Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/118 A kérdező kommentje:
Igen, eddig. Most már azt tervezi a kormány, hogy erdőkben, mezőkben sem lehet elengedni, mert vadállomány meg védett terület, meg isten tudja, még mi. Ez azért már kicsit több a soknál.
2013. nov. 22. 11:08
 12/118 Platypus ***** válasza:
100%
Igazából eddig is tilos volt erdőn, mezőn elengedni a kutyát. Gyakorlatilag már most is csak és kizárólag a saját magánterületeden és a kijelölt futtatóban lehet szabályosan elengedni, meg még olyan magánterületen, ahol a tulaj kifejezetten megengedte. A legtöbb helyen ezt az elmebeteg szabályozást nem vették komolyan, és hagyták élni a kutyákat. Viszont ezzel így nagyon könnyű visszaélni, ha valaki ki akar cseszni a kutyásokkal. Ez a vizsga igazából pont enyhítene a jelenlegi szabályokon. Ahol meg eddig sem tartatták be a szabályt, ott valószínűleg ezután sem ölnek több energiát a kontrollba.
2013. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/118 anonim ***** válasza:
88%

Elég érdekes hozzászólások születtek. Inkább nem kommentálom.

A petíciót aláírtam, köszönöm a linket.

2013. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/118 Platypus ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy a petíció céljával egyetértenék, de sajnos nem egy új dolgot kell megakadályozni, hanem egy régi szabályozást átírni. Ami sokkal nehezebb és máshogy kéne megfogalmazni az egészet, hogy célba érjen, mert a törvény nem készül, hanem jó régóta megvan, csak nem mindenkinek esett le, mert nem tartatják be.
2013. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/118 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik aláírták. Én is el vagyok szörnyedve a magyarországi mentalitáson, nem tudom, mi lesz itt, mikor 11-ből kb. 8 hozzászólás szerint a kutyák kontrollálhatatlan ösztönlények, akiktől félni kell. Szeretlek, Magyarország:(
2013. nov. 22. 11:26
 16/118 anonim ***** válasza:
83%

Nemcsak az emberekre veszélyes a városban póráz nélküli kutya, hanem ÖNMAGÁRA IS. Tehát az ő érdekükben is kell a póráz, jön másik kutya, macska, átszalad az úton, megvan a baj.

A kutyafuttatóról: városban élek, kezdeményeztem pár ismerőssel kutyafuttató építtetését (egy sincs), de a város vezetősége úgy van vele, hogy bizonyítsuk be, hogy kell-e ilyen. Hát ha még ezt bizonyítani kell, az már gáz. Egy nagyvárosból elég hosszú az út a városon kívülre érni kutyával.

2013. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/118 anonim ***** válasza:
86%
Én is aláírtam. Hozzáteszem a berzenkedőknek: városban forgalmas helyen a tökéletesen engedelmes kutyámra is pórázt tettem eddig, amitől a jövőben sem szándékoztam eltérni. Viszont alacsony forgalmú helyen ezt nem szoktam megtenni, mert pórázon nem lehet pl. rendesen engedelmességre szokatni (behívás stb), márpedig az én véleményem szerint az ENGEDELMESSÉG A LEGJOBB PÓRÁZ! Ha olyan valaki jött, akin láttam, hogy ódzkodik a kutyától, vagy kisgyerek, vagy biciklis, akkor szépen behívtam magam mellé, és addig mellettem ment lábnál, amíg nem mondtam neki, hogy mehet. Akik kutyafuttató parkokról beszélnek, jártak már ilyenben? A legtöbbet a lehető legfelháborítóbb módon és alkalmatlanabb helyre teszik, legalábbis a fővárosban (pl. 45 fokos rézsű, mindkét oldalán kocsiút és nincs kerítés), az elkerített "futtatók" legfeljebb kistestű vagy alacsony mozgásigényű közepes testű kutyák lemozgatására alkalmasak, minden más meg közterületnek, vagy tájvédelmi, erdészeti stb. területnek számít. Az pedig tényleg nevetséges, hogy a vadászkutya kivételével ne lehessen ott elengedni egy kutyát.
2013. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/118 anonim ***** válasza:
88%
Aláírtam. Bár szerintem nem a póráz a baj, hanem, hogy mi, kutyások, agyon vagyunk korlátozva, ha minden szabályt betartanánk, lehetetlen lenne a normális kutyatartás. Elengedni szinte sehol nem lehet, bevinni sehova, természetes vízbe nem engedheted, mert fertőzésveszélyes szerintük stb. Ugyanakkor azok, akik láncon, mocsokban, moslékon tartják a kutyát, élik világukat, holott ez nem csak állatkínzás, hanem veszélyes is és fertőzést is terjeszthet, ellentétben egy jól nevelt, tiszta városi kutyával, akit alacsony forgalmú helyeken elengednek.
2013. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/118 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen aláírtam!

Az hogy a városban kell póráz azzal semmi gond. Az hogy az erdőben, réten elengedem és ez 100 ezer forintos büntetést hozhat, az nonszensz. Előszöri ki kellene alakítani normális helyeket ahhol lehet a kutyát futtatni.Ezek a kutyafuttatónak csúfolt karámok egyszerűen felháborítóak.Hollandiába ki vannak rakva táblák, erdőn mezzőn,pakokba hogy ez bizony kutyás terület, a másik részen pedig hogy nem kutyás terület. Lehet ezt normálisan is csinálni de sajnos kicsiny hazánkban ez nem megy.

2013. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/118 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak az a nonszensz, hogy megbüntethetnek ha a kutyáddal sétálsz az erdőben, hanem az is, hogy emiatt kilőhetik. Abban benne lennék, hogy közelező jelzőhám legyen minden túrista kutyán, akiket így a vadászok felismerhetnének és tudnák, hogy nem szabad lelőni mert ott van vele a gazdája is.
2013. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!