Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
 121/144 anonim ***** válasza:
95%
Ja és még mielőtt vészmadárnak lennék kikiáltva: évfolyamtársam pont a napokban mesélte, hogy látott egy halálos balesetet, konkrétan egy 3 fős család halt meg benne, és az összeroncsolódott kocsi mellett egy halott kutya feküdt, aki feltételezhetően kiszalad az útra, és ki akarták kerülni. De biztos csak kitalálta...
2013. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/144 sippara ***** válasza:
84%

Kispalikee, nem elég a zöld mancs, le kell írnom, teljes mértékben egyetért, ennél senki nem írhatta volna le jobban, köszönöm :)

(...és csak, hogy tiszta legyen a lelkiismeretem, valóban meséltem már olyan vicces sztorit, amiről az adott pillanatban azt hittem, a kutyám életét veszélyezteti: egy évesen bezabált egy adag házi tiramisut, amíg kimentünk a konyhába - látod?)


Bár már nem ez a téma, most a párom eszembe juttatta, hogy a Deménygazdiból netes szitokáradatot kiváltó eset velünk is megtörtént egyszer: az enyém szabadon (kb. egy évesen, két-három hónapja volt nálam), idegen kutya pórázon; a kutya után szóltam, de "le voltam ejtve"; a másik gazdi pedig egészen konkrétan a "takarodj" kifejezést használta, miközben a kutya felé dobbantott. Behívtam a kutyát, megfogtam, majd visszaszóltam a gazdinak, hogy BOCSÁNAT, és KÖSZÖNÖM. Attól függetlenül, hogy bunkó volt, attól függetlenül, hogy a kutya amúgy is rettegett az emberektől, attól függetlenül, hogy nem volt verekedős. Egész egyszerűen azért, mert az ÉN kutyámat ismerem, de a MÁSIKRÓL lófütyit sem tudok, de feltételezem a másik gazdáról, hogy nem hobbiból nem enged a kutyája közelébe másikat - és tiszteletben is tartom ezt a döntését. Aztán pedig nem rohantam a géphez hangulatot kelteni, hanem behúztam fülem-farkam és dolgozni kezdtem rajta, hogy a kutya ilyen helyzetekben is behívható legyen.

2013. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/144 Akiteki ***** válasza:
95%

Ha már a példáknál tartunk: Nekem is rohant kajla kamasz korában az első kutyám autó elé, mert a másik oldalon meglátott egy haver kutyát. És az is olyan út volt, hogy napi 5-6 autó megy el. Hát pont kifogtuk az egyiket. Mázlink volt, megúszta egy kis agyrázkódással és az egyik körme letörésével. Mindkettőnknek jó lecke volt.

Barátnőm pedig 3 éve ripityára törte a kocsit és saját magát is (3 hét kórház) amikor egy kutyát akart kikerülni.

2013. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/144 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van olyan sztorim is, amin jót lehet mosolyogni, és bizony a legidősebb kutyámat ütötték már el macskázás miatt, szerencsére megúsztuk annyival, hogy lenyúzta a kocsi kereke a bőrét a lábáról és az autós még jófej is volt, mert ahelyett, hogy tovább hajtott volna elvitt minket a legközelebbi orvoshoz. Na azóta nem rohangál el macskák után, és nem megy át az úttesten, ha el van engedve. De simán jöhetett volna a busz, ahogy egy nagyon régi barátnőnk pulijánál történt szintén macska miatt. Gondolom egyértelmű, hogy a kutya nem élte túl..


Mindenki úgy cseszi el a kutyáját, ahogy akarja, addig amíg sem a kutya, sem más életét nem sodorja ezzel veszélybe.


Nagyon mókás lehet az, hogy a kutya feleszi a kakit és utána pofán nyalja a gazdáját, ez egyéni undor kérdése. De az már nem mókás, ha valamit össze is szed és azt tovább osztogatja másik x kutyának játék közben..

