Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
 101/144 sippara ***** válasza:
88%

"Egyáltalán nem gondolják a vizslások hogy több joguk lenne"


Végig lehet olvasni - illetve végig lehetETT, amíg hatalmas véleményvezér gazdi le nem törölte az egészet a facebookjáról , miket írtak a vizslások. Hogy a vizsla ilyen, a vizsla ugrál, a vizsla nyálaz, a vizslát nem lehet pórázon tartani, MERT VIZSLA, és neki mindehhez joga van, MERT VIZSLA.


"Fogd már fel végre , nem az volt az eredeti gond , hogy elküldték , hanem olyan stílusba."


Megint csak szívesen hivatkoznék az ottani kommentekre, azokhoz képest a "takarodj" eszméletlenül finom megfogalmazás volt, ráadásul teljesen jogos is - attól függetlenül, hogy bunkó.


"Igen, intelligencia kell hozzá , hogy nem engedem oda egy porázas kutyához az enyémet ha szabadon van."


Bizony. Pont.


"De, és megint csak bmeg, szerinted mennyi az esélye egy ligetben, hogy akár csak egy 2 percnyi séta távon ne legyen más porázas kutya ?"


De - és akkor itt te bmeg - ha nem tudom eléggé kontrollálni a kutyámat ahhoz, hogy ne rohanjon oda mindenkihez, akihez kedve tartja odarohanni, akkor MIÉRT NINCS PÓRÁZON??????? Vannak itt is kitűnű példák erre, Szilvi Argosza, Alexandra Joey-ja: ha a másiknak nem tetszene a közeledés, VAGY pórázon van, akkor TOVÁBBKÜLDIK a kutyát. Ennyi. Nem nagy dolog.


"Judit nem arról beszélt aki felelősen tisztába van a kutyája habitusával és azért tartja porázon , hanem akiknek az a kutyasétáltatás , hogy porázon rángatja a kutyát."


Nem. Itt általánosságban a pórázos emberekről volt szó.


" Végezetül akik jönnek itt nagy kemény menő csávó móndjára hogy majd szerez egy nagykutyát és akkor meglátjuk mi lesz. Nem tudom , de ha az én kutyának baja lesz pusztán ilyen indítatásból , meg azért mert hogy Ő most akkor megmutatja a világnak akkor azt ott helybe elásom !"



De ha Demény megy oda, esetleg őmiatta kap sokkot, esik vissza a szociban az esetleg okkal pórázon tartott kutya, az teljesen rendben van??? És ezek után nem értitek, mi a bajunk???

2013. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/144 anonim ***** válasza:
96%
Értem. Ha én menhelyről kihozok egy barátságos kaukázusit, nem poén ha odarohangál mindenkihez, de az édes cuki vizslácska mindenkihez odamehet, felugrálhat, nyálazhatja, hiszen ő vizsla, ilyen. Jó, a kau meg olyan, hogy fél óra után sajátjának tekinti a területet, és esetleg az édes vizsládat jobb esetben elküldi ha odamegy hozzá, rosszabb esetben átharapja a torkát. Ezt el kell fogadni, hiszen fajtajelleg, ugyanúgy mint szerintetek a vizslának a felugrálás, mindenkihez odarohanás és nyálazás. Szeretem a vizslákat, kár hogy ennyinek ilyen idióta gazdája van.
2013. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/144 anonim ***** válasza:
94%
Vagy ismerek pár ambult akik nem igen figyelmeztetnek.. nem is látod rajta nagyon hogy nem aranyos csak ha már baj van.. és egy ambull esetében is ha már baj van akkor majdnem mindegy... ha 20méterre vagy a vizslától vagy 2re akkor is.
2013. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/144 Akiteki ***** válasza:
95%

Jó pár éve volt a téren két pitbull lány haverunk. Mindig jókat játszottak a huskyjaimmal. Egyszer az egyik kanom valami rejtélyes okból odament egy nőhöz és a nyakába ugrott. Ma sem értem, mi jött rá, sosem csinált ilyet.

Mázlinkra a nő jól fogadta: Jaj, de aranyos!

A pitek gazdája nézte, majd megszólalt: Érdekes, ha az én kutyám csinál ilyet, sosem ez a reakció. :)

2013. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/144 anonim ***** válasza:
100%

Sippara 100-as vagyok ,akinek a kérdését oylan jól kielemezted.

Haladjunk: Sorba. Én nem a kommentelők vagyunk és nem érzem magam felsőbbrendűnek mert Vizslám van. Ezt probáltam ezzel elmondani , ha nem érted a te bajod. Azt is leírtam , hogy azért vannak jegyek amik minden fajta típusra jellemzőek és ami miatt teszem azt szeretem a vizslát. De ettől még nem vagyok különb. És én is porázon viszem , kivéve mikor természetbe vagyunk. Ezért is írtam hogy még valahol egyet is értek vele. Viszont mond már meg , ugrál, nyálaz , stb és nem felsőbbrendűségből de mia @ért baj ez ? ha nem szereted a benzingőzt ne vezess autot.

