a sajnálatos példákon keresztül van bemutatva hogy mennyi "dologgal" jár egy kutya. Az hogy valaki rá tudott húzni egy regényt , egy keretet hogy Demény a diktátor és lehet rajta nevetni , az miért baj. Nem követendő példa csak bemutatás. Veled nem fordult elő hogy viccesen meséltél valamit a társaságba, hogy a kutyád mit rosszalkodott ? Nem hiszem . Akkor az ugyanaz . Arról nem beszélbe ,hogy ezt a mártírkodást mellőzd , meg az önsajnálatot, senki sem bánjta a "normálisan" nevelő kutyagazdikat. Különben is az általd vélt szubjektív normális már mint a ténylegesen elvárt. Teljesen elbeszélsz már másról. Kell a póráz, kell a kölcsönös tisztelet de az olyanok mint te nem. És nem , a "celebség" nem azt jelenti , hogy mindeki akinek nem tetszik puszta irigyiségből,gőgből az irhat ilyeneket. Mert azt írhatod hogy a blog , vagy az adott bejegyzés nem tetszik , de amíg nem sétáltál Deménnyel addig róla tényleg ku.ss.
2013. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/144 anonim ***** válasza:
84%

Tökéletesn egyet értünk akkor nem harci kutyát tartok de ha verekedés van két kutya között akkor az bármi történt az enyém lesz az aki a történtekért felelős... Mert nehogy már a cuki vizsla tegyen akármiről is :)


Pont most eset az enyém meg pont egy vizsla egymásnak ugrottak futtatóba(kivételesen odanéztem de nem szokásom) vizslagazdi jajveszékel hogy meghal a kutyája (csak acsarkodás volt) kutyák szétjöttek az enyém vérzik 3helyen a vizslának semmi baja egy karcoláss se. Az egész futtató lázong a "harci kutya" ellen mikor ő sérült meg mert nem harapott pedig bőven elég lett volna csak egyet.. ráadásul még a vizsla is kezdeményezte az egészet. Ebből a "parasztok" mit szűrnek le? bevittem a harcikutyát egyből baj lett.. :D és ez nem is pórázas példa..


Egyébként ami engem az egészben felháborított az a blog hozzáálása értem hogy pofátlan hogy provokatív hogy szarkasztikus az egész, de amikor már komoly ellen tábor alakul ki akkor nem úgy válaszolok ahogy, nem elmondom hogy én qrva jó vagyok mert már menttetem 10000vizslát és látom 100méterről ha baj lesz, hanem bele gondolok a másik helyzetébe akár. egyébként mivan ha a kutyám nem bánt senkit nem veszekszik csak éppen valami olyan betegsége van ami fertőző és csak azért van pórázon(nekem ilyen volt) elmondom miután már körbenyalták egymást hogy grat faxfej mehetsz is a dokihoz ?..

2013. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/144 sippara ***** válasza:
76%

"Ki mondta hogy követendő példa Te idiot."


Most már tényleg rohadtul sajnálom, hogy nem mentettem el a facebook poszt alatti társalgást, alsó hangon 50-60 hozzászólást tudnék idézni, akik szerint ez normális, egy vizslát nem is lehet nevelni, annak kínzás a nevelés és kész.


"Pont hogy ezeken a sajnálatos példákon keresztül van bemutatva hogy mennyi "dologgal" jár egy kutya."


Semmilyen sajnálatos példáról nincs szó a blogban (de lehet, hogy én nem tudok olvasni), semmiféle "dologgal" nem jár ez a gazdinak, csak nézi, ahogy a kutya csinál, amit akar, aztán lefényképezi, ír köré egy vicces bejegyzést és kész - de nem tudom elégszer mondani, hogy nekünk ehhez semmi közünk, hát - megint csak bocsánat a kifejezésért - hol nem szarom én le, hogy más kutyája mit és hol szed össze?! Itt még mindig az van, hogy mi leírjuk, mi a problémánk, ti meg jöttök azzal, hogy Deményről "kussoljunk", amikor ez az egész abszolút nem róla szól, csak épp miatta pattant ki, mert az ő gazdája ad ennek olyan pozitív nyilvánosságot, amilyet. Ha a környékünkön gazdát sétáltató két éves havaneseről írna ilyen blogot a gazdi, azon is épp így menne a vita, a kutya személye, sőt, még a gazdié is itt tökéletesen irreleváns, az üzenetről van szó, meg a stílusról, amivel azokat kezeljük, akik ne adj' Isten nevelik a kutyáikat.


"Arról nem beszélbe ,hogy ezt a mártírkodást mellőzd , meg az önsajnálatot, senki sem bánjta a "normálisan" nevelő kutyagazdikat."


Ennek cáfolására viszont idéztem is egy hozzászólást (a kb. 150 hasonló közül), tessék szépen visszaolvasni. Egyébként pedig nem mártírkodom, csak - elnézést a kifejezésért - k.u.rvára elegem van. Mártírkodás az volt, ami tegnap este a facebookon ment Deményék részéről - de ebbe megint nem tisztem beleszólni.


"És nem , a "celebség" nem azt jelenti , hogy mindeki akinek nem tetszik puszta irigyiségből,gőgből az irhat ilyeneket."


Irigységből??? Ember, mire legyek irigy??? Hogy szart eszik a kutya, vagy hogy ez gazdinak még vicces is?


"Mert azt írhatod hogy a blog , vagy az adott bejegyzés nem tetszik , de amíg nem sétáltál Deménnyel addig róla tényleg ku.ss."


Deményről itt szó nem volt, soha a büdös életben nem írtam még olyat - sem itt, sem máshol -, hogy ha egy kutya neveletlen, az az ő hibája lenne, vagy ő maga "rossz" lenne bármilyen formában. SOHA.

2013. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/144 anonim ***** válasza:
95%

Bár nem nekem szólt, de erre reagálnék: 'Veled nem fordult elő hogy viccesen meséltél valamit a társaságba, hogy a kutyád mit rosszalkodott ? '


De, előfordult, olyan esetekre mai napig mosolyogva emlékszem, amiben sem a saját sem más életét nem veszélyeztette, csak simán pofátlan volt. De bizony előfordult velem is, hogy a kutyám kirohant az útra a barátom után, és azóta is irtózom arra a pár pillanatra gondolni mert azt hittem, elütik. Szerintem alapvetően jó humorom van, de ezen azóta sem tudok nevetni, hiszen elég lett volna, hogy jöjjön egy busz vagy egy autós, aki nem áll meg, és már nincs kutyám. Ráadásul akár halálos balesetet is okozhatott volna, ha pl. a vezető félrerántja a kormányt és nekimegy egy oszlopnak. Ez nálam nem vicc kategória és elég szomorú, ha másnál igen. Arra azért kíváncsi lennék, hogy Demény gazdája hogy számolt volna el az autósnak, akinek mondjuk a gyereke meghal a balesetben, mert az ő véletlen sem neveletlen, csak kicsit hebrencs vizslája kiszalad az útra. Könyörgöm, egy kis felelősség!

2013. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!