2013. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/144 anonim ***** válasza:
100%

Már tegnap óta nézegetem Deményt a facebookon de nem találom az itt emlegetett vitákat. Én vagyok a béna vagy már törölték mindet?

Az oldal követőinek a száma viszont töretlenül növekszik. A sztorikhoz pedig nincs odaírva, hogy "ezek nem követendő példák és mindenki igyekezzen tanulni az esetből és megnevelni a saját kutyáját". Így viszont ahelyett, hogy nevelő hatású lenne, inkább megerősíti az amúgy is béna gazdikat abban a tévhitükben, hogy ez a normális viselkedés.

2013. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/144 anonim ***** válasza:
100%
Törölték azóta.
2013. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/144 anonim ***** válasza:

Hát elolvasva itt mindent szörnyű hogy ennyire elment ez a vita. Mindkét oldal sarkít, hazudik és egyáltalán nem akarja fefogni a másik érvelését. Tisztelet a kivételnek. Én négysávos autóút mellett nem engem szabadon kutyám ,de szerintem nem feltétlenül szó szerint úgy kell érteni, bár tudom az volt leírva. Valóban úgy érzem , hogy szarkasztikusan van ábrázolva és nem nem az a követendő példa hogy kakát egyen a kutya hanem hogy ez elkerüld. És nem nem erre írigy némelyik ember hanem a blog sikerére.

Egy pár számomra fontos konklúzió:

- Vizslánk van? Igen.

- Vizslás vagyok ? Nem. Kutyás. És természet,állat szerető.

- Porázon van a kutya ? Igen ha sétálok és Tiszteletbe tartom a többi pórázas gazdit is.

- Parkban,erdőben,dunán is ? NEM ott NINCS. az azért van , hogy önfeledten kiszaladgálják magukat porázon, ezt meg a porázasok tartság tiszteletben.

- Megtanítottak kommunikálni az általánosba ? Igen, megkérdezem a másik gazdit hogy mit szabad és mit nem.

- Ha tisztába lennék hogy a kutyám , jellegénél és nevelésénél fogva kicsit veszélyesebb tennék rá szájkosarat közösségbe ? Igen.

- Ha az én kutyám szalad oda valahova , és lesz baja a másikat fogom hibáztatni ? Nem , magamat de erre figyelek.

- Mit teszel , ha direkt uszítják a másikat az én kutyámra ? - Lehetőségem, és tudásom szerint az az ember nem megy haza többet.


Végezetül, én minden állatot és állattartót tisztelek. És el is várom ezt fordítva , viszont a sok kommentből és hozzászólásból nekem az jön le hogy majd most akkor a Vizslás egy negatív töltetü megbélyegzés lesz amit nagyon nem szeretnék, és nem is fogom tolerálni, nekem/nekünk család tag , és az ember a családját foggal körömmel védi.

2013. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/144 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy dolog verte ki a biztosítékot. Az, h Demény odarohant hívatlanul egy másik kutyához, és még a gazdinak állt feljebb.

A többi az ő dolga, hogy neveli/nem neveli a kutyáját. Egyes sztorikon jót nevettem, de amiből komoly baj lehetett volna (ha jól emlékszem a Dunába is be akart ugrani Demény egy olyan szakaszon, ahol biztos nem élte volna túl), hát ezeken nem tudtam mosolyogni, de mindegy, nem is ez a lényeg.


Alap dolognak kéne lennie minden kutyásnál, hogy akár pórázon levő, akár póráz nélküli kutyához úgy engedjük oda a sajátunkat, hogy előtte megkérdezzük a gazdit. Ha ő valamiért nem akarja, az ő dolga! Nem szidni kéne ilyenkor, hanem tiszteletben tartani a másik ember akaratát. Elhiszem azt is, h az illető bunkón szólt vissza, de jelen helyzetben ha Demény gazdi helyében lettem volna, mégis én kértem volna elnézést, mert miattam (és a kutyám miatt) alakult ez a helyzet így.