Az a baj és ez a szánalom hogy ez is mint minden itt és tényleg rohad az ország két végletbe ment. Eddig volt a kutyás és nem kutyás , azt is utáltam sőt. Akkor jött a autós biciglis. A kormányzásról nem is beszélbe. Most már van Porázas és nem Pórázas ? Hát tényle egy undorító társadalom kezdünk lenni. Miből tartott volna , "jó hát odaszaladt nem lett semmi gond" haladjunk tovább. Miért kell ez ? mAttól függetlenül , hogy az is igaz HOGY HA A KUTYÁK NEM ÉRINTKEZNEK ATTÓL JOBBAN MEG HÜLYÜLNEK mint ha néha van egy kis afair .

És megint látszik , hogy csak a saját begőzőlt véleményeteket írjátok , nem írtam olyat hogy rendben van ha a Deménytől ijjed meg egy kutya. Egyáltalán nincs rendbe, akkor jön az hogy kedvesen intelligens módon szolok hogy legyen kedves vigye innen mert épp tanuló időszak vagy meg sem kell indokolni csak kérni. Ha nem teszi , akkor Őt is megcsapom. De attól nem kell feltétlenül befosni mert jön egy kutya. mi is félünk egymástól állandóan ? Pedig sosem tudhatod , melyik gyökér akar éppen leszúrni, de nem lehet egész nap rettegésbe lenni ....

2013. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/144 anonim ***** válasza:
100%
kispalikee, egyáltalán nem poén. Semelyik kutya ne ugráljon arra aki nem szereti. Mi tökömet nem értesz ebből ? A neveletlen kutya nem jó, tök minden hogy mi a fajtája ! Attól függetlenül ezt a nyálas dolgot nem nagyon értem, magát a vizslást sem aki írta mert egyáltalán nem nyáladzik. Mindegy is. node. Én most fejeztem be. Engem ne nevezz idiótának mert nem tartom magam annak , és vizslám van és porázon sétáltatok viszont ha sértegeszt azzal nem leszünk előrébb. Arra meg végképp nem vagyok kíváncsi , hogy azért mert ez a vita kirobbant majd egyfajta megvbélyegzés legyen a vizslásoknak. Mert azért nagyon fogon én harapni.
2013. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/144 sippara ***** válasza:
80%

"Viszont mond már meg , ugrál, nyálaz , stb és nem felsőbbrendűségből de mia @ért baj ez ?"


Engem személy szerint nem zavar, de mint ahogy mindenkinek szíve joga utálni a dohányfüstöt, a hangos zenét, az üvöltő motort, adjuk már meg a jogot bárkinek (és mindenkinek), hogy adott esetben ne akarja, hogy bármilyen kutya összeugrálja, -nyálazza. Mondjuk azért, mert nem "játszós" ruhában van, mert tárgyalásra megy, mert most műtötték a bármijét, vagy simán csak azért, mert nem szereti a kutyákat.

2013. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/144 anonim ***** válasza:
91%

nem lehet egész nap rettegésben élni viszont ha valaki bilincsben sétálgat az utcán akkor tartasz tőle egy bizonyos távolságot nem ?


Itt nagyon sokan póráz nélkül sétáltatunk kutyát.. csak nem minegy hogy ezt hogy teszed. Én ha kell és szükségét látom megkötöm viszont ha valakinek vizslája vagy kissebb kutyája van akkor úgy gondolja hogy mivel nem félnek tőle ezért mért kösse meg mert cuki és stbtb.. csak ha odacukiskodik az én éppen nem cuki kutyámhoz aki esetleg rossz paszba van és mondjuk tényleg nyakon harapja akkor az enyém lesz a gonosz harcikutya? nem a vizslagazda volt idióta mert odaengedte a kutyát?...


Itt simán kultúráltságról van szó semmi másról. Odabökök egy olyat hogy bocsi találkozhatnak a kutyáink? nem bonyolult és nincs gond.. kérdés nélkül ha odamegyek hozzád hogy focizzunk ha te nem akarsz

2013. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/144 anonim válasza:
23%

Szakadjatok már le a négysávos útról. Sehol szó nem volt ilyesmiről, ismételni tudom csak önmagam: fikázás előtt tessenek visszaolvasni, tájékozódni arról, amit épp fikáznak. Btw kertváros, negyedóránként egy autó harminccal, ahol Demény utánam szaladt.

Itt egész egyszerűen arról van szó, hogy aki túl lusta vagy túl hülye volt megtanítani a kutyáját a póráz nélküli életre, az kibebaszottul irigy azokra, akik viszont képesek rá. Ezért aztán ördögöt kell festeni a falra kiloccsantott gyermekagyvelővel, hetes busszal, és ezzel a tehetségtelenségből erényt varázsolni.

És mégegy titkot elárulok: a kutyának tök teljesen mindegy, nyájat terelni, vadászni indulsz vele vagy városban sétálni, neki ugyanazt jelenti: közös akciót a gazdával.

2013. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/144 anonim ***** válasza:
100%

90/109-es hozzászólásodhoz:

No látom nem tudsz lekattani "imádatod" tárgyáról. még mindig savanyú....


Ha jól olvasom már régen túl vagyunk a verekedésen, már megvolt némely, kissé elborult hozzászólótól - pl. sippara - a pardon....jelenleg rágjátok a gittet?

2013. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!