Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszanak a kutyatartó...

Miért haragszanak a kutyatartók, kutyákat szeretők a petárdázókra?

Figyelt kérdés

Oké, hogy zavarják az állatokat, de joguk van hozzá. Másokat is ezer más féle dolog zavar és bosszant, mégsem tudok tenni ellene semmit. Facebookon is sokat olvasok erről, hogy össze-vissza vannak átkozva, akik az év egyetlen napján petárdázni mernek. De a legjobb, aki már ilyen megverem dolgokkal fenyegetőzik. Ezt nem érdem: most nekem jogom van bárkinek nekiesni, aki azt csinálja, ami nekem nem tetszik? Akkor hova lukadna ki a világ?


Ti hogy látjátok ezt? Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekel szimplán, mert én ezt sosem értettem. Ha neked jogon van kutyázni, neki is joga van durrogtatni, nem?



2013. dec. 31. 18:02
1 2 3 4 5 6
 11/51 Akiteki ***** válasza:
93%

Nem csak a kutyatartók...

Sajnálatosan én nem ebbe nőttem bele, még emlékszem azokra az időkre, amikor nem létezett petárda meg tüzijáték. És sokkal jobban tudtunk szórakozni. Éjfél után bementünk a belvárosba, mindenki jól érezte magát, nevetés volt, akár tánc is, nem rettegés és megsüketülés. És ez független a kutyáktól.

2013. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim válasza:
74%

Természetes, h félnek, hát beszakad az ablak! Néha még én is megijedek, de ha 20-szor jobban hallanék valószínű már összepisiltem volna magamat..

Az a baj, de tényleg, h ezek az emberek nem voltak háborúba.. Ott megtanulnák mi az, h egy nagyobb csattanásnál leugranak a földre.. Mert nekem van egy ismerősöm, aki volt a háborúba, és volt az utcán egy baleset, és amikor meghallotta a koccanást lefeküdt egy pillanat alatt a hangtól, annyire benne maradt ez a trauma.. Biztos nincsenek jó emlékei ma se szegénynek..

Meg nem csak a kutyákat zavarja ez a petárdázás.

Nekem a gyerekek is állandóan sírtak, nem egy kellemes zaj ez, h bárki is élvezze.. Csak a sok beteg, aki dobálja

2013. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
23%
Az augusztus 20-i tüzijátékkor is lefekszik?
2013. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
44%

Akiteki - változik a világ, de attól még a buli, tánc, nevetés szerintem most is megvan, csak van hozzá tüzijáték is.


Mi most döglünk a tv előtt, a kutyám itt fekszik az ölemben, nyalogatja épp a kezem és semmi baja. Halljuk hogy lövöldöznek, de minket nem zavar, később mi is fogunk. Aki tudja hogy fél a kutyája, az ha felelős gazdi akkor már gondoskodott róla hogy biztonságban legyen a blöki.

2013. dec. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%

Nem az eszköz a baj, hanem az EMBER. Tűzijátékozni és petárdázni is lehet kulturáltan, nem más emberekre, kutyákra, kocsikra dobálni a cuccot.

A tűzijátékot látja a kutya, hozzá köti a hangot...de a petárdának csak hangja van, ezért is zavaróbb a kutyának sztem.

Az a baj, hogy a kutyások nagyon nagy része 1-jén telekürtöli a világot, hogy "szeretett kedvenc" kutyája elveszett...de hogy szerethette, ha kint hagyta a kertben egyedül a hangzavarban a félős kutyát???

Lakótelepeken az ember szinte ki sem mer menni este, nehogy a nyakában landoljon egy petárda!


Nálunk most volt a kert felett 3 nagy tűzijáték, messzebb nagy durranás...Argi aludt, szóltam neki, hogy "mi az, fürkéssz" :D Felpattant morogva, kiengedtem a kertbe, ő meg nem az égre tekintve nézte, hanem a kapuhoz rohant égbe meredő farokkal vuvuvúúúúúúzva :D 2-3 éve kint hagytam házat őrizni...most hadd pihenjen :D

Tök szép tűzijáték sorozat volt itt előttünk :) Argi követelte, hogy engedjem ki :D kiugatta magát :P

2013. dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 Akiteki ***** válasza:
83%
Érdekes módon a környékünkön szépen lassan leszoknak a tüzijátékokról. És nem azért, mert a kutyákat zavarja, hanem mert több lett a kisgyerek. Akkor most hogy is van? Nem is a kutyásokat zavarja? Az enyémek letojják, néha kimennek megnézni mi történt, aztán rájönnek, hogy sem kóbor kutya, sem lovaskocsi, nem érdemes megugatni.
2013. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
81%

Miért lenne bárkinek joga másra frászt hozni?Emberek is félnek a petárdáktól nagyon sokan.Vannak kicsi gyerekek,idősek stb.Ismerősöméknél pár hónapos kisbaba van,hisztérikusan sír,mert az utcán a sok elmeháborodott már dobálja a petárdát és a lakás minden részén hallani.

És a petárdás balesetek "áldozatait"a kórházakban a mi pénzünkből ápolják.Ki kéne velük fizettetni a teljes ellátás összegét a TB-től függetlenül.

Kutyás vagyok,de a kutyáimat figyelmen kívül hagyva is zavar,hogy olyan az ország szilveszterkor,mintha ostrom alatt lenne.

És az is bosszant,hogy a segélyért kuncsorgó sok szegény között is sok van,akinek petárdára telik.Ha ilyet elkapnak petárdával,elvonnék tőle egy évre minden segélyt.Akkor talán gondolkodnának.

2013. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
93%

mert tilos petárdázni, amúgy :)


amúgy nekem semmi bajom a tűzijátékkal, petárdával, nem fél tölük a kutyám, csak jelzően puffog.


viszont egy vadbarom merné megcsinálni azt hogy petárdát dob mellé, vagy a tűzijátékot rá irányítja és az újévet egy hullazsákban fogja köszönteni ^^

2013. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
16%
pffeejjj... Az 1.000.000 házmester országa vagyunk.
2013. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
83%

a tűzijátékkal nincs bajom, szeretem nézni is, ilyenkor vagy behozzuk a blökit vagy kint vagyok vele, még sose volt szerencsére gond

azt viszont nem szeretem, amikor kedves értelmes egyének kertbe dobálják a vackukat..., ennyi erővel nekem is jogom van a békés este eltöltéséhez...

2013. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!