Az meg, hogy ki-miért tartja a kutyáját adott helyzetben pórázon, senkinek semmi köze hozzá.


Fordult már elő velünk is, hogy pórázas séta során odaszaladt hozzánk más kutya hívatlanul. Egyik alkalommal pont egy vizsla volt, gazdi szaladt utána, elnézést kért, mondtam, hogy semmi gond, lecsatoltan az enyémről a pórázt és mehettek játszani.

De előfordult már az is, h elaludtam, szintén pórázas séta volt reggel csak egy nagyon gyors pisi/kakira lett volna idő, ismét jött egy kutya hívatlanul, gazdi 30 méterről hívja, semmi. Ezzel elment 5 perc. Mondhatom, rohadt ideges voltam, mert siettünk és bármennyire próbáltunk másfele menni, a kutya jött utánunk és zavart.


Egy esetben engem is elküldhettek volna a búsba, de bevállaltam a kockázatot. Adott egy bácsi egy yorkival, mindig felvette a kutyát, ha találkozott velünk (bullmasztiff). Ám egyik alkalommal nem vett észre minket, yorki viszont igen, csóvált ezerrel, kutyákból látni lehetett, h minden oké lesz és gyorsan odaengedtem az enyémet, ott álltam tőlük 1 méterre. Bácsi annyit mert kérdezni: "Reggelizett már?" Mondtam, "még nem".

Szarul is elsülhetett volna, teljes joggal ordíthatta volna le a fejem, de bevállaltam. Most már legalább nem veszi fel a kutyát, ha találkozik velünk.


De lényeg a lényeg, h tiszteletben kell tartanunk a kutyás és nem kutyás embereket is, tekintettel kell lenni másokra és bizony vannak bizonyos íratlan szabályok, amiket be kell tartani.


A kutyások megítélése így is elég rossz, törekedni kéne arra, h legalább kutyások között ne legyen széthúzás, de ez sajnos úgysem lehetséges, mi magyarok, semmiben nem tudunk összetartani.

2013. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/144 Akiteki ***** válasza:
100%

Kedves 127-es! Teljesen egyetértek Veled, szépen összefoglaltad a gyenge pontokat.

Csak annyit tennék hozzá, hogy nem mi "nemvizslások" találtuk ki, hogy a vizsla egy külön állatfaj, akinek mindent lehet, hanem a blogíró állítja be úgy.

2013. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/144 sippara ***** válasza:
93%

Mivel a hozzászólásod minden egyéb részét 113 hozzászólás óta próbáljuk elmagyarázni, csak erre reagálnék:


"a sok kommentből és hozzászólásból nekem az jön le hogy majd most akkor a Vizslás egy negatív töltetü megbélyegzés lesz amit nagyon nem szeretnék"


Nem. Nem a vizslásokkal van bajunk, hanem MINDENKIVEL, aki cseszik nevelni a kutyáját, aztán ezt a kutya fajtájával és származásával magyarázza - tehát nem azért harapja meg a gazdáját, mert nem rehabilitálta megfelelően, hanem azért, mert MENTETT; nem azért eszik szart, mert gazdinak annyi tekintélye sincs, mint (stílusosan) egy levelibékának, hanem azért, mert MENTETT; nem azért rohan át az úton/ugrál össze, akit akar, mert gazdi cseszik rászólni, hanem azért, mert VIZSLA. Ilyen nincs, a gyerekedre se mondod, hogy azért nem tanult meg olvasni, mert barna a haja - vagy mondhatod éppen, csak joggal fognak körberöhögni.


Tehát még egyszer, utoljára: NEM a vizslásokkal, NEM a vizslákkal, NEM Deménnyel van a baj, hanem azokkal, akik a kutya fajtájára hivatkozva lusták nevelni - ebből a szempontból pedig tök mindegy, hogy ők EGYÉBKÉNT vizslások, pincseresek, boxeresek, huskysok vagy pitesek, igazából egytől egyig csak lusta gazdák.

2013. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!