Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszanak a kutyatartó...

Miért haragszanak a kutyatartók, kutyákat szeretők a petárdázókra?

Figyelt kérdés

Oké, hogy zavarják az állatokat, de joguk van hozzá. Másokat is ezer más féle dolog zavar és bosszant, mégsem tudok tenni ellene semmit. Facebookon is sokat olvasok erről, hogy össze-vissza vannak átkozva, akik az év egyetlen napján petárdázni mernek. De a legjobb, aki már ilyen megverem dolgokkal fenyegetőzik. Ezt nem érdem: most nekem jogom van bárkinek nekiesni, aki azt csinálja, ami nekem nem tetszik? Akkor hova lukadna ki a világ?


Ti hogy látjátok ezt? Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekel szimplán, mert én ezt sosem értettem. Ha neked jogon van kutyázni, neki is joga van durrogtatni, nem?



2013. dec. 31. 18:02
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%
Az a bajom, hogy rettenetesen fél tőle a kutyám. Hogy ilyenkor napokig nem lehet sétáltatni normálisan, de igazán a kertben magára hagyni se, mert világgá szaladna. Az első durranásra beránt a bokor alá. Hogy én nem tudok elmenni bulizni, mert helyette az ágyam alatt remegő kutyára vigyázhatok.
2013. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják hozzam be a kutyát ha fél. Hát szuper, ő amúgy is benti kutyus. Másfél órája vagyok itthon, azóta folyamatosan puffog, ugat, egy percre se áll meg. Nagyon fél. Most vele mit csináljak?

Én azért nem szeretem a petárdázókat, mert semmi értelmét nem látom az egésznek. Hangos, veszélyes és csomó embert és állatot zavar, akkor miért akkora szám??? Hogy pukkan? Hát komolyan mondom, tiszta óvoda. De még azt mondom, hogy nekem nem is lenne vele bajom. Csinálják éjfélkor és slussz. Nem 29. délutántól 01. délutánig. Mert most pl. nem folyamatosan megy, pár percenként valaki eldurrant egyet. Épp annyi, hogy a kutya ne tudjon megnyugodni. És sajnálom szegény kutyákat.

2013. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nem 29, hanem 30 bocsi... :D
2013. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
89%

Mint ahogy írták petárdázni tilos, nekem a tüzijátékkal spec bajom nincs mind a 3kutyám bírja. Most kaptak enni közben pont el kezdtek kb a kertünk előtt tüzijátékozni. Először meglepődtek aztán folytatták az evést... Ingerszoktatással sok mindent el lehet érni.


Pl nekem ha félős lenne a kutyám, akkor letöltenék tüzijátékok hangokat és amikor otthonról elmegyek beraknám neki had szóljon csak halkan hogy szokja aztán hetente mindig egyel feljebb ha picit sok neki akkor ismétleg egy hétig. Ha a kutya kibírja a max hangerőt a hifin akkor kétlem hogy zavarná az életbe is.


A baj a kutyások részéről itt van... A szilveszteri petárdázással csak szilveszterkor foglalkoznak amúgy nem. Ha foglalkoznának akkor nem lenne ennyi rettegő kutya.


Bajom azokkal a parasztokkal van akik bedobálják kertbe, meg állatok mellé a petárdát azokat agyon tudnám verni. Többnyire sok kutyánál ez vagy az ehhez hasnlók verik ki a biztosítékot.

2013. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
9%
Zajfóbiás kutyáknak ajánlanám: Frontin vagy Xanax tabletta-t: kiválóan alkalmas akár magában is szilveszterkor adni, kb. 60 perccel a kívánt hatás elérése előtt.
2013. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
3 kutyámból egy fél tőle, de elvan a szobában a kedvenc kis fekhelyén. Szóval engem nem, mint kutyatulajdonost, hanem mint embert zavar a petárda. Egy végtelen primitív eszköznek tartom a végtelen primitív embereknek. Szerény véleményem szerint egyszerű lelkű véglények, akiknek ez a fő szórakozás, hogy 'húú robban'. Mellesleg veszélyes is, de ezt úgysem látják be ezek a félnótások, míg az egyik kezük le nem robban.
2013. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
94%

Megvannak az első áldozatok:egy olyan kutya,akinek petárdát dugtak az orrába,az széttépte a pofáját.Tacsi méretű kutya volt,könnyű volt megkínozni.

Van már olyan kutya is,aki autó alá futott ijedtében.Meghalt.

És Ők még csak az elsők.

Na ezért dugnám fel a petárdát minden robbantgatós seggébe és gyújtanám meg.

2013. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Utolsó, te hol olvasol ilyeneket? Facebookon vagy hol?

Egyébként az tényleg egy szemét dolog a tacskóval, na azt én is elnáspángolnám. De a kocsi alá futott kutyáért egyértelműen a gazda a felelős, miért nem vigyázott rá (hacsak nem kóbor volt).Szerintem. Ilyenkor már könnyű másokat hibáztatni.

2013. dec. 31. 21:25
 29/51 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm agarának megállt a szíve. 7 éves volt, egyáltalán nem öreg.
2013. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
24-es: próbálkoztunk mi már mindennel. Sajnos a lejátszott tűzijáték hangokra nem úgy reagál. Ugyanúgy, ahogy arra sem figyel fel, ha a tévében kutyák ugatnak, de ha valahol a távolban igazi ugatást hall, rögtön reagál. Amúgy is nagyon zajérzékeny és az évek során csak rosszabbodott az állapota. A szilveszter baromira nem hiányzik emellé.
2013. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!