Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszanak a kutyatartó...

Miért haragszanak a kutyatartók, kutyákat szeretők a petárdázókra?

Figyelt kérdés

Oké, hogy zavarják az állatokat, de joguk van hozzá. Másokat is ezer más féle dolog zavar és bosszant, mégsem tudok tenni ellene semmit. Facebookon is sokat olvasok erről, hogy össze-vissza vannak átkozva, akik az év egyetlen napján petárdázni mernek. De a legjobb, aki már ilyen megverem dolgokkal fenyegetőzik. Ezt nem érdem: most nekem jogom van bárkinek nekiesni, aki azt csinálja, ami nekem nem tetszik? Akkor hova lukadna ki a világ?


Ti hogy látjátok ezt? Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekel szimplán, mert én ezt sosem értettem. Ha neked jogon van kutyázni, neki is joga van durrogtatni, nem?



2013. dec. 31. 18:02
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
86%
Az helyén való, hogy nem tudom sajnálni azokat, a gazdikat, akik a kutyájukat keresik, én a kutyát sajnálom,, hogy felelőtlen gazdija van, aki miatt, szaladgál, rémülten céltalanul. Miért kell, póráz nélkül kutyát sétáltatni. Miért nem engedik be a kutyát a házba,miért nem adnak nyugtatót a kutyának, ha fél. Már a médiába, neten mindenhol felhívják a kutyatartók figyelmét, hogy vigyázzanak kutyáikra, tanácsokat is osztanak. Most meg tele van a face, aggódó gazdikkal.
2013. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért kell úgy "bulizni", hogy beleremeg a világ. Oké, ott vannak a szórakozóhelyek, ott legyen hangos zene, lézershow, mit tudom én... Ott vannak a házibulik, kisebb hanggal, de ott is lehet szórakozni. De télen, éjjel, hidegben miért jó akkora zajt csapni az utcán, hogy sem ember, sem állat nem tud elbújni előle - ezt nem értem, mire jó. Ráadásul bazi nagy kosz marad utána.
2014. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem értik meg hogy TILOS PETÁRDÁZNI,de ezt mindenhol lehet hallani.Rengeteg kutya veszíti el gazdáját,vagy akár áldozatok is lehetnek,mindezt miért?Nem látni,csak hallod hogy BUMM és ennyi.Nagyon bántja a kutyák fülét,sőt kisgyerekeket és időseket is szokta zavarni.Én azt kívánom bár a kezükben robbanna fel.Imádom a kutyámat,de hajnali 3kor jobban örültem volna,ha aludhatok és nem szegény remegő kutyámat kell nyugtatgatnom.
2014. jan. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
85%
engem nem zavar, a kutyáim bent vannak, a tüzijátékok pedig kimondottan szépek. Egyet viszont rohadtul gyűlölök, amikor direkt bedobják a kertembe a petárdát, mert tudják, hogy vannak kutyák.
2014. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
81%
A petárda tilos,teljesen jogosan,de nem az ėrzékeny fülü kutyák miatt.Emlékszem,volt olyan,hogy poénból zsebbe tették,vagy ledobták az ember mellé.Ezért is hagytam abba az éjszakai vonulást a tömeggel.A legális kütyüktől is paráznak a kutyák,de mivel nem váratlan esemény ,minden gazdi fel tudna rá megfelelően készülni.Chip,biléta,nyugtató,beengedés,elzãrás,póráz és máris nincs dráma.
2014. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értettem soha, hogy a petárdázásban mi a jó. A tüzijáték is kb egyszer volt érdekes, xedik alkalommal már semmi nagy szám nincs benne. Bulizni lehet zajongás nélkül is, elég beszűkült aki szerint a petárda ellenzői nem képesek szórakozni. Drága, hangos, ártalmas, veszélyes. Nekem a kutyáim nem félnek tőle, rám viszont (vagy felém) már többször is dobtak ilyen szrokat. Valóban joguk lenne ehhez? Nem tudom hogy az hogy én a kiskertemben nyugodtan kutyázgatok hogy hasonlítható össze a petárdázással. Mert előbbi valóban nem zavar senkit.
2014. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
88%
A petárda be van tiltva
2014. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:
35%
Nekem is van kutyám és neki most volt az első szilveszterre, szerencsére ő nem félt és én is a barátaimmal petárdáztam.De sajnos vannak olyan kutyák akik annyira megijednek, hogy elszöknek, vagy esetleg lelkileg megsérülnek a nagy félelemtől.Én mind két oldalt megértem( bár nekem szerencsém van, hogy a kutyám nem fél) hisz az emberek ezen az egy napon petárdázhatnak, de azért gondolj bele milyen lenne ha lenne egy kutyád kedves aranyos de szilveszter után egy egész életre idegroncs. Szerintem mértékkel lehet petárdázni, persze a környezetedben nincs félős kutya.
2014. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
85%

Az ASKA menhelyen pl.3 kutya halt meg az éjjel a petárdák miatt.közvetlen a menhely mellett dobálta a sok elmebeteg.A kutyák totál kikészültek idegileg.Egyikük,egy másfél éves kutya szívrohamot kapott,valószínűleg a másik kettő is.Tele a fb ilyen hírekkel.

Ettől kezdve rohadjon meg mind,amelyik petárdát vesz a kezébe.

2014. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
20%
En sok mindent megertek, de ha egy kutya meghal szívrohamban az termeszetes szelekció akár milyen hülyén hangzik.. legyen akármilyen korú.
2014. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!