Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 31/98 anonim ***** válasza:
0%
Mi az nem tetszik az ellenvélemény ? Én nem dobom ki a kutyákat hanem elajándékozom, aki kidobja ,azt meg kell fogni azért van már chip is bennük, hogy be lehessen azonosítani. Az én kutyám nem lesz megműtve az biztos. de felőlem mindenki azt csinál amit akar de nekem ne mondja meg senki mi a jó!
2014. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
93%

Már nem azért, de szerinted, aki kidobja a kiskutyákat az előtte beoltja és chipelteti?

Sajnos a kutyik nem chippel születnek, hogy nyomon lehessen követni ki dobta ki, a felelőtlen szíporító meg nem rakat bele.


Te talán bechippeltetve adod ajándékba, hogy utána nyomon lehessen követni, hogy kié?

2014. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
0%
4 hónapos kor után kötelező a chip ,ha hamarabb viszik el akkor nem rakatom bele. Az új tulaj nem azért viszi el hogy egyből kidobja! 4 hónapos kort meg eléri és akkor beadják neki az oltásokkal együtt. Ha utána kidobja pl 2 évesen akkor lehet tudni kié volt ,szóval övé a felelősség.
2014. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
94%

Komolyan, bennetek kevesebb a felelőség, mint egy gyerekben.

Őszintén: ezt egy 13 éves gyerkőc kezdte írni a napokban, ti meg gondolom, felnőttek vagytok... nem reklám céljából.

[link]

2014. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
4%
A kutyájuk szaporítása nem a tenyésztők kiváltsága bármennyire szeretnék ezt elérni. Kb ez olyan mintha megtiltanák a haszonállat tartást pároztatást vidéken és köteleznék az embereket hogy csak a boltban vehetik pénzért a tojást meg a húst! Keverék ,egyedi fajtakeverék és ingyen kutyára mindig van igény . Menhelyi is megtalálja a felvevőpiacát ,de aki a szomszéd Buksitól szeretne kölyköt mert az tetszik neki ,annak is joga van onnan venni kapni.
2014. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
95%
# 35: Képzeld, a haszonállatok pároztatása se úgy megy, hogy összeteszel két lovat és születnek a kiscsikók. Az ilyenért még büntethetnek is! Kizárt, hogy a kutyáknál is bevezessék ezt a közeljövőben, de azért engedd meg nekünk légyszíves, hogy minden egyéb rendelkezésünkre álló eszközzel küzdjünk az olyan szaporítók ellen, amilyen te is vagy!
2014. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
0%
Nem lóról van szó , hanem disznó meg csirke szaporítás. Az is teljesen legális, nem kell törzskönyv a kakasra, kocára. Küzdjetek, végül is mindenkinek kell valami cél amit soha nem ér el..
2014. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

Kedves 66%-os szaporító! Látod a probléma ott kezdődik, hogy a jogszabállyal sem vagy tisztában.


"3. §(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet"

2014. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 66-os te tényleg ennyire hülye vagy? A kecskének, disznónak, nyúlnak, lónak és egyéb állatnak is van törzskönyve. Kivételesen nekem a két törzskönyves kutyámon kívül van egy díjnyertes törzskönyvezett bak kecském.
2014. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
Ez az, tehát ha te chip nélkül adod oda a kutyákat, az törvénytelen. Kíváncsi vagyok, hogy ki fogod fizetni minden kölyöknek a chipet? Mert szerintem nem. Mielőtt itt elkezdünk olyanokat kioktatni, akik ismerik a témát, akik tudják, hogy mit jelent az ivartalanítás, nézz utánna jobban a dolgoknak. Amúgy fejezzük be ezt a felelősségelhárítást, hogy nem ivartalanítom, mert nem jó a kutyáknak. A kutyának sokkal jobb az ivartalanítás, és ha ezt valaki nem teszi meg, akkor legyen annyi vér a ....-ban, hogy beismeri, hogy saját maga miatt nem ivartalanít.
2014. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!