Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
 131/144 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mai sztori, hatalmas zöld terület, szinte üres.

Argos persze szabadon, tőlem lemaradva/előre/oldalra eltávolodva 20-30 méterre, élvezve a szabadságot. Előttem ment a járdán 2 öregasszony hámos-rózsaszín flexis stafforddal...nem is akartam odaengedni Argit, tőlük 10 méterre ment és szimatolt. De már odaszólt a vénasszony, hogy "menj innen szépen" :D Mások is kaptak már tőlük hasonlókat, pedig a kutya tök barátságos...de soha nem engedik el és más kutyához sem :( Sztem fiuké-unokájuké a kutya, csak nagyikra maradt...

2013. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/144 anonim ***** válasza:
100%

Sippara , én csak ennyit akartam hallani. És minden személyeskedés nélkül ha kicsit lenyugodott volna a jónép, ahogy én is megpróbáltam abból kiderült hoyg kb ugyanazt mondjuk.

Nekem csak ennyi a fontos , hogy ne legyek mondjuk ezentúl megbélyegezve mert vizslám van. Te az írásod alapján nem fogsz megbélyegezni oké elfogadom és remélem.

De azt senki sem vitatta hogy a nem nevelt kutya rossz. Tök édes mindegy , hogy mi a fajtája . És vizsla tartót is szájbszok ha hülye. Pont ez a lényeg.

Az sem magyarázat hogy mentett ez igaz ,de azért nehezebb dolga van mintha kölökorban normális körülmények között nevelkedik nem ?

Részemről lezártam ,egy sör mellett lehet még nyugodtan beszélni nekem csak az a fontos hogy ne legyenek fajta beli megbélyegzések ,és még egy. Ha valaki nem jól neveli,vagy téved a nevelést illetően de nem egy bunkó paraszt aki gőgből ilyen akkor azon inkább segítsünk , tanácsokkal ötletekkel ne pedig úgy ahogy csőcselék módjára itt sokan tették, ne személyeskedés.

2013. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/144 sippara ***** válasza:
77%
Persze, hogy nehezebb dolga van egy mentett kutyával a gazdinak, nekem nem kell elmagyarázni, mentvényem van :) de ettől függetlenül - vagy inkább épp ezért - a kutya érdekében sem lehet azzal takarózni, hogy "jaj, hát mentett". Nem, nem mentett. KUTYA. Persze, némi hendikeppel indul a többiekhez képest az előélete miatt, de attól még ugyanolyan kutya.
2013. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/144 anonim ***** válasza:
100%

az én nagyobbik beagle-m is mentett és az előző gazdája folyamatosan verte kiskorában, ezért nem csodálkoztam rajta soha, hogy ugatja az embereket, főleg a férfiakat és a gyerekeket, mert a faszi gyereke meg éjjel-nappal nyúzta csóri kutyát, de ettől függetlenül igenis küzdök ezellen és egész szépen haladunk, most már mondhatom, hogy kb. minden negyedik férfit ugat meg, aki eljön mellettünk, de nagyon szépen abbahagyja, ha rászólok. De soha nem mondtam, hogy nem fogok ez ellen küzdeni azért, mert ő mentett és nem lehet belőle kinevelni. Persze, nehezebb, nem mondom, hogy nem, de a kutya fajtájára fogni valamit baromság. Maradjunk pl a beagle-nél, nagyon sokan mondják, hogy buták és szöknek, na hát ha nincs tekintélye az embernek és nem fárasztja le kellőképp agyilag és fizikailag bármelyik kutya elszökhet unalmában. Vagy a "harci kutyák" akiket megbélyegeznek azzal, hogy minden kutyát megtámadnak.

Érted:)

Más az, hogy a legtöbb kistermetű kutyára azt mondjuk, hogy görcsök, mert egyrészt a legtöbb olcsó, idegbeteg és neveletlen, ráadásul mindentől óvják őket, de találkoztam én már olyan yorkival, csivavával, hogy meglepődtem azon, hogy ilyenek is tudnak lenni, ha megfelelő kézben vannak:)

2013. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/144 anonim ***** válasza:
83%
Hozzátenném hogy nekem a vizslásokkal eddig is voltak fenntartásaim :D
2013. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/144 anonim ***** válasza:
100%
Hát minden jó, ha jó a vége. Puszi, ölelés és mindenki menjen osztani a többi idiótát:))
2013. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/144 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ááááááámen :D
2013. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/144 A kérdező kommentje:

Kajába, kolbászba rejtett szögekkel és tűkkel várják a kutyákat a ligetek, erdők.


[link]


Remélem, aki annyira a póráz ellen volt az elmászkálós kutyák esetében, az belátja, hogy ezer veszély leselkedik a kutyulira. Ne akarjunk már rosszat ha az kivédhető. Ne az autóst okoljuk ha elüti és ne a másik kutyást okoljuk ha a mienk (Demény) megeszi a millió baktériummal fertőzött kakiját.

2013. okt. 4. 12:26
 139/144 A kérdező kommentje:
Ámen. +
2013. okt. 4. 12:28
 140/144 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem természetes ellenfele a városi utcán a kutyának (mármint a szöges kolbász) Viszont ha én egyszer ilyet látok korra nemre függetlenül úgy tarkón baxom hogy szép lesz nézni..
2013. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!