Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
94%

Évente max 20-at? Hol laksz? Nálunk ez a HETI termés (napi is lehetne, de nem jár annyiszor a begyűjtő kocsi), és egy városról beszélünk.


Az intézetis gyerek meg hajléktalan TUD változtatni. Van szája, vannak jogvédők, vannak segítők. Egy kutya odamegy hozzád és elmondja, hogy mi fáj, mi kéne neki? Kötve hiszem....

2014. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:
Mi felénk nincsenek kóbor kutyák. Évente ha egyet látok, sokat mondtam. Lehet, hogy Pesten ez másként van, nem tudom.
2014. márc. 20. 12:47
 3/98 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"+A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják."


Egy kicsit még olvasgass a témában.

2014. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
86%

Az nem természetellenes, hogy a kutya velünk van? Vagy a csivavák? Nem? Ez az idézet jellemzi legjobban. Te egyszer s mindenkorra felelős vagy azért, amit megszelidítettél.

Az ember megtette ezt a kutyával, akkor felelősek vagyunk az egészségéért, jólétéért, és az ivartalanítással nagyon sok betegséget, fölösleges almot előzhetünk meg.

2014. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert hozzátartozik az állattartási kultúrához (jó esetben). Ne akarjon senki keverék kölyköt, de ha nem is akar, akkor is csomó esetben összejön valahogy, aztán jönnek a kérdések, hogy mit csináljon, hogy túléljék a kölykök vagy épp a szuka, már ha nem ássa el őket a kertben. Ha nem lesz méhgyulladása, álvemhesége, szerintem ez sem baj.


Lehet, hogy nálatok nincs kóborkutya és te semmit nem látsz az állatvédelemből, de nem kevesen vagyunk itt, akik pénzünket, időnket, energiáknak, idegeinket áldozzuk fel a kutyák életének jobbátételéért és napi szélmalomharcot vívunk, mert megmentünk egyet és kettő jön helyette. Hogy te ebből nem érzékelsz semmit, illetve nem is kívánsz érzekelni, az legyen a te bajod/vagy örömöd.

2014. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
87%
Mellesleg azért nem látsz kóborkutyát, mert a menhelyi dolgozók és az önkéntesek erejükön felül teljesítenek, hogy legalább az utcán ne legyenek kutyák.
2014. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, mi lenne ha előbb tán utánaolvasnál az ivartalanításnak (hogy mégis mi a fene az, mi az előnye, hátránya, stb stb) meg a kóbor kutyák helyzetéről és utána jönnél ide picsogni?
2014. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 A kérdező kommentje:

Igen, értem, nem kell nekem esni. Csak tudom, hogy hiába írogatjátok mindenkinek az ivartalanítást, mert AZÉRT SEM fogja ivartalaníttatni, kár a szóért szerintem.

Aki meg törődik annyira vele, hogy ivartalanítja, úgyis az lesz az első dolga. Szóval ezért ellentmondásos.


3-as, ez tapasztalat: a macska virgonc volt ivartalanítás előtt, de azóta eltunyult, meghízott, egeret fogni is lusta.

2014. márc. 20. 12:54
 9/98 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezem megint, hol laksz?

Mert én sem Pesten. Ott ez a napi 20 lehetne napi 70 is.


És hiszed vagy sem, nem egy és nem kettő ember volt már, akit itt, gyik-en sikerült meggyőzni, h ivartalanítson. Ha csak 100ból 1-et is sikerül meggyőzni, akkor máris megérte.

2014. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
95%

Kisvárosban lakom, megyeszékhelytől 25 km-re.

Napi szinten legalább 5-6 kóborkutyát látok, és ez csak az a környék, ahol lakok és kutyát sétáltatok.

Ezen kívül a városnak még legalább 7-8 "kerülete" van, ahol szintén ugyanennyi a kutya.

És persze gyakran "termelik" az emberek a kutyákat.

2014. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!