Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszanak a kutyatartó...

Miért haragszanak a kutyatartók, kutyákat szeretők a petárdázókra?

Figyelt kérdés

Oké, hogy zavarják az állatokat, de joguk van hozzá. Másokat is ezer más féle dolog zavar és bosszant, mégsem tudok tenni ellene semmit. Facebookon is sokat olvasok erről, hogy össze-vissza vannak átkozva, akik az év egyetlen napján petárdázni mernek. De a legjobb, aki már ilyen megverem dolgokkal fenyegetőzik. Ezt nem érdem: most nekem jogom van bárkinek nekiesni, aki azt csinálja, ami nekem nem tetszik? Akkor hova lukadna ki a világ?


Ti hogy látjátok ezt? Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekel szimplán, mert én ezt sosem értettem. Ha neked jogon van kutyázni, neki is joga van durrogtatni, nem?



2013. dec. 31. 18:02
1 2 3 4 5 6
 41/51 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%
"Kedves" 38-as, a petárda TILOS, még szilveszterkor is...
2014. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már természetes szelekció? Egy menhelyi kutyáról van szó. Legtöbbjük már a bekerülés előtt sokmindenen keresztülment, aztán egy bekerült egy apró kennelbe, sokszor idegen kutyákkal összezárva, ha hetente párszor kimehet onnan, annak már örülhet, tehát így is erősen stresszelve van. Ehhez jön még hozzá a petárda.
2014. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Zowie ***** válasza:
81%
Nekem is van kutyám, rühellem a petárdákat és a legszívesebben a hátsójába dugnám a dobálónak. Először is mert a petárda be van tiltva, vegyen tűzijátékot(a petárdának a hangja is ijesztőbb). Hála istennek az én kutyám nem fél a petárdától, sőt, meghallja és elindul a hang irányába és baromi dühös. A másik ok, hogy a sok nagyon értelmesnek az a vicces, hogy direkt kertekbe meg kutyák mellé dobálják. Sajnos nekem is volt ilyen tapasztalatom, tavaly séta közbe a kutyámhoz dobta a petárdát csakhogy utána eléggé meglepődött, amikor egy vicsorgó nem éppen barátkozó kedvében lévő amstaff megindult felé:). De ami végképp elkeserít és felháborít (és itt az a gazda is,aki nem tesz semmit a kutyája védelmében és utána siránkozik, hogy elszökött ugyanolyan hibás, mint a petárdázó) az a petárdázás következménye. Ma jöttünk haza és az úton 3 nyakörves elütött kutya hevert egy pedig az út közepén állt és úgy kerülgették az autók. És ne értse félre senki nem az ünneplés, bulizás ellen vagyok csak nem kéne kivetkőzni önmagunkból mert szilveszter van ás mások kárára szórakozni.
2014. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
86%
Én azért rühellem kutyatartóként a petárdázókat, mert bár be van tiltva, de van, hogy már 3-4 nappal szilveszter előtt durrogás hallatszik az egész környéken. A kutyáim meg teljesen kivannak tőle, az egyik konkrétan szétszedte a bejárati ajtónkat, azt még 30-án! Na akkor ellehet képzelni, mivan szilveszter éjjel. Olyankor természetesen behozom és gardróbban pihennek, ahol semmit sem hallanak. De szóljon csak egy napról, és nem 3-4 napot hallgatni a durrogást. Másrészt amiért utálatot vált ki belőlem, hogy nem egyszer hajítottak felénk petárdát (egyszer majdnem a kutyám alá), egyszer még a pórázt is elszakította úgy megijedt, 5 órámba telt mire megtaláltuk a családdal. És ez sem 31-én volt.
2014. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
71%

Remélem,hogy aki ezt jó szórakozásnak tartja előbb-utóbb másként fog gondolkodni.

Ha gyereke lesz, aki bizony félni fog tőle, ha bedobják az erkélyére, kertjébe, stb. Ha végig kell néznie egy szeretett állat rettegését!


Miért nem lehet megérteni HOGY ÖNZŐ, ÖNCÉLÚ SZÁNALMAS SZÓRAKOZÁS még akkor is ha nincs gyereked, kutyád, macskád egyebed?

2014. jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 vyrob ***** válasza:
19%
nem az kedves elöttem szoló akinek gyereke van az is szokot venni sőt sokan vettek a gyerekeknek is szilveszterkor ilyen játékos eszközöket .ha nekem gyerekem lessz ugy lessz nevelve hogy ne féljen tőle .nem ilyen beszari kölyköt nevelek majd mint az előző .ha kutyám lessz bezárom a kamrába vagy lakásba és nem szökik el azt az 1 napot ki kell birnia és őt is meg fogom nevelni hogy ne féljen a petárdától :) csak nevelés kérdése ha meg bedobják a kertembe én is viszadobok neki de egy jóval nagyobb petárdát .nem fenyegetőzni eltörni a kezét aki be vágja eléd te nálad is legyen és dobd ugyanugy elé mint ahogy veled csinálta abból tanulna :) egyszer szórakoztak kis surmok haverokkal voltunk be dobtak elénk normál zöldet és röhögtek no mondom kértem a havertól egy vastag piros megát és én is bedobtam közéjük ugy beszartak hogy egyikük el is esett konkrétan összehugyozták magukat .utána mondtam elötük kellemes volt. aztán futotak is el :) petárdás ellen nem rendőrrel hanem petárdával érdemes fellépni :)
2014. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
75%
neked is az egekben szárnyal az IQ-d... :)
2014. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
75%
Nem baj, legalább nem kell félnie, hogy az eszéért elrabolják:D
2014. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 vyrob ***** válasza:
49%
jót röhögtem az előző ketőn :) nem szárnyal az egekben én legalább vissza vágtam nekik és ti ?
2014. jan. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
75%
először is. egy kutya nem azért fél a petárdától, mert nincs megnevelve, hanem mert ilyen az idegrendszere, és igen sajnos olyan is van amikor a stressz megöli. Másodsorban: semmi baj nincs azzal, ha az emberek szórakoznak szilveszterkor, de: a szilveszter 1 nap, a petárdázás szigorúan tilos, de ha mégis ezt választja, akkor a saját kertjébe dobálja, és ne azon röhögjön, hogy megszivasson mást, más kutyáját. Csak azt nem tudom, hogy a bátor közteresek miért nem léptek fel ezek ellen. Gondolom majd januárban kidugják az orrukat, hogy a kutyásokat csesztessék.
2014. jan. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!